Kancelaria Prawna Skarbiec wśród najlepszych firm doradztwa podatkowego

Robert Nogacki
Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13
02-181 Warszawa
sekretariat|kancelaria-skarbiec.pl| |sekretariat|kancelaria-skarbiec.pl
22 586 40 00
www.kancelaria-skarbiec.pl
Warszawska Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizująca się w doradztwie strategicznym, prawnym i podatkowym dla przedsiębiorców, znalazła się wśród najlepszych firm doradztwa podatkowego w kraju według niezależnego rankingu Dziennika Gazety Prawnej. W jednym z zestawień rankingu wyprzedziła 3 z 4 największych firm doradczych w Polsce z wielkiej czwórki.
Kancelaria Prawna Skarbiec, zakwalifikowana do grupy firm doradczych zatrudniających ponad 10 osób z uprawnieniami, w kategorii osiągniętych przychodów przypadających na jedną osobę merytoryczną zajęła wysokie 14 miejsce w rankingu. To wielki sukces założonej przez Roberta Nogackiego w 2011 roku kancelarii, która w zestawieniu tym wyprzedziła trzy firmy z tzw. wielkiej czwórki: Ernst & Young Polska, PwC i Deloitte, oraz KPMG. Wyżej uplasowała się tylko globalna organizacja KPMG.
Pod względem liczby klientów Kancelaria zajęła 16 miejsce w rankingu, a pod względem przychodów za 2022 rok - 20 miejsce. W zestawieniu ogólnym największych firm doradztwa podatkowego w Polsce Kancelaria Prawna Skarbiec znalazła się na 17 miejscu.
Ranking Dziennika Gazety Prawnej, bazując na twardych danych, jest zestawieniem wysoce obiektywnym, niezależnym, o niekomercyjnym charakterze. Kapituła jury składa się z redaktorów i dziennikarzy DGP, którzy oceniając poszczególne kancelarie biorą pod uwagę obiektywne dane i osiągnięcia kancelarii w całej Polsce.
To już XVII Ranking Firm Doradztwa Podatkowego organizowany przez DGP. Uczestnicy, podzieleni na 4 kategorie: wielka czwórka, firmy zatrudniające 10 i więcej osób z uprawnieniami (doradcy podatkowi, radcy prawni, adwokaci, biegli rewidenci), zatrudniające od 3 do 9 osób z uprawnieniami oraz zatrudniające od 0 do 2 osób z uprawnieniami, oceniani są według czterech kryteriów: a) przychody od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. przypadające na osobę merytoryczną w firmie (doradcy, prawnicy); b) liczba klientów przypadająca na osobę merytoryczną; c) przychody od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. przypadające na klienta oraz d) średnioroczna liczba doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, biegłych rewidentów oraz pozostałych pracowników merytorycznych zajmujących się obsługą w zakresie doradztwa podatkowego, którzy nie posiadają uprawnień do doradztwa podatkowego.
Autor: Kancelaria Prawna Skarbiec specjalizuje się w doradztwie prawnym, podatkowym oraz strategicznym dla przedsiębiorców

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.