KARCHER WYKORZYSTUJE TOUGHBOOKI PANASONIC
Kärcher, światowy lider rynku efektywnych maszyn czyszczących, wyposażył swoich 100 serwisantów w notebooki Panasonic TOUGHBOOK 33 fully rugged.
Wdrożenie odłączanych urządzeń 2 w 1 poprawiło wydajność operacyjną i możliwości obsługi klienta dla Kärcher, niemieckiej firmy rodzinnej działającej na całym świecie i znanej z produkcji myjek ciśnieniowych, odkurzaczy do okien i myjek podłogowych, a także szerokiej gamy profesjonalnych urządzeń czyszczących. Firma, której roczny obrót wynosi 2,7 mld euro (2020), wybrała urządzenia ze względu na ich wytrzymałą i elastyczną konstrukcję, która umożliwia technikom utrzymywanie w ruchu bogatego portfolio sprzętu i przeprowadzanie testów diagnostycznych.
"Używamy oprogramowania diagnostycznego zainstalowanego na notebookach TOUGHBOOK do analizy danych z naszych maszyn czyszczących, w tym dozowników wody, oraz zamiatarek komunalnych" - wyjaśnił Thomas Wolski, technik serwisowy w firmie Kärcher. "Jest to bardzo elastyczne urządzenie, ponieważ istnieje wiele możliwości podłączenia, na przykład poprzez kabel HDMI lub kabel USB, a gniazda połączeniowe są bardzo liczne. Urządzenie jest również wytrzymałe i niezawodne. Gdy zostanie upuszczone, zawsze nadal działa i nie ma problemów z obsługą tabletu nawet w grubych rękawicach."
"Najważniejszym wymaganiem wobec TOUGHBOOK 33 było to, że powinien być połączeniem tabletu PC i notebooka. Oznacza to, że Kärcher może zdecydować, czy chce używać systemu jako tabletu w podróży, czy też podłączyć go i używać jako klasycznego notebooka" - powiedział Andreas Wetzels, Key Account Manager Field Services w Panasonic Mobile Solutions. "Urządzenia TOUGHBOOK pomagają zapewnić klientom Kärcher możliwość dłuższego korzystania z systemów czyszczących, a poprzez to dłuższe użytkowanie pomagamy również chronić środowisko."

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.