Karol Dzięcioł dołącza do zespołu Develii
Karol Dzięcioł, ekspert rynku nieruchomości z ponad 15-letnim doświadczeniem, dołącza do kadry menadżerskiej Develii. Jako doradca zarządu będzie wspierał spółkę m.in. w zakresie jej rozwoju biznesowego, w tym transakcji M&A, budowy portfela PRS oraz nabywania gruntów pod nowe inwestycje.
Karol Dzięcioł to uznany specjalista w zakresie rozwijania działalności deweloperskiej oraz pozyskiwania działek pod nowe projekty. Przez ostatnie dwa lata był członkiem zarządu i dyrektorem polskiego oddziału spółki Frontier Estates, gdzie, obok budowy zespołu, zajmował się przygotowywaniem i realizacją portfela projektów PRS/student housing oraz inwestycji logistycznych na rynku polskim. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora zakupów w Echo Investment, odpowiadając bezpośrednio za zakupy gruntów pod nowe projekty mieszkaniowe i komercyjne. Wcześniej był m.in. managerem akwizycji w spółce HB Reavis Poland oraz partnerem w spółce doradczej REAS (obecnie JLL Living), gdzie kierował działem doradztwa projektowego i wycen nieruchomości.
- Z przyjemnością witamy Karola w naszym zespole. Jestem przekonany, że jego szerokie doświadczenie oraz znajomość branży wpłyną na umocnienie pozycji Develii i zwiększą jej udziały na rynku deweloperskim w Polsce. W obecnych czasach segment nieruchomości mieszkaniowych zmienia się bardzo szybko, a liczba czynników, które mają na niego istotny wpływ, jest bezprecedensowa. Liczymy, że dzięki bogatej wiedzy i profesjonalnej ekspertyzie nowy doradca zarządu stanowić będzie dla nas duże wsparcie – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Karol Dzięcioł będzie odpowiadał m.in. za planowanie i realizację działań M&A, wspieranie budowy portfela PRS i jego strukturyzacji w kontekście partnerstw biznesowych z funduszami inwestycyjnymi oraz przyszłych strategii wyjścia. Wśród jego obowiązków znajdzie się również pomoc przy akwizycji gruntów pod nowe projekty.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.