KiK: „rozwój” odmieniamy przez wszystkie przypadki
Sklepy, oferujące szeroką ofertę produktów w bardzo atrakcyjnych cenach, znane pod pojęciem value retailers od lat cieszą się w Polsce dużą popularnością. Sieć sklepów KiK to jeden z wiodących przedstawicieli tego sektora, który tylko w tym roku uruchomił sklep internetowy i wprowadził atrakcyjny program lojalnościowy myKiK, wszystko to połączone z dalszymi otwarciami sklepów stacjonarnych. O tym, jak prezentują się dalsze plany marki opowiada Jan Skowron, nowy dyrektor zarządzający sieci.
Blisko 30-letnia historia pisana w kilkunastu krajach Europy, rosnąca liczba sklepów, która przekroczyła już dawno liczbę 4.000 miejsc, w których „Klient jest Królem”, a zakupy zrobimy korzystnie, modnie i z pomysłem. Sieć sklepów KiK, bo o niej mowa, od ponad 10-ciu lat z sukcesem kształtuje sektor value retailers w Polsce i nie zamierza się zatrzymywać, o czym zapewnia dyrektor zarządzający sieci sklepów KiK, Jan Skowron.
– Sektor value retailers stanowi coraz poważniejszą część rynku w Polsce, a my konsekwentnie, od ponad 10 lat wspieramy ten rozwój na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim poprzez otwarcia kolejnych sklepów, by dać jak największej liczbie klientów możliwość zrobienia zakupów jak najbliżej miejsca zamieszkania, ale także przez oferowanie klientom coraz to nowych doświadczeń. Choć zmierzamy w kierunku 500 sklepów w całej Polsce, wiemy, że wciąż jeszcze jest przestrzeń na kolejne salony naszej sieci. – mówi Jan Skowron, dyrektor zarządzający sieci sklepów KiK i dodaje: w tym roku otworzyliśmy nowy etap dla KiK Polska, a może nawet i całego sektora value retailers w naszym kraju, uruchamiając sklep internetowy. Choć na dokładne podsumowania przyjdzie jeszcze czas, już po kilku miesiącach funkcjonowania sklepu online nie mamy wątpliwości, że była to właściwa decyzja.
Nowa jakość doświadczeń
Pierwsza połowa 2023 roku podwójnie wzmocniła customer experience, oferowane przez sieć sklepów KiK – poza sklepem internetowym, brand uruchomił program lojalnościowy myKiK, który od pierwszych dni cieszy się ogromną popularnością.
– Rozwój sektora tzw. dyskontów niespożywczych wpływa także na to, że możemy dotrzeć do kolejnych grup klientów. Choć atrakcyjna cena jest nadrzędną wartością naszej oferty, to od dawna udowadniamy, że wybierając tańsze produkty klient nie musi, a nawet nie powinien rezygnować z jakości. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że w ramach naszej oferty tekstylnej można znaleźć m.in. produkty wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej. Aktywność w mediach społecznościowych, w tym prowadzenie działań z influencerami wspiera nas w inspirowaniu potencjalnych i obecnych klientów, poprzez pokazywanie dostępnych produktów w realnych aranżacjach czy gotowych stylizacjach. Wszystko to sprawia, że poszerza się grono odbiorców naszej oferty – począwszy od tych, którzy lubią robić zakupy w niskich cenach, przez tych ceniących swój czas, aż po tych, którzy szukają najbardziej atrakcyjnej relacji jakości do ceny – mówi Jan Skowron i dodaje: tak szeroko zakrojony zakres działań, połączony z niesłabnącą ekspansją sklepów nie byłby możliwy, gdyby nie zespół KiK. Dziś zatrudniamy ponad 2.500 osób, co czyni nas jednym z największych pracodawców w Polsce, a ta liczba będzie tylko wzrastać.
Najbliższy cel ekspansyjny KiK to osiągnięcie 650 sklepów w Polsce, choć marka podkreśla, że jest to raczej kierunkowa działań, a nie ich finał. W ostatnim czasie nastąpiła zmiana u sterów KiK. Stanowisko dyrektora zarządzającego objął Jan Skowron – doświadczony manager, od ponad 15 lat związanym z handlem detalicznym i hurtowym w Europie i Ameryce Północnej. W poprzednich latach zarządzał markami odzieżowym w centralnej Europie, pełniąc stanowisko managing directora.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.