Kod Innowacji: konkurs dla firm wdrażających nowe technologie w komunikacji
Biuro prasowe GS1 Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
gs1polska|alertmedia.pl| |gs1polska|alertmedia.pl
506051987
https://gs1pl.org
Już 1 września rozpocznie się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia od 1 do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W tym roku statuetka Lidera Innowacji trafi do tych organizacji, które wspierają wykorzystanie kodów QR. Rozwiązania te pozwalają na większą interakcję konsumentów z marką i budowanie ich zaangażowania. Co więcej, kody QR wspierają cele zrównoważonego rozwoju. Dzięki nim możliwe jest m.in. śledzenie pochodzenia produktów, redukcja marnotrawstwa, zwiększanie dostępności, zmniejszenie zużycia CO2 i ułatwianie świadomych zakupów.
Laureatów wyłoni niezależne jury, w którym oprócz przedstawicieli GS1 Polska zasiądą eksperci z zakresu zrównoważonego rozwoju: Magdalena Olborska z firmy Samsung, prof. dr hab. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, Bartłomiej Gola z firmy SpeedUp, Marcin Barański z VOX oraz Tomasz Łukasik, przedstawiciel Nestle.
Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji Kod Innowacji, 13 listopada 2024 roku w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie. W gronie dotychczasowych laureatów są m.in. takie firmy jak Allegro, Decathlon, Grupa Raben, Maspex oraz Żabka.
Globalna migracja do kodów 2D przyspiesza
Tegoroczna edycja konkursu nawiązuje do globalnej rewolucji w branży retail, polegajacej na zastępowaniu tradycyjnych kodów kreskowych nowoczesnymi kodami 2D, w tym kodami QR ze standardami GS1. Transformację tę napędzają konsumenci, którzy potrzebują szczegółowych informacji o produktach, aby dokonywać świadomych wyborów zakupowych. Kody 2D umożliwiają dostarczenie pełnych danych na temat produktu m.in. składu, pochodzenia i zasad recyklingu, odpowiadając na rosnące potrzeby informacyjne klientów.
„Chcemy inspirować przedsiębiorców. Wskazywać im kierunki zmian, dawać narzędzia i konkretne rozwiązania. Kody QR to przyszłość komunikacji z konsumentami, którzy coraz częściej poszukują informacji nie tylko na temat pochodzenia i składu produktów, ale także ich wpływu na szeroko pojęte otoczenie i zmiany klimatu.” – powiedziała dr Marta Szymborska, co-CEO GS1 Polska.
Organizowany co roku Kod Innowacji to nie tylko konkurs, ale również forum wymiany doświadczeń i inspiracji. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja na stronie www.kodinnowacji.pl.
O GS1 Polska
GS1 Polska jest częścią międzynarodowej organizacji not-for-profit GS1, która działa w 150 krajach i od początku swojego istnienia wspiera rozwój handlu. Najbardziej znanym usprawnieniem GS1 w tym zakresie są standaryzowane kody kreskowe, stosowane obecnie na całym świecie i uznane przez BBC za jedną z 50 rzeczy, które w największym stopniu przyczyniły się do powstania nowoczesnej gospodarki. Standardy opracowane przez GS1 umożliwiają firmom identyfikowanie, gromadzenie i udostępnianie informacji o produktach, lokalizacjach, partnerach, przesyłkach i zdarzeniach w całym łańcuchu dostaw. Skala i zasięg GS1 - lokalne organizacje członkowskie w 116 krajach, ponad 2 miliony Uczestników Systemu GS1 oraz 10 miliardów transakcji każdego dnia – pozwalają nam tworzyć wspólny język biznesu w postaci standardów GS1, które wspierają systemy i procesy na całym świecie.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić
65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.
Transport
Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.
Polityka
M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne
Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.