Komu wierzyć ws. pandemii? Debata o świecie po Covid-19
Fake newsy”, rządy ukrywające informacje o liczbie chorych, ograniczanie swobód obywatelskich i zamykanie granic. Ile tak naprawdę wiemy o światowej pandemii? Komu mogą ufać przedsiębiorcy i inwestorzy? Pojawiają się spekulacje, że globalny kryzys jest komuś na rękę. W nowym układzie sił, Chiny mogą spektakularnie zyskać kosztem USA i Unii Europejskiej, a technologie być panaceum na zapaść gospodarki. Komu możemy wierzyć, a kto wykorzystuje pandemię przeciwko nam?
5 maja o godz. 18:00 Uczelnie Vistula zapraszają na debatę online "Komu wierzyć ws. pandemii? Debata o świecie po Covid-19" bit.ly/VistulaDebata
W debacie wezmą udział:
- dr hab., prof. Krzysztof Rybiński, były wiceszef NBP, ekonomista i ekspert ds. Big Data,
- prof. dr hab. Witold Orłowski, były doradca Prezydenta, ekonomista,
- dr hab., prof. Agnieszka Legucka, specjalistka ds. polityki międzynarodowej, analityczka PISM ds. Rosji,
- Magdalena Rybicka, ekspertka ds. Chin,
- dr hab., prof. Wawrzyniec Konarski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, politolog
i socjolog.
Debatę poprowadzi dr Bartłomiej E. Nowak, prezes Grupy Uczelni Vistula, specjalista ds. polityki europejskiej.
Debata będzie transmitowana na profilach Uczelni:
na Facebooku https://www.facebook.com/uczelniavistula/
oraz LinkedIn http://linkedin.com/school/uczelniavistula
Szczegóły: https://www.vistula.edu.pl/o-nas/aktualnosci-i-wydarzenia/wydarzenia/komu-wierzyc-ws-pandemii-debata-o-swiecie-po-covid-19
Dodatkowe informacje:
Anna Jaglińska-Prawdzik
PR Manager
Uczelni Vistula
tel.: 506 195 376
e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
SHEIN wygenerował w 2023 roku 119 mln euro do polskiego PKB
Pierwszy Kreuzberg Kraft Kebap poza stolicą – Chajzer postawił na Manufakturę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.