Konferencja Energetyczna Endress+Hauser
Konferencja Energetyczna Endress+Hauser
Konferencja Energetyczna zorganizowana w 1 połowie czerwca przez firmę Endress+Hauser zgromadziła kilkudziesięciu ekspertów z branży i była okazją do prezentacji nowych trendów w polskiej energetyce. Podczas wydarzenia zostały poruszone tematy dotyczące zielonej transformacji i ograniczenia emisji CO2 oraz wynikających z tego wyzwań dla aparatury kontrolno-pomiarowej.
Dwudniowe wydarzenie wypełnione było specjalistyczną wiedzą, wymianą doświadczeń i branżową analizą. Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe trendy w polskiej energetyce, wynikające z zielonej transformacji. Poszczególne technologie, procesy oraz case study przedstawione zostały przez reprezentantów zaproszonych firm oferujących pionierskie rozwiązania na polskim rynku. Program konferencji został podzielony na bloki tematyczne związane z:
- nowymi technologiami w zakresie generacji energii, w tym utylizacji odpadów
- zastosowaniem wodoru, łącznie z technikami metanizacji
- zagadnieniami SIL i predykcyjnego utrzymania ruchu (dodatkowo aspekty zaawansowanej diagnostyki)
Patronat programowy nad wydarzeniem objął profesor Artur Andruszkiewicz, Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny.
Duża dawka specjalistycznej wiedzy
Konferencję rozpoczął Jens Hundrieser, który opowiedział o postrzeganiu transformacji energetycznej przez Grupę Endress+Hauser. W wystąpieniu poruszył kwestię wykorzystania wodoru jako kluczowego elementu dekarbonizacji dla przemysłu ciężkiego.
Transformacja energetyczna sprowadza się dziś w głównej mierze do redukcji CO2, którą osiągnąć można na kilka sposobów w tym m.in. przy zastosowaniu gospodarki cyrkularnej, optymalizacji procesów czy eliminacji CO2 z procesów produkcyjnych – mówi Jens Hundrieser, European Industry Manager, Endress+Hauser. – Kluczowe w procesie dekarbonizacji jest zastosowanie wodoru, który z sukcesem można wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu. Zielony wodór to dziś już nie tylko trend, ale świadomie wdrażana strategia przemysłowa o globalnym zasięgu.
Kolejne bloki tematyczne dotyczyły transformacji energetycznej i nowych technologii w tym zakresie. Zaproszeni prelegenci przedstawili najnowsze rozwiązania dotyczące odnawialnych źródeł energii na polskim rynku, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i ich aktywnym udziałem w wykładach. Podczas konferencji poruszony został również temat pomiarów obiektowych i eksploatacji systemów pomiarowych. W wystąpieniach omówiono także zaawansowane techniki analityczne. Wiodącym trendem i słowem kluczem tegorocznej konferencji Endress+Hauser był niewątpliwie zielony wodór jako ważny kierunek w dekarbonizacji globalnego przemysłu.
Mobilna wystawa oraz zwiedzanie zakładu PreZero
Uczestnicy wydarzenia w ramach odpoczynku od bogatego programu wykładów mieli okazję odwiedzić mobilną wystawę Showtruck, czyli samochód wystawienniczy wypełniony rozwiązaniami pomiarowymi Endress+Hauser. To prawie 45 metrów kwadratowych powierzchni, gdzie znajdują się najnowocześniejsze modele ekspozycyjne wraz z urządzeniami monitorującymi i pomiarowymi.
Drugiego dnia organizatorzy zaprosili swoich gości do zwiedzenia instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w zakładzie PreZero Polska w Poznaniu.
Uczestnicy konferencji docenili bogaty i mocno ekspercki charakter wykładów i podkreślali, że takich spotkań branżowych potrzeba zdecydowanie więcej.
Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Endress+Hauser: https://eh.digital/3y51ekP

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.