Koniec rozbudowy jednego z pierwszych centrów handlowych w Łodzi

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
W Łodzi zakończyła się rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna. W efekcie prowadzonych prac, tuż przy istniejącym od lat i zmodernizowanym niedawno obiekcie, powstał nowoczesny park handlowy. Pod jego dachem kupujący mogą znaleźć aż 4 sklepy wielkopowierzchniowe popularnych marek.
Swój lokal, w najnowszym koncepcie handlowym, uruchomiła tu należąca do LPP SA znana sieć Sinsay. Z nowym formatem do łódzkiego parku weszła także sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo. W obiekcie znalazły się również dwie popularne w Polsce sieci non-food – Action oraz KiK, który debiutuje w Łodzi z pierwszym sklepem w nowym koncepcie.
– Sfinalizowana w zaledwie 9 miesięcy rozbudowa to ważny krok w rozwoju Nowej Górnej. Dzięki niej w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zyskaliśmy nie tylko w pełni skomercjalizowany park handlowy, ale także mieliśmy możliwość stworzenia atrakcyjnego konsumencko kompleksu convenience, na który dziś składają się dwa obiekty handlowe – mówi Karolina Nitowska, Leasing Director w Greenman Poland.
– Tym samym nie tylko umocniliśmy ofertę i pozycję inwestycji na regionalnym rynku, ale także stworzyliśmy mieszkańcom Łodzi i okolic miejsce, które sprzyja szybkim, wygodnym i codziennym zakupom dla całych rodzin – dodaje. Ale nie tylko oferta sprzyja codziennym zakupom przy ul. Kolumny w Łodzi.
Także charakter tej przestrzeni. Do każdego ze sklepów w retail parku można wejść wprost z ulicy. Wokół jednokondygnacyjnego budynku powstała setka nowych miejsc parkingowych. Samo Centrum Nowa Górna położone jest zaledwie kilkanaście metrów od otwartego właśnie obiektu, co ułatwia zakupy w obu miejscach.
– Trend lokalności zakupów nakręca rozwój segmentu convenience. Konsumenci chcą mieć dziś pod ręką, ale też na niewielkiej powierzchni, wszystkie swoje ulubione marki potrzebne do codziennych zakupów. Format parku handlowego i generalnie convenience zapewnia im tę wygodę oraz – co kluczowe - oszczędność czasu. Rozwój Nowej Górnej wpisuje się w to zjawisko – mówi Karolina Nitowska.
Nowa Górna to już drugi obiekt z portfolio Greenman Poland, który w ostatnim czasie przeszedł tak znaczącą dla swojego rozwoju i pozycji rynkowej rozbudowę. W 2022 roku i 2023 roku w podobny sposób przekształcono Centrum Nowe Bielawy w Toruniu. Tam przy istniejącym od lat obiekcie powstały aż 2 parki handlowe, które w sumie pomieściły 6 sklepów wielkopowierzchniowych, m.in. Action, Sinsay, Komfort i Maxi Zoo.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.