Komunikaty PR

Kościół Uliczny w Warszawie obchodzi 11 lat

2021-09-08  |  16:00
Biuro prasowe

110 tysięcy posiłków, 558 cotygodniowych spotkań - Kościół Uliczny w Warszawie obchodzi 11 lat

We wrześniu swoje urodziny obchodzi Kościół Uliczny – organizacja, która od 11 lat wspiera osoby bezdomne w Warszawie, a także dała impuls dla 13 kolejnych miast w całej Polsce. Jako jedna z nielicznych nieprzerwanie trwała ze swoją pomocą, także w trakcie najsurowszych obostrzeń pandemicznych: najtragiczniejszego czasu dla ludzi bezdomnych. 08.09.2021 urodziny kościoła ulicznego są obchodzone wraz z głównymi solenizantami, osobami bezdomnymi - w miejscu cotygodniowych spotkań, na warszawskiej Patelni przed Metrem Centrum. W ten szczególny dzień poza wydawanymi posiłkami i tortem, na wszystkich gości czeka także koncert zespołu Exodus 15.

W Warszawie mieszka ponad 2.5 tysiąca osób bezdomnych, osób o ciekawych, trudnych
i pouczających historiach, historiach które rzadko mają okazję być opowiedziane. Są to ludzie pozbawieni nie tylko domu ale przede wszystkim nadziei na powrót do godnego życia. Wsparciem dla nich służą organizacje pozarządowe; jadłodajnie, noclegownie. Ich działania są głównie skierowane na niezbędną acz dorywczą pomoc, która pomimo ogromu dobra które niesie - nie zmniejsza poziomu bezdomności. Jednym z wyjątków są działania Kościoła Ulicznego, organizacji, która obchodzi dzisiaj 11 lat swojej działalności na rzecz wsparcia potrzebujących i walki z bezdomnością.

- Sednem naszych działań jest nie tylko dostarczanie bezdomnym jedzenia, leków, środków higieny i miejsc do spania. Naszym głównym celem jest pomóc im odnaleźć sens życia, dodać motywacji i natchnąć nadzieją. Realizujemy ten cel m.in. poprzez cotygodniowe spotkania, które w ciągu ostatnich 11 lat nigdy nie były odwołane, ale także poprzez nasz ośrodek „Misja nowy początek” czy współpracę z lokalnymi kościołami i wspólnotami  – zaznacza Paweł Bukała, współzałożyciel Kościoła Ulicznego.

Przez 11 lat działalności organizacja wydała osobom bezdomnym ponad 110 tysięcy posiłków i przeprowadziła 558 cotygodniowych spotkań. Kolejnym powodem do dumy jest ośrodek terapeutyczny „Misja nowy początek” dla bezdomnych prowadzony przez założycieli Kościoła Ulicznego. Dotychczas do ośrodka przyjęto blisko 400 osób, dając im szansę na nowe życie lub choćby chwilową przystań. Z pośród podopiecznych, którzy zdecydowali się odbyć cały proces terapii wraz z zamieszkaniem w usamodzielniającym hostelu – aż 80% nigdy nie wróciło do bezdomności.

Kościół Uliczny daje coś więcej niż spanie i jedzenie – daje nadzieję – podkreśla Roman, bezdomny przez 5 lat, który dzięki wsparciu organizacji dzisiaj pracuje i wynajmuje mieszkanie w Warszawie.

Założyciele Kościoła Ulicznego i Misji Nowy Początek zaznaczają jednak, że dzisiejsze święto nie należy do nich, lecz do osób, które uzyskały pomoc i zmieniły swoje życie. – Jestem dumna z każdego naszego podopiecznego, z ich siły wewnętrznej i motywacji, i mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się pomóc jeszcze większej liczbie osób. Już niedługo planujemy zoptymalizować pracę naszego ośrodka i powiększyć nasz zespół streetworkerów – podsumowuje Marta Bukała, współzałożycielka Kościoła Ulicznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-04-25 | 15:00

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU

ZNAMY NOMINOWANYCH DO NAGRODY KORCZAKA W 2024 ROKU   W tym roku do Nagrody Korczaka wypłynęło wyjątkowo dużo zgłoszeń – 147 osoby i instytucje z całego kraju. Jak podkreśla Uczelnia Korczaka – organizator konkursu
Problemy społeczne ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ
2024-04-22 | 11:00

ŁOWCY METEORYTÓW W NOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM DLA SZKÓŁ

Warszawa, 18 kwietnia 2024 Fundacja Nauka. To Lubię ogłosiła dzisiaj uruchomienie nowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i średnich pt. „Łowcy
Problemy społeczne Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .
2024-04-12 | 06:00

Mieszkańcy Pomorza wypożyczą nieodpłatnie sprzęt rehabilitacyjny .

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 4 miliony osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi. Z tej liczby około 200.000 osób, to mieszkańcy Pomorza. Dlatego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.