KRISHOME Września chce wrócić na zaplecze PlusLigi
KRISHOME
Budowlana 1, Psary Małe
62-300 Września
k.kozlowska|krishome.eu| |k.kozlowska|krishome.eu
509 200 481
www.krishome.pl
Odmieniona drużyna z Wrześni ma ambitne plany sportowe na sezon 2023/2024, a w ich realizacji mają pomóc wierni sponsorzy i partnerzy, którzy wspierają klub w szybkim powrocie do TAURON 1. Ligi. W poprzednich sezonach udawało się przecież zdobywać nawet brązowe medale na zapleczu PlusLigi. Od nowego sezonu zespół rywalizujący w 2. lidze siatkarzy będzie nosił nową nazwę – KRISHOME Września.
Zaczynamy kolejny wspólny sezon od drugiej ligi. Nasza firma postanowiła nadal wspierać klub i lokalne rozgrywki, a od sezonu 2023/2024 będziemy promować w sporcie markę Sieci Salonów KRISHOME – mówi Karol Krysiński, prezes zarządu spółki. W tej chwili całe nasze środowisko chce jak najszybszego powrotu do TAURON 1. Ligi. Dla drużyny to zupełnie nowe rozdanie i wierzymy, że pomarańczowa ofensywa zostanie zauważona na boiskach w całym kraju – dodaje prezes.
By móc realizować ambitne plany na przyszłość klub pozyskał także kolejnego partnera strategicznego – firmę SCZ Inwestycje. Nowy sponsor, stabilizacja w sztabie szkoleniowym i olbrzymia pozytywna energia mają sprawić, że KRISHOME Września z nową siłą wejdzie w kolejny siatkarski sezon.
Przypomnijmy, że zarząd KRISHOME Września zdecydował, że w klubie na kolejne dwa sezony pozostanie bardzo doświadczony szkoleniowiec Marian Kardas, który od kilku sezonów jest związany z klubem.
Już 31 lipca rozpoczynamy okres przygotowawczy, mamy w kładzie mieszankę młodzieży z doświadczeniem – opowiada Marian Kardas. Zostało trzech graczy z minionych rozgrywek, przyszło kilku nieźle ogranych na drugoligowym poziomie oraz medaliści mistrzostw Polski juniorów. W drugiej lidze jest sporo klubów, które marzą o awansie do TAURON 1. Ligi, więc naszą rolą jest dobrze pracować i budować nowy zespół, żeby był gotowy na wyzwania – dodaje trener.
Skład zespołu jest już zamknięty, są z nami nasi fantastyczni sponsorzy i partnerzy, którym bardzo dziękujemy za zaufanie – mówi Robert Wardak, prezes zarządu KRISHOME Września. Nasz tytularny sponsor jest z nami już od 15 lat, tak stabilna i długotrwała współpraca to w zawodowym sporcie coś wyjątkowego. Jesteśmy pełni optymizmu i bardzo wdzięczni, będziemy chcieli z jak najlepszej strony pokazać w naszym regionie markę KRISHOME. Oczywiście marzymy o awansie, ale przed nami jeszcze długa droga – dodaje prezes.
Siatkarze KRISHOME Września rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024. 31 lipca 2023 roku odbyła się oficjalna prezentacja drużyny, którą Marian Kardas zbudował praktycznie od nowa. Klub pozyskał 11 zawodników, a 3 siatkarzy - Patryk Ligocki, Jędrzej Ziółkowski i Oskar Laskowski - kontynuuje zeszłoroczne kontrakty. W sezonie 2023/2024 powalczą o powrót na zaplecze Plus Ligi.
Na ataku zobaczymy Dominika Rakowskiego i Jędrzeja Ziółkowskiego, nowi są obaj rozgrywający - Jakub Szarek i Ziemowit Stach. Na przyjęciu zagrają Jakub Rząca, Adrian Andruszkiewicz, Marek Subocz i Hubert Chudziak, na środku pojawią się Oskar Laskowski, Maciej Jakubowski, Patryk Szymański i Fryderyk Polus, a na libero zobaczymy Patryka Ligockiego i Igora Więcka.
Fot.1. KRISHOME Września w pełnym składzie podczas oficjalnej prezentacji drużyny.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.