KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0
KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0
8 stycznia została podpisana deklaracja o patronacie honorowym KUKA Polska nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Dyrektor KUKA Polska Tomasz Nowak oraz Prezes Zarządu APA Group Artur Pollak spotkali się w tyskiej siedzibie czołowego producenta robotów, aby podpisać deklarację o patronacie oraz współpracy w ramach rozwoju projektu NAZCA 4.0 na rynku polskim i europejskim. Tym samym KUKA Polska dołączyła do grona patronów, pośród których znajduje się również:
- Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
- Politechnika Śląska
- Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach
Projekt NAZCA 4.0 - przyszłość przemysłu
Założeniem nowoczesnego przemysłu jest integracja sterowanych cyfrowo maszyn z urządzeniami pomiarowymi, technologiami informatycznymi i algorytmami przetwarzania wielkich zbiorów danych. Analiza ta ma zagwarantować optymalizacje kosztowe i produktowe, dając możliwość produkcji elastycznej i wysoce spersonalizowanej. Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki, a także na podstawie wieloletnich doświadczeń, APA Group, przy dofinansowaniu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, opracowuje platformę IIoT do optymalizacji produkcji - NAZCA 4.0.
- Gromadzenie i archiwizacja danych z procesu produkcyjnego
- Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym oraz wsadowo
- Wykrywanie anomalii, predykcja awarii
- Wsparcie planowania procesu obsługi maszyn i urządzeń
- Planowanie i skracanie przezbrojeń
- Optymalizacja procesu produkcyjnego poprzez wskazanie mało efektywnych procesów i miejsc na linii technologicznej
- Wsparcie i rozbudowa procesu kontroli jakości
- Wsparcie w analizie przyczyn awarii, przestojów
KUKA Polska
KUKA jest koncernem działającym na arenie międzynarodowej w branży automatyzacyjnej, osiągającym obroty w wysokości ok. 3,2 mld euro i zatrudniającym około 14 000 pracowników. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Augsburgu. Jako z wiodących na rynku światowym producentów inteligentnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji firma KUKA oferuje klientom kompleksowe produkty: od robotów poprzez moduły aż do w pełni zautomatyzowanych instalacji i ich połączeń sieciowych w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, ogólny, produkcja dóbr konsumpcyjnych, handel elektroniczny/detaliczny i ochrona zdrowia.
Projekt pilotażowy dla MŚP
Przedsiębiorstwa w Polsce mają teraz możliwość dołączyć do programu pilotażowego NAZCA 4.0. Pierwszym prostym krokiem jest wdrożenie platformy, z poziomu której będzie możliwe opracowanie planu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i zarządzanie nimi.
APA Group wraz z instytucjami wspierającymi zaprasza firmy z sektora MŚP do wzięcia udziału w programie pilotażowym „Nazca 4.0”. Platforma Nazca umożliwia oszacowanie kosztów produkcyjnych i przewidywanie niekorzystnej sytuacji, która może się wydarzyć w łańcuchu produkcyjnym. Na jej bazie zbudowano platformę Nazca 4.0 w pełni dostosowaną do wymogów Przemysłu 4.0. Jej zadaniem jest zbieranie tysięcy informacji i liczb z zainstalowanych w obszarach produkcyjnych czujników. Kto posiada taką wiedzę, potrafi maksymalizować zyski, unikać przestojów i awarii. Patrzy na procesy z szerszej perspektywy. Ekosystem wykorzystuje algorytmy Big Data i machine learning. Zbiera sygnały z całego łańcucha produkcyjnego i sugeruje optymalne rozwiązania, analizuje spływające dane i podpowiada działania, które zapobiegną przestojom. Program pilotażowy skierowany jest do automatyków, kierowników produkcji, a przede wszystkim właścicieli MŚP. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami APA Group lub zapisać do grupy eksperckiej na LinkedIn: Industry 4.0 | IIoT | Automatyzacja - na poważnie . Chętnym zostanie nadany status testera i będzie zapraszany do poszczególnych etapów projektu. W zamian za opinie i możliwość testowania narzędzia oferowana jest możliwość zmodernizowania swojego zakładu produkcyjnego oraz nabycia unikatowej wiedzy od specjalistów, którzy na co dzień automatyzują zakłady największych gigantów na świecie jak Volkswagen, Amazon, 3M, Tesla i in.
Więcej informacji: https://apagroup.prowly.com/122714-kuka-polska-dolacza-do-grona-patronow-nazca-40

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.