Komunikaty PR

2. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Karola Kurpińskiego

2022-09-09  |  01:00
Biuro prasowe

„Karol Kurpiński wśród klasyków” to temat drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego zaplanowanej w dniach 15–17/09/2022.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sylwetki Karola Kurpińskiego – reformatora polskiego życia muzycznego i wybitnego twórcy, który odcisnął swój muzyczny ślad w kompozycjach m.in. F. Chopina, C. M. von Webera czy R. Wagnera.

Intencją organizatorów jest zaprezentowanie możliwie szerokiego spektrum twórczości Karola Kurpińskiego i muzyków doby klasycyzmu, stąd w programie znalazły się utwory kameralne, pieśni i arie czy utwory na orkiestrę.

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane utwory K. Kurpińskiego, m.in. jego najsłynniejsze dzieło Warszawianka, a także takich kompozytorów jak W. A. Mozart, S. Carvalho, L. van Beethoven czy J. Haydn.

Program Festiwalu

W ramach drugiej edycji festiwalu zaplanowano 4 niepowtarzalne koncerty muzyki klasycznej, które w tym roku odbędą się nie tylko w Warszawie.

Uroczysta inauguracja zaplanowana została na 15 września 2022 r. i odbędzie się w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, kolejne koncerty zabrzmią w Nowej Miodowej - Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 oraz w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.

W tegorocznej edycji wezmą udział artyści z Polski, Rumunii, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Turcji.

Wystąpią: Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, którą poprowadzi maestro Filipe Cunha z Portugalii oraz Kaunas City Symphony Orchestra (Litwa), którą z kolei dyrygować będzie Jan Miłosz Zarzycki.

W roli solistów: Marianna Humetsk- fortepian (Ukraina), Yuliya Levyuk – sopran (Ukraina), Nazarii Kachala – tenor (Ukraina)Mateusz Kasprzak–Łabudziński – skrzypce, Adrian Stanciu – altówka (Rumunia).

Gwiazdą Uroczystego Zakończenia festiwalu będzie Veriko Tchumburidze skrzypaczka turecko–gruzińskiego pochodzenia, która zdobyła I nagrodę w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w wieku zaledwie dwudziestu lat, natychmiast zwracając w ten sposób uwagę świata muzycznego.

Organizator, Mecenas, Partnerzy 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Editions Spotkania założona w 2015 roku przez Piotra Jeglińskiego.

Mecenasem II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego jest PKN ORLEN, który aktywnie wspiera ważne wydarzenia promujące kulturę wysoką.

Partnerami wydarzenia są: Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Nowa Miodowa – Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Patroni medialni: TVP Kultura, Polskie Radio Chopin, PRESTO.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Liczymy, że Festiwal wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego kraju i będzie swoistą wizytówką współczesnej polskiej kultury bazującej na solidnych fundamentach naszego muzycznego dziedzictwa. A zagraniczni wykonawcy (soliści, orkiestra) zaproszeni do zaprezentowania się na festiwalu staną się niejako ambasadorami muzyki Karola Kurpińskiego, nie tylko w swoich krajach, ale i na całym świecie.

Zapraszamy do śledzenia informacji na temat II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego na kanałach społecznościowych IG i FB oraz na www.fundacjaes.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach Biuro prasowe
2025-06-05 | 06:00

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

9 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Archiwa Państwowe w Polsce już po raz osiemnasty aktywnie włączą się w wydarzenie,
Kultura Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.