Komunikaty PR

Agnieszka Kulczycka wybrana do zarządu sekcji Wydawców Muzycznych ZAiKS

2022-04-27  |  17:00
Biuro prasowe

Prezeska Sirens została ponownie wybrana do zarządu sekcji Wydawców Muzycznych ZAiKS, czyli polskiej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców. Sekcja „E” czyli sekcja Wydawców Muzycznych skupia grupę polskich wydawców muzycznych czyli publisherów. Do grupy należą wydawcy reprezentujący katalogi polskie i zagraniczne, jak również autorzy będący wydawcami własnej twórczości. Zarząd liczy 5 osób.

 

– Nasza działalność ma wspierać grupę wydawców reprezentujących polskich i zagranicznych autorów na polskim rynku. Jestem bardzo dumna, że będę brała udział w działalności tej sekcji szczególnie dlatego, że jest to sekcja nowa i mamy bardzo dużo planów dotyczących działań na rzecz twórców – mówi Agnieszka Kulczycka, Prezeska firmy Sirens. 

Firma Sirens, na czele której stoi Agnieszka Kulczycka, specjalizuje się w kilku obszarach: dobiera muzykę na potrzeby filmów, seriali, reklam, opraw stacji TV (są to oryginalne utwory polskich i zagranicznych wykonawców lub utwory pochodzące z banków muzycznych), komponuje i produkuje nowe utwory muzyczne (w tym organizuje nagrania, dobiera kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów), pozyskuje prawa do użycia utworów na terytorium Polski i za granicą. Od kilku lat ma w swoich strukturach również dział Publishingu, który roztacza opiekę nad autorami, zwłaszcza w kwestii nabywania i zarządzania prawami autorskimi do utworów muzycznych.

Agnieszka Kulczycka jest konsultantką muzyczną, założycielką i prezeska Sirens od 16 lat. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz łódzką Szkołę Filmową.

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry” z zastosowaniem system Biuro prasowe
2022-06-24 | 09:00

Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry” z zastosowaniem system

W 2021 roku w zespole klasztornym Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - nazywanym również „przemyską Jasną Górą” - przeprowadzono szeroko zakrojone prace
Kultura Nagrody ZAiKS-u rozdano!
2022-06-20 | 10:00

Nagrody ZAiKS-u rozdano!

Nagrody ZAiKS-u rozdano. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Marian Turski, Chris Niedenthal, Ewa Braun, Marek Safjan i Paweł Pawlikowski. Podczas uroczystości,
Kultura Ether - spektakularny bar na dachu NYX Hotel Warsaw już otwarty
2022-06-13 | 16:10

Ether - spektakularny bar na dachu NYX Hotel Warsaw już otwarty

Ether to zupełnie nowe i jedyne w swoim rodzaju miejsce w Warszawie. Widok na panoramę stolicy, z położonego na 19 piętrze NYX HOTEL WARSAW, zapiera dech w piersi. Poczucia wyjątkowości i

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Handel

Coraz większa niepewność w gospodarce zbiera żniwo. Liczba upadłości firm rośnie

– Czynników ryzyka w biznesie jest dziś tak wiele, że dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich, sytuacja stała się nieprzewidywalna jak nigdy dotąd – mówi Tomasz Starus, prezes zarządu Allianz Trade w Polsce. Widać to w statystykach dotyczących niewypłacalności firm. W maju było ich o 17 proc. więcej niż rok temu i aż o 150 proc. więcej niż na początku pandemii. W całym roku może być ich o 12 proc. więcej w ujęciu rocznym, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej, które są głównym partnerem gospodarczym dla polskich firm. Dlatego rodzime firmy muszą dziś działać zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania wobec kontrahentów, dokładniej analizować partnerów biznesowych oraz korzystać z narzędzi pozwalających zabezpieczyć się przed wzrostem ryzyka w biznesie.

Konsument

Członkostwo w Unii Europejskiej znacząco poprawiło polski system prawny. Zwiększyła się m.in. ochrona i bezpieczeństwo konsumentów

Wspólnota prawa w ramach UE ma przełożenie na życie zwykłych konsumentów. Od 2004 roku znacznie zwiększyła się bowiem ich ochrona wobec usługodawców i producentów. Unijne wymogi poprawiają także bezpieczeństwo żywności, samochodów i wielu innych towarów użytkowanych na co dzień przez Europejczyków i Polaków – wynika z raportu „Osiemnaście lat Polski w Unii Europejskiej” przygotowanego przez In.Europa. Jak podkreślają jego autorzy, to także unijnej legislacji zawdzięczamy większe bezpieczeństwo energetyczne w czasie kryzysu w relacjach z Rosją.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.