Agnieszka Kulczycka wybrana do zarządu sekcji Wydawców Muzycznych ZAiKS
Prezeska Sirens została ponownie wybrana do zarządu sekcji Wydawców Muzycznych ZAiKS, czyli polskiej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców. Sekcja „E” czyli sekcja Wydawców Muzycznych skupia grupę polskich wydawców muzycznych czyli publisherów. Do grupy należą wydawcy reprezentujący katalogi polskie i zagraniczne, jak również autorzy będący wydawcami własnej twórczości. Zarząd liczy 5 osób.
– Nasza działalność ma wspierać grupę wydawców reprezentujących polskich i zagranicznych autorów na polskim rynku. Jestem bardzo dumna, że będę brała udział w działalności tej sekcji szczególnie dlatego, że jest to sekcja nowa i mamy bardzo dużo planów dotyczących działań na rzecz twórców – mówi Agnieszka Kulczycka, Prezeska firmy Sirens.
Firma Sirens, na czele której stoi Agnieszka Kulczycka, specjalizuje się w kilku obszarach: dobiera muzykę na potrzeby filmów, seriali, reklam, opraw stacji TV (są to oryginalne utwory polskich i zagranicznych wykonawców lub utwory pochodzące z banków muzycznych), komponuje i produkuje nowe utwory muzyczne (w tym organizuje nagrania, dobiera kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów), pozyskuje prawa do użycia utworów na terytorium Polski i za granicą. Od kilku lat ma w swoich strukturach również dział Publishingu, który roztacza opiekę nad autorami, zwłaszcza w kwestii nabywania i zarządzania prawami autorskimi do utworów muzycznych.
Agnieszka Kulczycka jest konsultantką muzyczną, założycielką i prezeska Sirens od 16 lat. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz łódzką Szkołę Filmową.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.