Komunikaty PR

BFF OTWIERA WYSTAWĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NA SŁOWACJI

2022-01-20  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

 

BFF ma przyjemność ogłosić otwarcie pierwszego pokazu wystawy objazdowej “ART FACTOR – Dziedzictwo Pop-artu w powojennej sztuce włoskiej” w Bratysławie. Wystawa inauguruje drugi etap projektu, który został zapoczątkowany w 2020 r. albumem o tej samej nazwie, wydanym przez Skira editore Milan Genève Paris.

Dziś, kolekcja zilustrowana w albumie wykonuje skok w przyszłość: część prac została wybrana do podróży po krajach Europy, w których działa BFF.

Od 21 stycznia do 25 marca dzieła sztuki, które na stałe znajdują się w mediolańskiej siedzibie BFF, znajdą nową oprawę w Galerii Zoya w Bratysławie, w barokowym Pałacu Erdody. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Warszawy gdzie od 12 kwietnia do 18 maja 2022 r. będzie gościć w Pałacu Kultury i Nauki. Wystawę w kolejnych etapach trasy, będzie można także zobaczyć w Atenach, Lizbonie, Madrycie, Paryżu i Mediolanie.

Wybór prac przedstawia sztukę włoską drugiej połowy XX wieku, opisując jej drogę w kierunku Pop-artu, uosabianego przez twórczość takich artystów jak Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini. Począwszy od połowy lat 60., artyści ci angażowali się w długotrwałą tradycję ikonograficzną, przekształcając i przekraczając awangardę i techniki stylistyczne z przeszłości, wykorzystując przy tym bogatą gamę środków, które często służyły aktywizacji społeczeństwa i kultury.

 W istocie wystawa dzieł sztuki, pod kuratelą Marii Alicaty, opowiada właśnie tę historię: pragnienie bycia aktywnym uczestnikiem - a nie widzem - tych inicjatyw, które tworzą wartość dla społeczeństwa, promując wymianę kulturową i nowe perspektywy dzięki sztuce i jej naukom.

Maria Alicata, kurator wystawy, powiedziała: "Ta inicjatywa podkreśla historię, w której duch przedsiębiorczości łączył się z zaangażowaniem w sztukę i kulturę. Kolekcja korzysta z tego, że pozostała wierna idei, która przyświecała jej tworzeniu i rozwojowi. Z godną pochwały dalekowzrocznością, na długo przed tym, jak stało się to powszechne, BFF zaczęło przecierać szlak, którym obecnie podąża wiele firm we Włoszech i na całym świecie, a który polega na łączeniu tożsamości i wartości korporacyjnych ze współczesną sztuką i kulturą. BFF pełnił rolę lidera w tym obszarze.”

Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group, mówi: "Ta wystawa stanowi kamień milowy w dążeniu BFF do uczynienia z kolekcji sztuki źródła wspólnej, podzielanej wiedzy i wartości. Sztuka nas inspiruje, kreatywność i wyobraźnia artystów wskazują nowe kierunki rozwoju. Jesteśmy ciekawi i stawiamy na innowacyjność, stąd decyzja o promowaniu wystawy "Art Factor" jako siły napędowej do rozwoju biznesu i społeczności, płaszczyzny wymiany kulturowej pomiędzy różnymi krajami, szczególnie w tak historycznym momencie."

Marek Duban, Dyrektor BFF Banking Group na Słowację i Czechy, dodaje: "Cieszymy się, że pierwszym miastem, w którym odbędzie się wystawa objazdowa jest Bratysława, a Słowacy będą pierwszymi wśród swoich europejskich sąsiadów, którzy będą mogli zobaczyć ją na miejscu. Inicjatywa ta pozwoliła nam poznać i nawiązać współpracę z lokalnym środowiskiem kulturalnym, tworząc, mamy nadzieję, trwałą relację. Szczególnie dziękujemy Galerii Zoya za promowanie i goszczenie ważnej dla nas kolekcji w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na mapie miasta."

Iveta Ledecká, dyrektor Zoya Gallery & Zoya Museum, komentuje: "Bardzo się cieszę, że Galeria Zoya jako pierwsza będzie gościć wystawę objazdową zorganizowaną przez BFF. Jest to unikalny i starannie dobrany wybór włoskiej sztuki współczesnej z końca XX wieku. Celem Galerii Zoya jest nie tylko promowanie słowackich artystów i ich prac, ale także stworzenie zagranicznym artystom i instytucjom możliwości prezentacji dzieł z ich rodzimej sceny artystycznej. W tym przypadku zakres tematyczny kolekcji Galerii Zoya i Grupy BFF jest dość podobny: Pop-art i artyści XX wieku. Każdy kraj ma swoich wybitnych artystów, którzy odzwierciedlają jego aktualne sprawy lub wydarzenia historyczne. A dziś mamy tu wybór dzieł wybitnych włoskich artystów, które zanurzą nas we wszechstronności włoskiej sztuki i w jej integracji z międzynarodowym środowiskiem, w którym odgrywa ważną rolę."


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2020 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 97,6 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 18,5% na koniec września 2021 r. www.bff.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego Biuro prasowe
2024-07-11 | 01:00

Wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek 15 lipca o godzinie 16:00 na wernisaż twórczości Pawła Adamowskiego pt. „Ulotne piękno
Kultura Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!
2024-07-02 | 10:00

Momentum Leisure otwiera trzeci park tematyczny w Polsce!

Momentum Leisure świętuje wielkie otwarcie już trzeciego parku tematycznego w Polsce, Majaland Gdańsk, które odbyło się 29 czerwca 2024 r. Po udanych otwarciach parków Majaland
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.