E.ON Polska zaprasza na Festiwal Królewskie Arkady Sztuki
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Już 5 sierpnia rusza 13. edycja Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W każdy weekend sierpnia mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli skorzystać z bogatej oferty koncertów oraz przedstawień teatralnych zupełnie za darmo. Wydarzenia będą się odbywać w Arkadach Kubickiego oraz w Ogrodach Zamku Królewskiego. E.ON wspiera festiwal już po raz trzeci.
Królewskie Arkady Sztuki organizowane są już po raz trzynasty. Co roku organizatorzy zapraszają do udziału artystów ze świata muzyki i teatru. Od 5 do 27 sierpnia odwiedzający będą mogli wysłuchać koncertów muzyki klasycznej i jazzowej. W programie przewidziano także spektakle i spotkania dla dzieci. Łącznie w Arkadach i Ogrodach zamkowych odbędzie się 11 wydarzeń kulturalnych.
– E.ON od lat angażuje się w lokalne inicjatywy w Warszawie, a z samym Zamkiem Królewskim w Warszawie związani jesteśmy od 2019 roku. Wspieramy nie tylko Królewskie Arkady Sztuki. W tym roku zostaliśmy również partnerem Działu Edukacji Zamku Królewskiego – mówi Aleksandra Smyczyńska, szefowa komunikacji i public affairs w E.ON Polska. – Zaangażowanie w wydarzenia lokalne jest bliskie naszym sercom. Sami jako mieszkańcy stolicy także chętnie korzystamy z kulturalnej oferty miasta.
Bogactwo kulturalnych doznań
Festiwal rozpocznie się monodramem aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Agnieszki Przepiórskiej, przedstawiającym historię Simony Kossak – kobiety, która wybrała życie w harmonii z naturą. Zaplanowane na ten rok spektakle teatralne prezentować będą różnorodną tematykę: od hołdu dla niemego kina Charliego Chaplina, przez upamiętnienie wydarzeń historycznych, po niezwykłe przedstawienia teatralne dla dzieci. Miłośnicy muzycy będą mogli posłuchać koncertów zespołów kameralnych, jazzowych i recitali oraz poezji śpiewanej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pełen program znajduje się na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
50. rocznica rekonstrukcji siedziby królewskiej
Ubiegłoroczna edycja Królewskich Arkad Sztuki związana była z 50. rocznicą odtworzenia Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego symbolem stolicy. Obchody Jubileuszu są rozłożone na cztery lata. W 2024 roku nastąpi 40. rocznica udostępnienia publiczności dawnej siedziby królów. W 1980 roku Zamek Królewski w Warszawie wraz ze Starym Miastem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.