E.ON Polska zaprasza na Festiwal Królewskie Arkady Sztuki
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Już 5 sierpnia rusza 13. edycja Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W każdy weekend sierpnia mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli skorzystać z bogatej oferty koncertów oraz przedstawień teatralnych zupełnie za darmo. Wydarzenia będą się odbywać w Arkadach Kubickiego oraz w Ogrodach Zamku Królewskiego. E.ON wspiera festiwal już po raz trzeci.
Królewskie Arkady Sztuki organizowane są już po raz trzynasty. Co roku organizatorzy zapraszają do udziału artystów ze świata muzyki i teatru. Od 5 do 27 sierpnia odwiedzający będą mogli wysłuchać koncertów muzyki klasycznej i jazzowej. W programie przewidziano także spektakle i spotkania dla dzieci. Łącznie w Arkadach i Ogrodach zamkowych odbędzie się 11 wydarzeń kulturalnych.
– E.ON od lat angażuje się w lokalne inicjatywy w Warszawie, a z samym Zamkiem Królewskim w Warszawie związani jesteśmy od 2019 roku. Wspieramy nie tylko Królewskie Arkady Sztuki. W tym roku zostaliśmy również partnerem Działu Edukacji Zamku Królewskiego – mówi Aleksandra Smyczyńska, szefowa komunikacji i public affairs w E.ON Polska. – Zaangażowanie w wydarzenia lokalne jest bliskie naszym sercom. Sami jako mieszkańcy stolicy także chętnie korzystamy z kulturalnej oferty miasta.
Bogactwo kulturalnych doznań
Festiwal rozpocznie się monodramem aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Agnieszki Przepiórskiej, przedstawiającym historię Simony Kossak – kobiety, która wybrała życie w harmonii z naturą. Zaplanowane na ten rok spektakle teatralne prezentować będą różnorodną tematykę: od hołdu dla niemego kina Charliego Chaplina, przez upamiętnienie wydarzeń historycznych, po niezwykłe przedstawienia teatralne dla dzieci. Miłośnicy muzycy będą mogli posłuchać koncertów zespołów kameralnych, jazzowych i recitali oraz poezji śpiewanej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pełen program znajduje się na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
50. rocznica rekonstrukcji siedziby królewskiej
Ubiegłoroczna edycja Królewskich Arkad Sztuki związana była z 50. rocznicą odtworzenia Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego symbolem stolicy. Obchody Jubileuszu są rozłożone na cztery lata. W 2024 roku nastąpi 40. rocznica udostępnienia publiczności dawnej siedziby królów. W 1980 roku Zamek Królewski w Warszawie wraz ze Starym Miastem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.