E.ON Polska zaprasza na Festiwal Królewskie Arkady Sztuki
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Już 5 sierpnia rusza 13. edycja Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W każdy weekend sierpnia mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli skorzystać z bogatej oferty koncertów oraz przedstawień teatralnych zupełnie za darmo. Wydarzenia będą się odbywać w Arkadach Kubickiego oraz w Ogrodach Zamku Królewskiego. E.ON wspiera festiwal już po raz trzeci.
Królewskie Arkady Sztuki organizowane są już po raz trzynasty. Co roku organizatorzy zapraszają do udziału artystów ze świata muzyki i teatru. Od 5 do 27 sierpnia odwiedzający będą mogli wysłuchać koncertów muzyki klasycznej i jazzowej. W programie przewidziano także spektakle i spotkania dla dzieci. Łącznie w Arkadach i Ogrodach zamkowych odbędzie się 11 wydarzeń kulturalnych.
– E.ON od lat angażuje się w lokalne inicjatywy w Warszawie, a z samym Zamkiem Królewskim w Warszawie związani jesteśmy od 2019 roku. Wspieramy nie tylko Królewskie Arkady Sztuki. W tym roku zostaliśmy również partnerem Działu Edukacji Zamku Królewskiego – mówi Aleksandra Smyczyńska, szefowa komunikacji i public affairs w E.ON Polska. – Zaangażowanie w wydarzenia lokalne jest bliskie naszym sercom. Sami jako mieszkańcy stolicy także chętnie korzystamy z kulturalnej oferty miasta.
Bogactwo kulturalnych doznań
Festiwal rozpocznie się monodramem aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Agnieszki Przepiórskiej, przedstawiającym historię Simony Kossak – kobiety, która wybrała życie w harmonii z naturą. Zaplanowane na ten rok spektakle teatralne prezentować będą różnorodną tematykę: od hołdu dla niemego kina Charliego Chaplina, przez upamiętnienie wydarzeń historycznych, po niezwykłe przedstawienia teatralne dla dzieci. Miłośnicy muzycy będą mogli posłuchać koncertów zespołów kameralnych, jazzowych i recitali oraz poezji śpiewanej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pełen program znajduje się na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
50. rocznica rekonstrukcji siedziby królewskiej
Ubiegłoroczna edycja Królewskich Arkad Sztuki związana była z 50. rocznicą odtworzenia Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego symbolem stolicy. Obchody Jubileuszu są rozłożone na cztery lata. W 2024 roku nastąpi 40. rocznica udostępnienia publiczności dawnej siedziby królów. W 1980 roku Zamek Królewski w Warszawie wraz ze Starym Miastem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.