Europejski dla Dzieci Ukrainy - Finał aukcji dzieł sztuki
Finał aukcji dzieł sztuki na rzecz porzuconych i osieroconych dzieci. Hotel Raffles Europejski Warsaw dzięki współpracy z DESA Unicum, największym domem aukcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej przygotował zbiór 48 prac poświęconych najmłodszym ofiarom. Kolekcję wsparła Anda Rottenberg, wybitna polska historyczka, krytyczka i kuratorka sztuki. Wszystkie prace zostały wylicytowane w maju w trakcie uroczystej gali finalnej aukcji. Dzięki zaangażowaniu akcja Europejski dla Dzieci Ukrainy zgromadziła ponad 679 722 złotych.
Raffles Europejski słynie ze swojej kolekcji obrazów, na którą składa się niemal 500 prac autorstwa 120 wybitnych polskich artystów współczesnych. Okazuje się, że kolaboracja z twórcami, jaka miała miejsce przy powstawaniu Europejski Art Collection, nie była jednorazowa. Teraz, przy współpracy z DESA Unicum, w ramach specjalnej aukcji zostały wystawione prace autorstwa 48 wybitnych polskich artystów współczesnych, których hojność w ogromnej mierze przyczyniła się do zorganizowania wydarzenia. Swoje dzieła na aukcję przekazali m.in. Tomasz Ciecierski, Jarosław Fliciński, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki Włodzimierz Pawlak, Joanna Rajkowska, Paweł Susid, Leon Tarasewicz i Włodzimierz Zakrzewski.
Dzięki szczodremu wkładowi artystów i pomocy szerokiego grona sympatyków, organizacja SOS Wioski Dziecięce i specjalna inicjatywa SOS DLA DZIECI UKRAINY dotarła do potrzebujących dzieci, zapewniając im zakwaterowanie, transport, wyżywienie, a także pomoc medyczną i psychologiczną.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.