Komunikaty PR

Nadchodzi nowy serial kryminalny "Herkules". Za oprawą muzyczną stoi Sirens

2022-03-21  |  11:00
Biuro prasowe

Po „Chyłce” oraz „Szadzi” przyszedł czas na kolejny serial kryminalny produkcji Player Original. „Herkules” w reżyserii Bartosza Kruhlika (kilkakrotnie nominowanego do Polskich Nagród Filmowych "Orły" oraz nagrodzonego za najlepszy Debiut Reżyserski podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni) pojawi się w ofercie Player już w kwietniu. W rolach głównych zobaczymy Rafała Maćkowiaka oraz Weronikę Książkiewicz. Za scenariusz odpowiadają: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Za oprawą muzyczną serialu stoi Sirens.

W kwietniu na platformie Player zobaczymy wybuchowy duet. Rafał Maćkowiak wcieli się w tytułowego Herkulesa, genialnego introwertyka, który z jednej strony jest świetnym analitykiem i ma w jednym palcu wszystkie książki o kryminalistyce i kryminologii, z drugiej strony nie może wykonywać swojego wymarzonego zawodu, bo kilka razy oblał egzamin do szkoły policyjnej. Jest specyficzny, zamknięty w sobie i wydaje się pozbawiony emocji. Weronika Książkiewicz, która zagra policjantkę, jest jego przeciwieństwem. Chaotyczna, kierująca się intuicją i sercem ma dobre podejście do ludzi i potrafi okazywać emocje. Ta dwójka rozwiąże sporo kryminalnych zagadek - każdy z ośmiu odcinków będzie dotyczył innej sprawy.

Za reżyserię „Herkulesa” odpowiada Bartosz Kruhlik, producentem jest Tomasz Cichoń, a scenariusz napisali: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Oprawą muzyczną serialu zajęła się firma Sirens, która na co dzień specjalizuje się w doborze muzyki do filmów, seriali, reklam oraz pozyskiwaniu praw do wykorzystania utworów.

– Muzyka w serialach kryminalnych jest nieodzownym elementem budowania napięcia, ilustrowania wartkiej akcji, wzbudzania odpowiednich emocji. Zdarza się, że kupujemy muzykę w fonotece lub komponujemy ją na szczególne zamówienie. Bywa, że – na zlecenie reżysera, producenta lub ekipy filmowej – pozyskujemy prawa do już istniejących utworów, które mają pojawić się w filmie lub serialu. W tym wypadku odpowiadaliśmy za całą oprawę muzyczną, od pracy z kompozytorem, przez kreatywny dobór piosenek, do wykorzystania utworów z tzw. stocków – mówi Agnieszka Kulczycka, konsultantka muzyczna, Prezes Sirens. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace Biuro prasowe
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.