Komunikaty PR

Nadchodzi nowy serial kryminalny "Herkules". Za oprawą muzyczną stoi Sirens

2022-03-21  |  11:00
Biuro prasowe

Po „Chyłce” oraz „Szadzi” przyszedł czas na kolejny serial kryminalny produkcji Player Original. „Herkules” w reżyserii Bartosza Kruhlika (kilkakrotnie nominowanego do Polskich Nagród Filmowych "Orły" oraz nagrodzonego za najlepszy Debiut Reżyserski podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni) pojawi się w ofercie Player już w kwietniu. W rolach głównych zobaczymy Rafała Maćkowiaka oraz Weronikę Książkiewicz. Za scenariusz odpowiadają: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Za oprawą muzyczną serialu stoi Sirens.

W kwietniu na platformie Player zobaczymy wybuchowy duet. Rafał Maćkowiak wcieli się w tytułowego Herkulesa, genialnego introwertyka, który z jednej strony jest świetnym analitykiem i ma w jednym palcu wszystkie książki o kryminalistyce i kryminologii, z drugiej strony nie może wykonywać swojego wymarzonego zawodu, bo kilka razy oblał egzamin do szkoły policyjnej. Jest specyficzny, zamknięty w sobie i wydaje się pozbawiony emocji. Weronika Książkiewicz, która zagra policjantkę, jest jego przeciwieństwem. Chaotyczna, kierująca się intuicją i sercem ma dobre podejście do ludzi i potrafi okazywać emocje. Ta dwójka rozwiąże sporo kryminalnych zagadek - każdy z ośmiu odcinków będzie dotyczył innej sprawy.

Za reżyserię „Herkulesa” odpowiada Bartosz Kruhlik, producentem jest Tomasz Cichoń, a scenariusz napisali: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Oprawą muzyczną serialu zajęła się firma Sirens, która na co dzień specjalizuje się w doborze muzyki do filmów, seriali, reklam oraz pozyskiwaniu praw do wykorzystania utworów.

– Muzyka w serialach kryminalnych jest nieodzownym elementem budowania napięcia, ilustrowania wartkiej akcji, wzbudzania odpowiednich emocji. Zdarza się, że kupujemy muzykę w fonotece lub komponujemy ją na szczególne zamówienie. Bywa, że – na zlecenie reżysera, producenta lub ekipy filmowej – pozyskujemy prawa do już istniejących utworów, które mają pojawić się w filmie lub serialu. W tym wypadku odpowiadaliśmy za całą oprawę muzyczną, od pracy z kompozytorem, przez kreatywny dobór piosenek, do wykorzystania utworów z tzw. stocków – mówi Agnieszka Kulczycka, konsultantka muzyczna, Prezes Sirens. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.