Nadchodzi nowy serial kryminalny "Herkules". Za oprawą muzyczną stoi Sirens
Po „Chyłce” oraz „Szadzi” przyszedł czas na kolejny serial kryminalny produkcji Player Original. „Herkules” w reżyserii Bartosza Kruhlika (kilkakrotnie nominowanego do Polskich Nagród Filmowych "Orły" oraz nagrodzonego za najlepszy Debiut Reżyserski podczas 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni) pojawi się w ofercie Player już w kwietniu. W rolach głównych zobaczymy Rafała Maćkowiaka oraz Weronikę Książkiewicz. Za scenariusz odpowiadają: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Za oprawą muzyczną serialu stoi Sirens.
W kwietniu na platformie Player zobaczymy wybuchowy duet. Rafał Maćkowiak wcieli się w tytułowego Herkulesa, genialnego introwertyka, który z jednej strony jest świetnym analitykiem i ma w jednym palcu wszystkie książki o kryminalistyce i kryminologii, z drugiej strony nie może wykonywać swojego wymarzonego zawodu, bo kilka razy oblał egzamin do szkoły policyjnej. Jest specyficzny, zamknięty w sobie i wydaje się pozbawiony emocji. Weronika Książkiewicz, która zagra policjantkę, jest jego przeciwieństwem. Chaotyczna, kierująca się intuicją i sercem ma dobre podejście do ludzi i potrafi okazywać emocje. Ta dwójka rozwiąże sporo kryminalnych zagadek - każdy z ośmiu odcinków będzie dotyczył innej sprawy.
Za reżyserię „Herkulesa” odpowiada Bartosz Kruhlik, producentem jest Tomasz Cichoń, a scenariusz napisali: Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Oprawą muzyczną serialu zajęła się firma Sirens, która na co dzień specjalizuje się w doborze muzyki do filmów, seriali, reklam oraz pozyskiwaniu praw do wykorzystania utworów.
– Muzyka w serialach kryminalnych jest nieodzownym elementem budowania napięcia, ilustrowania wartkiej akcji, wzbudzania odpowiednich emocji. Zdarza się, że kupujemy muzykę w fonotece lub komponujemy ją na szczególne zamówienie. Bywa, że – na zlecenie reżysera, producenta lub ekipy filmowej – pozyskujemy prawa do już istniejących utworów, które mają pojawić się w filmie lub serialu. W tym wypadku odpowiadaliśmy za całą oprawę muzyczną, od pracy z kompozytorem, przez kreatywny dobór piosenek, do wykorzystania utworów z tzw. stocków – mówi Agnieszka Kulczycka, konsultantka muzyczna, Prezes Sirens.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.