Niech Twój projekt przejdzie do historii! Zaprojektuj toalety w Teatrze Wielkim
Tubądzin Design Awards to prestiżowy konkurs dla projektantów wnętrz oraz architektów, rokrocznie gromadzący setki uczestników z całego świata. W tej edycji organizatorzy konkursu we współpracy z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie ogłosili zadanie dodatkowe – konkurs na najlepszy projekt toalet znajdujących się w tym wyjątkowym budynku.
Nową kategorię konkursową Tubądzin Design Awards CultureFORM przygotowano z myślą o docenianiu projektów, które w sposób szczególny uwydatniają proces twórczy. Zadanie konkursowe polega więc na przedstawieniu koncepcji z pogranicza dziedzin takich, jak architektura, architektura wnętrz oraz design, przy wykorzystaniu produktów Grupy Tubądzin.
W kategorii specjalnej CultureFORM ogłoszono zadanie dodatkowe. „Zaprojektuj toalety Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie”. To niepowtarzalna okazja, aby stworzyć przestrzeń w tak wyjątkowym budynku. Projekt powinien nawiązywać zarówno do architektury tego miejsca, jak i pełnionej przez niego funkcji. Zwycięska koncepcja ma szansę stać się realizacją, zaś jej autor częścią historii Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
– Zadanie dodatkowe kategorii CultureFORM to prawdziwe wyzwanie. Realizując je, należy wziąć pod uwagę nie tylko własną wizję opartą na stylu Teatru Wielkiego, ale również potrzeby gości. Stworzenie przestrzeni idealnie wpisującej się w atmosferę miejsca, z najwyższą troską o detale – tego właśnie poszukujemy. Stawiamy na prace zgrabnie łączące ze sobą kulturę oraz sztukę, a przy tym uwzględniające wygodę odwiedzających. – opowiada Ewa Kryszkiewicz, Manager Działu Rozwoju i Współpracy z Architektami Grupy Tubądzin. – Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności, a także stworzenia fragmentu architektury tak wspaniałej instytucji, jaką jest Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. – podsumowuje.
Do konkursu, a także do zadania dodatkowego może przystąpić każdy, kto jest architektem wykonującym zawód lub studentem na kierunkach takich, jak architektura, architektura wnętrz czy projektowanie. Koncepcja łazienek w Teatrze Wielkim powinna zachowywać istniejący układ oraz lokalizację miejsc urządzeń sanitarnych, pionów i drzwi wejściowych. W zakres opracowania wchodzą:
- toaleta damska z 2 przedsionkami (2 miski WC, 3 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób niepełnosprawnych (1 miska WC, 1 umywalka),
- toaleta męska z przedsionkiem (2 miski WC, 3 pisuary, 2 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób z niepełnosprawnościami (1 miska WC, 1 umywalka).
Projekty konkursowe można zgłaszać do 30 listopada 2022 roku. Na autora zwycięskiej koncepcji czekają atrakcyjne nagrody, w tym 1500 Euro, wywiad i promocja w pismach branżowych oraz na stronach Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
Równolegle do 31 sierpnia wciąż można zgłaszać projekty do 2. etapu konkursu w kategoriach Unlimited Architecture, Everyday Design, Young Power oraz w kategorii specjalnej CultureFORM. Więcej informacji znajduje się na stronie Tubądzin Design Awards.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.