Niech Twój projekt przejdzie do historii! Zaprojektuj toalety w Teatrze Wielkim
Tubądzin Design Awards to prestiżowy konkurs dla projektantów wnętrz oraz architektów, rokrocznie gromadzący setki uczestników z całego świata. W tej edycji organizatorzy konkursu we współpracy z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie ogłosili zadanie dodatkowe – konkurs na najlepszy projekt toalet znajdujących się w tym wyjątkowym budynku.
Nową kategorię konkursową Tubądzin Design Awards CultureFORM przygotowano z myślą o docenianiu projektów, które w sposób szczególny uwydatniają proces twórczy. Zadanie konkursowe polega więc na przedstawieniu koncepcji z pogranicza dziedzin takich, jak architektura, architektura wnętrz oraz design, przy wykorzystaniu produktów Grupy Tubądzin.
W kategorii specjalnej CultureFORM ogłoszono zadanie dodatkowe. „Zaprojektuj toalety Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie”. To niepowtarzalna okazja, aby stworzyć przestrzeń w tak wyjątkowym budynku. Projekt powinien nawiązywać zarówno do architektury tego miejsca, jak i pełnionej przez niego funkcji. Zwycięska koncepcja ma szansę stać się realizacją, zaś jej autor częścią historii Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
– Zadanie dodatkowe kategorii CultureFORM to prawdziwe wyzwanie. Realizując je, należy wziąć pod uwagę nie tylko własną wizję opartą na stylu Teatru Wielkiego, ale również potrzeby gości. Stworzenie przestrzeni idealnie wpisującej się w atmosferę miejsca, z najwyższą troską o detale – tego właśnie poszukujemy. Stawiamy na prace zgrabnie łączące ze sobą kulturę oraz sztukę, a przy tym uwzględniające wygodę odwiedzających. – opowiada Ewa Kryszkiewicz, Manager Działu Rozwoju i Współpracy z Architektami Grupy Tubądzin. – Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności, a także stworzenia fragmentu architektury tak wspaniałej instytucji, jaką jest Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. – podsumowuje.
Do konkursu, a także do zadania dodatkowego może przystąpić każdy, kto jest architektem wykonującym zawód lub studentem na kierunkach takich, jak architektura, architektura wnętrz czy projektowanie. Koncepcja łazienek w Teatrze Wielkim powinna zachowywać istniejący układ oraz lokalizację miejsc urządzeń sanitarnych, pionów i drzwi wejściowych. W zakres opracowania wchodzą:
- toaleta damska z 2 przedsionkami (2 miski WC, 3 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób niepełnosprawnych (1 miska WC, 1 umywalka),
- toaleta męska z przedsionkiem (2 miski WC, 3 pisuary, 2 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób z niepełnosprawnościami (1 miska WC, 1 umywalka).
Projekty konkursowe można zgłaszać do 30 listopada 2022 roku. Na autora zwycięskiej koncepcji czekają atrakcyjne nagrody, w tym 1500 Euro, wywiad i promocja w pismach branżowych oraz na stronach Teatru Wielkiego Opery Narodowej.
Równolegle do 31 sierpnia wciąż można zgłaszać projekty do 2. etapu konkursu w kategoriach Unlimited Architecture, Everyday Design, Young Power oraz w kategorii specjalnej CultureFORM. Więcej informacji znajduje się na stronie Tubądzin Design Awards.
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Canon na Międzynarodowy Dzień Druku: tworzenie wartości poprzez obraz
„NÓŻ. ROZWAŻANIA PO PRÓBIE ZABÓJSTWA” – PREMIERA KSIĄŻKI I FILM NA ARTE.TV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.