Komunikaty PR

Niech Twój projekt przejdzie do historii! Zaprojektuj toalety w Teatrze Wielkim

2022-08-04  |  10:20
Biuro prasowe

Tubądzin Design Awards to prestiżowy konkurs dla projektantów wnętrz oraz architektów, rokrocznie gromadzący setki uczestników z całego świata. W tej edycji organizatorzy konkursu we współpracy z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie ogłosili zadanie dodatkowe – konkurs na najlepszy projekt toalet znajdujących się w tym wyjątkowym budynku.

Nową kategorię konkursową Tubądzin Design Awards CultureFORM przygotowano z myślą o docenianiu projektów, które w sposób szczególny uwydatniają proces twórczy. Zadanie konkursowe polega więc na przedstawieniu koncepcji z pogranicza dziedzin takich, jak architektura, architektura wnętrz oraz design, przy wykorzystaniu produktów Grupy Tubądzin.

W kategorii specjalnej CultureFORM ogłoszono zadanie dodatkowe. „Zaprojektuj toalety Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie”. To niepowtarzalna okazja, aby stworzyć przestrzeń w tak wyjątkowym budynku. Projekt powinien nawiązywać zarówno do architektury tego miejsca, jak i pełnionej przez niego funkcji. Zwycięska koncepcja ma szansę stać się realizacją, zaś jej autor częścią historii Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Zadanie dodatkowe kategorii CultureFORM to prawdziwe wyzwanie. Realizując je, należy wziąć pod uwagę nie tylko własną wizję opartą na stylu Teatru Wielkiego, ale również potrzeby gości. Stworzenie przestrzeni idealnie wpisującej się w atmosferę miejsca, z najwyższą troską o detale – tego właśnie poszukujemy. Stawiamy na prace zgrabnie łączące ze sobą kulturę oraz sztukę, a przy tym uwzględniające wygodę odwiedzających. – opowiada Ewa Kryszkiewicz, Manager Działu Rozwoju i Współpracy z Architektami Grupy Tubądzin. – Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności, a także stworzenia fragmentu architektury tak wspaniałej instytucji, jaką jest Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. – podsumowuje.

Do konkursu, a także do zadania dodatkowego może przystąpić każdy, kto jest architektem wykonującym zawód lub studentem na kierunkach takich, jak architektura, architektura wnętrz czy projektowanie. Koncepcja łazienek w Teatrze Wielkim powinna zachowywać istniejący układ oraz lokalizację miejsc urządzeń sanitarnych, pionów i drzwi wejściowych. W zakres opracowania wchodzą:

 

 

  • toaleta damska z 2 przedsionkami (2 miski WC, 3 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób niepełnosprawnych (1 miska WC, 1 umywalka),
  • toaleta męska z przedsionkiem (2 miski WC, 3 pisuary, 2 umywalki) i wydzielonym pomieszczeniem stanowiącym toaletę dla osób z niepełnosprawnościami (1 miska WC, 1 umywalka).

Projekty konkursowe można zgłaszać do 30 listopada 2022 roku. Na autora zwycięskiej koncepcji czekają atrakcyjne nagrody, w tym 1500 Euro, wywiad i promocja w pismach branżowych oraz na stronach Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Równolegle do 31 sierpnia wciąż można zgłaszać projekty do 2. etapu konkursu w kategoriach Unlimited Architecture, Everyday Design, Young Power oraz w kategorii specjalnej CultureFORM. Więcej informacji znajduje się na stronie Tubądzin Design Awards.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach Biuro prasowe
2025-06-05 | 06:00

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

9 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Archiwa Państwowe w Polsce już po raz osiemnasty aktywnie włączą się w wydarzenie,
Kultura Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.