Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji wiatraków i przywrócenia im oryginalnych kolorów.
"Kinderdijk jest wyjątkowy i niezastąpiony" - wyjaśnia Peter-Jan van Steenbergen, dyrektor Fundacji Światowego Dziedzictwa Kinderdijk. "Nasz obiekt wpisany na listę UNESCO stanowi przykład dla świata. Współpraca z AkzoNobel zagwaratuje nie tylko dostęp do profesjonalnych produktów, ale przede wszystkim jest gwarancją odpowiedniej konserwacji historycznych wiatraków. Dlatego właśnie jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy".
Wiatraki Kinderdijk, uważane przez wielu za skarb narodowy, stały się symbolem tego, jak Holendrzy opanowali sztukę inteligentnego i zrównoważonego zarządzania wodą przez setki lat. Już od dawna obiekt jest ważną atrakcją turystyczną, którą odwiedza ponad 350 000 osób rocznie.
Wiatraki są położone około 15 kilometrów na wschód od Rotterdamu. Większość z nich jest nadal zamieszkana, a jedna rodzina mieszka tu aż od dziesięciu pokoleń. Pod wieloma względami uosabiają one wielowiekową walkę kraju z wodą i to, jak Holandia zdołała przetrwać poniżej poziomu morza przez tak długi czas.
"Wierzymy, że nasze doświadczenie w zakresie farb i skupienie się na zrównoważonym rozwoju mogą naprawdę zmienić Kinderdijk" – dodaje Kees-Jan Starrenburg, dyrektor krajowy AkzoNobel Holandia. "Jestem dumny, że nasze produkty są ważnym elementem tego pięknego miejsca wpisanego na listę UNESCO. To podkreśla tylko wagę, jaką przywiązujemy do ochrony dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń".
Sześcioletnia umowa opiera się na relacji, którą AkzoNobel nawiązał z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk w 2016 roku.
Kinderdijk jest również jednym z kilku miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w których użyto powłok firmy. Należą do nich jeszcze La Sagrada Familia w Barcelonie w Hiszpanii; Opactwo Westminsterskie w Londynie, Wielka Brytania; Göbekli Tepe w Turcji; Malakka w Malezji oraz Ouro Preto w Brazylii.
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.