Labocanna planuje skup akcji.
Milion złotych może przeznaczyć Labocanna na skup akcji własnych - wynika z projektów uchwał na NWZA, zwołanego na 21 listopada 2022 r. Spółka planuje zrealizować buy back maksymalnie w ciągu 18 miesięcy i prowadzić go do poziomu 1 PLN za akcję. Minimalnym progiem jest 50 groszy. Dodatkowo w firmie pojawił się nowy prezes Ernest Bednarowicz, który w tym kwartale zapowiada aktualizację planów rozwojowych spółki.
Program skupu akcji własnych będzie przeprowadzany w celu późniejszej odsprzedaży, ale nie po cenie niższej niż cena zakupu. Labocanna zamierza przeznaczyć milion złotych na buy back w momencie, gdy jej wartość rynkowa sięga 11 mln złotych (na zamknięciu sesji 25. 10.2022 r.). Pieniądze na skup pochodzą ze środków własnych spółki.
- Bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią firmy, która w obecnych, niełatwych czasach ma dobrą sytuację finansową. Dodatkowo Labocanna działa w branży z ogromnymi perspektywami rozwoju, które warto wykorzystać. Potwierdzeniem naszej wiary w potencjał firmy jest decyzja o skupie akcji własnych po maksymalnej cenie prawie dwukrotnie wyższej niż obecny kurs. Pełną koncepcję planów rozwojowych zamierzam przedstawić w ciągu najbliższych kilku tygodni - komentuje Ernest Bednarowicz, prezes zarządu spółki Labocanna.
Ernest Bednarowicz posiada bogate doświadczenie związane z rynkiem finansowym i kapitałowym. W przeszłości zasiadał w radach nadzorczych spółek publicznych.
Jednym z pierwszych zadań nowego prezesa będzie aktualizacji planów rozwoju. Przedsiębiorstwo zajmujące się do tej pory m.in. działalnością inwestycyjną i badawczą w obszarze konopnym ma zamiar mocno rozwinąć również obszar operacyjny. Firma aktualnie pracuje nad projektami związanymi z zagraniczną aktywnością. Dodatkowo spółka planuje wzmocnienie zespołu o osoby z doświadczeniem na rynku FMCG.
Z raportu „The Poland Cannabis White Papers” przygotowanym przez Prohibition Partners wynika, że wartość krajowego rynku konopnego w 2028 roku może sięgnąć nawet 2 mld euro. Cały europejski rynek będzie wart ponad 120 mld euro.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.