Komunikaty PR

Laureaci 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

2024-01-04  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

IPED
Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym

Trębacka 4
00-074 Warszawa
iped|kig.pl| |iped|kig.pl
+48 22 630 98 01
www.iped.pl

Program powstał w 1998 roku i stale cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców, czego dowodem jest znacząca liczba Laureatów programu. W 2023 roku 184 firmy pragnęły uzyskać tytuł i certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play. Spośród nich w oparciu o dwustopniową weryfikację wyłoniono 172 Laureatów. 

Realizując 26. edycję Programu Przedsiębiorstwo Fair Play i weryfikując jego uczestników ponownie mogliśmy poznać niesamowitych ludzi, których inicjatywy realizowane na rzecz interesariuszy firm tworzą inspirujący katalog przykładów „biznesu z ludzką twarzą”. Możemy śmiało stwierdzić, że działań zdumiewających rozmachem i pomysłowością, a realizowanych przez Laureatów programu i świadczących o ich odpowiedzialności wobec społeczeństwa, jest bardzo wiele. - podkreślił w trakcie uroczystości dr Mieczysław Bąk Przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej programu.


Przedsiębiorstwa, które wyróżniły się w 26. edycji

Każdy uczestnik programu oprócz tytułu i certyfikatu Przedsiębiorstwo Fair Play walczył również o nagrody specjalne. Przedsiębiorcy, którzy wyróżnili się szczególnymi działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu zostali uhonorowani Nagrodą Główną -Statuetką Przedsiębiorstwo Fair Play.

W 2023 roku Statuetkę otrzymało 10 przedsiębiorstw:

  • ANDRE ABRASIVE ARTICLES Spółka z o.o. Spółka komandytowa, Koło,
  • ATMOMAT Szatkowski, Ryniec Spółka Jawna, Włocławek,
  • Energia Euro Park Spółka z o.o., Mielec,
  • EURO-TRUCK Spółka z o.o., Mroków k/ Warszawy,
  • „GABI-PLAST” PPH Gabriela Kośmider, Krotoszyn,
  • MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI Spółka z o.o., Konin,
  • Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Farmapol Spółka z o.o., Poznań,
  • RECARO Aircraft Seating Polska Spółka z o.o., Świebodzin,
  • REKORD SI Sp. z o.o., Bielsko-Biała,
  • SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW „ZGODA”, Konstantynów Łódzki

Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy poddali się certyfikacji mogli uzyskać tytuł Debiut Fair Play. W tegorocznej edycji programu tą nagrodą wyróżniono firmę R-GOL Sp. z .o.o. z Ostródy m.in. ze względu na prowadzenie działalności zgodnie ze strategią „Play for the Planet”.

Wyróżnienie za szczególną działalność proekologiczną odebrała firma TiM S.A. z Bielska-Białej, która wykazała kompleksowe podejście do ochrony środowiska przy budowie otwartego w tym roku największego w Europie Środkowo-Wschodniej magazynu wina. Magazyn jest przykładem, jak można łączyć efektywność logistyczną z troską o planetę.

Z kolei wyróżnieniem za szczególną działalność innowacyjną nagrodzono trzy przedsiębiorstwa:

  • Belma Accessories Systems Spółka z o.o., Białe Błota za tworzywową, telekomunikacyjną szafę pasywną, spełniającą wymagania ochrony antywłamaniowej dla klasy RC2,
  • „Lena Wilków” Spółka z o.o., Nowy Kościół, za maszynę z napędem bateryjnym do prac w podziemnych wyrobiskach kopalnianych,
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BIUROMAX-BALCER” Sp. z o.o., za rozbudowę autorskiego systemu zarządzania usługami serwisu, obsługi dokumentów finansowych, rozliczania kontraktów, obsługi sekretariatu opartego na nowoczesnej aplikacji Entelli 4.0.

Kapituła przyznała również tytuły Ambasador Fair Play w Biznesie 2023. W ten sposób uhonorowano 13 przedstawicieli polskiego biznesu: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm – wieloletnich laureatów programu.


Nagroda 25-lecia

Po raz pierwszy w historii programu wręczono nagrody specjalne dla firm, które obchodzą jubileusz dwudziestopięciolecia udziału w programie. Ich dokonania pokazują, że sukces w biznesie można osiągnąć trzymając się zasad fair play. Przedsiębiorstwa te udowodniły, że uczciwość i etyka są dla nich fundamentem zaufania, dobrych relacji i sposobem kształtowania trwałego sukcesu. Nagroda związana z dwudziestopięcioleciem udziału w programie została przyznana Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Jasienicy Rosielnej, firmie POLMASS S.A. z Bydgoszczy oraz przedsiębiorstwu TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa.


Gala Finałowa programu łączy ludzi, dla których etyka w biznesie jest niezwykle istotna

24 listopada br. w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zgromadziło się łącznie niemal 350 gości, dla których etyka w biznesie jest szczególnie ważna – przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz przede wszystkim przedsiębiorców. Ideą wydarzenia od samego początku jest nie tylko uhonorowanie wyjątkowych firm, ale również umożliwienie nawiązania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami wyznającymi te same wartości. Gala odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i TechnologiiMinisterstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Zaufanie ze strony władz państwowych i samorządowych jest wyrazem nie tylko poparcia dla idei etycznego biznesu, jaką rozpowszechnia program Przedsiębiorstwo Fair Play, ale też uznania dla jego laureatów – przedsiębiorstw współtworzących standardy kultury biznesu w Polsce.

Więcej informacji o Laureatach i programie Przedsiębiorstwo Fair Play na stronie www.fairplay.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie Biuro prasowe
2025-03-27 | 10:00

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Godzenie rozwoju zawodowego z życiem rodzinnym, argumentowanie swojej wartości oraz dowodzenie słuszności swoich pomysłów – to zaledwie kilka wyzwań, na jakie
Gospodarka Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
2025-03-24 | 15:50

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

Prawie 300 postulatów deregulacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a dotyczących m.in podatków, zatrudnienia, cyfryzacji czy energetyki
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm

Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.

Telekomunikacja

Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.

Konsument

Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.