Komunikaty PR

Lewiatan z kolejną turą pomocy dla szpitali

2020-12-02  |  12:00
Biuro prasowe
  • 83 palety z pomocą rzeczową trafi do 20 szpitali w całej Polsce, to II tura pomocy;
  • Podczas I fali pandemii PSH Lewiatan 30 szpitalom w całej Polsce przekazał 50 palet z najbardziej potrzebnymi produktami takim jak: woda, środki dezynfekujące i artykuły higieniczne.

 

 

PSH Lewiatan podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnej puli pomocy z przeznaczeniem na wsparcie personelu medycznego. Akcję koordynuje Fundacja Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, która przy silnym wsparciu regionów przygotowuje akcję pomocy i przekazania niezbędnych produktów dla służb medycznych w 20 szpitalach w całej Polsce. Do szpitali trafią 83 palety z pomocą rzeczową.

 

Bliskość, partnerstwo, przedsiębiorczość i odpowiedzialność to wartości, którymi na co dzień kieruje się PSH Lewiatan. Dziś, w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego udowadnia, że nie są to puste słowa. 

 

- Darowizny placówkom medycznym zostaną przekazane przez niedawno powołaną do życia Fundację PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, działającą w imieniu Lewiatan Holding oraz Spółek Regionalnych. Dzięki bliskim relacjom lokalnym, sieć Lewiatan może nieść pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują. Pandemia najmocniej doświadcza szpitale, stąd decyzja o kolejnej turze pomocy skierowanej właśnie do nich.  -  mówi Katarzyna Długa, prezes zarządu Fundacji, która koordynuje akcję.

 

To kontynuacja działań pomocowych jakie Polska Sieć Handlowa Lewiatan we współpracy ze Spółkami Regionalnymi i 3200 sklepami należącymi do Sieci skierowała do placówek medycznych i szpitali w całej Polsce. Wiosną z pomocy Sieci skorzystało 30 szpitali, do których trafiło ponad 50 palet produktów, takich jak woda, środki dezynfekujące i artykuły higieniczne. Otrzymały je najbardziej dotknięte pandemią szpitale i placówki medyczne w całej Polsce.

 

– Jestem dumny, że pomimo wielu trudności z jakimi dziś borykają się sami przedsiębiorcy, znajdują oni chęć i czas, aby angażować się w pomoc dla tych, którzy w walce z pandemią stoją na pierwszej linii frontu. Wciąż docierają do nas informacje, że w wielu placówkach medycznych brakuje środków higienicznych czy wody, a nawet tak prozaicznych rzeczy jak długopisy. We współpracy z naszymi Spółkami Regionalnymi i franczyzobiorcami sprawdzamy jak możemy pomóc tym placówkom i w oparciu o te rozmowy szykujemy pomoc. – komentuje Robert Rękas, prezes zarządu Lewiatan Holding.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-31 | 11:00

Pracownicy systemu ochrony zdrowia w obronie dzieci: jak reagować na przemoc?

  Dzięki codziennym kontaktom z dziećmi, personel medyczny i pozamedyczny ma wyjątkową szansę zauważania i identyfikacji przypadków przemocy. Teraz, dzięki obowiązkowi wdrożenia przez podmioty prowadzące
Problemy społeczne 7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców
2024-07-30 | 15:02

7 na 10 młodych Polaków na garnuszku u rodziców

Młodzi Polacy w wieku od 18 do 34 lat coraz częściej pozostają w domu rodzinnym. Ze statystyk Eurostatu za 2023 rok wynika, że odsetek młodych
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-07-29 | 11:30

Europa dwóch standardów – Polacy płacą za wielkie koncerny

Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, w którym koszty zbiórki odpadów opakowaniowych ponoszą wyłącznie mieszkańcy w ramach opłat gminnych. Zagraniczne koncerny w Polsce płacą znacznie mniej za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.