Lider branży PV, IBC SOLAR, zaprezentuje się na targach ENEX w Kielcach
Zrównoważony rozwój, e-mobilność i systemy magazynowania energii. O tych trzech trendach dla branży PV opowie jeden z wystawców, firma IBC SOLAR, na największych targach energetycznych w Polsce. Oprócz szerokiej oferty systemów montażowych dedykowanym dachom płaskim i skośnym na odwiedzających czeka premiera – prezentacja Centrum Kompetencyjnego. Obiekt powita pierwszych kursantów już w tym roku.
Jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii (ENEX), będących największym tego typu wydarzeniem w Polsce, odbędzie się 8 i 9 marca 2023 w Kielcach. Pośród przedstawicieli branży OZE z 12 krajów znajdzie się także IBC Solar – dostawca kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych. Przedstawicieli firmy można będzie spotkać na stanowisku F-9.
Międzynarodowe targi energetyczne są niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swojej oferty potencjalnym klientom czy gościom. To również moment do spotkania z obecnymi partnerami i rozmowy na temat najnowszych trendów związanych z przyjazną dla środowiska energią. IBC SOLAR zaprezentuje swoją ofertę skierowaną do trzech obszarów rynku: instalacji domowych, komercyjnego i przemysłowego oraz elektrowni solarnych. Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i wydajności, portfolio rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowych ma na celu sprostanie oczekiwanym szybkim zmianom na rynku energii słonecznej.
„W 2023 roku zaprezentujemy rozwiązania z zakresu autokonsumpcji, w tym systemy PV i magazynowania, a także ładowarki do pojazdów elektrycznych w segmencie mieszkaniowym, stanowi to również jeden z głównych trendów w 2023 roku w sektorze komercyjnym i przemysłowym. Pokażemy więc nowe i przyszłe produkty w naszym portfolio oraz nasz plan działania na przyszłość” - wyjaśnia Patrik Danz, CSO w IBC SOLAR.
Najważniejsze produkty dostarczane przez niemieckiego producenta to m.in. system montażowy IBC AeroFix G3 do dachów płaskich, system montażowy IBC TopFix 200 do dachów skośnych z różnymi rozwiązaniami zacisków i haków dachowych oraz nowe wysokowydajne moduły marki IBC SOLAR. Podczas targów ENEX eksperci IBC SOLAR zaprezentują również ofertę polskiego Centrum Kompetencyjnego, które zostanie otwarte już w tym roku. Obiekt umożliwi przeprowadzanie różnego rodzaju szkoleń, m.in. z instalacji systemów montażowych oraz kursów skierowanych dla osób rozpoczynających pracę w branży PV.
„Znaczący wzrost kosztów energii prowadzi do osiągnięcia większej niezależności wśród właścicieli domów, jak również klientów komercyjnych i przemysłowych na całym świecie. Ponadto wiele gmin dostrzega obecnie potrzebę uzupełnienia dostaw energii elektrycznej o instalacje fotowoltaiczne" - dodaje Patrik Danz. „Prezentując nasze rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju z przyjazną dla środowiska energią słoneczną na wiodących imprezach branżowych,wspieramy naszych klientów w zakresie szybkiej pomocy w realizacji założeń związanych z transformacją energetyczną, wspierając ich cele związane z zerową emisją."
Zainteresowani udziałem w XXV Międzynarodowych Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX mogą pobrać bilet umożliwiający bezpłatny wstęp na wydarzenie na stronie organizatora.
W najbliższych miesiącach IBC SOLAR weźmie udział w kluczowych, międzynarodowych targach, takich jak Solar Solutions (Holandia), Swiss National Photovoltaic Conference (Szwajcaria), Energiesparmesse Wels (Austria) i Solar Show Africa (RPA). Więcej informacji na temat udziału w międzynarodowych targach jest dostępne na stronie internetowej www.ibc-solar.com.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią Partnerów Premium, którzy zapewniają kompleksową i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.
Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.