Linia paczkująca – kolejna inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych.
Najnowocześniejsza linia paczkująca do mąk w Polsce właśnie została uruchomiona w Podlaskich Zakładach Zbożowych w Białymstoku. Dzięki tej innowacyjnej technologii młyn pięciokrotnie zwiększył dobową wydajność pakowania. Co ważne, fizyczna obecność pracowników została ograniczona do minimum, ponieważ do obsługi tego urządzenia wystarczy tylko jedna osoba.
- Od kilku lat sukcesywnie unowocześniamy nasz młyn i dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy jednym z lepiej wyposażonych zakładów zbożowych w Polsce. Linia paczkująca, w którą ostatnio zainwestowaliśmy daje nam ogromne możliwości, zapewnia szybszy i co najważniejsze absolutnie bezpieczny proces pakowania mąk. Dzięki tej technologii możemy pozyskać nowych klientów – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.
Urządzenie marki Technipes, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji maszyn pakujących, składa się ze zbiornika buforowego, do którego doprowadzany jest produkt z zewnątrz, dwóch zautomatyzowanych wag odważających porcje 25 kg lub 10 kg ( w zależności od zamówień). Następnie mąka odważona trafia poprzez dozownik ślimakowy do worków przeznaczonych dla odbiorców końcowych.
W kolejnym etapie procesu pakowania worek z produktem wędruje przenośnikiem taśmowym przez detektor metali i przejezdny punkt formowania worka do zautomatyzowanej stacji paletyzowania. W tym miejscu robot pobiera worek i umieszcza na określonej pozycji na palecie. Czynność ta jest powtarzana aż do umieszczenia 40 worków na palecie. Spaletyzowany produkt poprzez przenośniki rolkowe trafia do stacji owijania gdzie poprzez przenośnik obrotowy paleta z towarem jest owijana folią, tak by zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem podczas transportu.
Dzięki nowej linii zwiększyły się również możliwości wyboru gramatury. Z magazynów mogą wyjechać torebki jedno, dwu a nawet pięciokilogramowe.
To nie koniec inwestycji w PZZ. Za kilka miesięcy na terenie zakładu pojawi się maszyna RadPack, która służy do pakowania produktów spożywczych w torebki foliowe.
Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. w Białymstoku są jednym z największych młynów w Polsce, który zaopatruje piekarnie, zakłady przemysłowe, sieci handlowe i hurtownie w całym kraju i zagranicą. Aktualnie zatrudniają około 100 pracowników w Białystoku, Suwałkach i Brańsku.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.