Komunikaty PR

LiuGong rozwija europejskie centrum dystrybucji i sprzedaży

2023-10-05  |  12:20
Biuro prasowe

Produkcja spycharek gąsienicowych i układarek rur DRESSTA została przeniesiona do nowej placówki w Chinach. To część strategii mająca na celu usprawnienie łańcuchów dostaw i przyspieszenie dystrybucji maszyn, co przełoży się na zwiększoną satysfakcję klientów oraz dealerów. LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o. w nowej placówce w Stalowej Woli będzie  kontynuować rozwój działalności związanej z projektowaniem, sprzedażą, wsparciem klienta oraz dystrybucją części na Europę.

LiuGong, globalny producent sprzętu budowlanego, przeniósł produkcję spycharek gąsienicowych i układarek rur Dressta do nowej, specjalnie zaprojektowanej fabryki w Changzhou w Chinach. Ten nowoczesny obiekt, o zdolności produkcyjnej wynoszącej ponad 3000 maszyn rocznie, w pełni wykorzysta procedury zapewnienia jakości LiuGong, jak również lokalne inwestycje infrastrukturalne w porty morskie i lotnicze, linie kolejowe oraz drogi. Dzięki temu spycharki LiuGong Dressta jeszcze lepiej spełnią oczekiwania zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów na całym świecie.

Produkcja maszyn przeniesiona została latem 2023 roku. Podstawą dla podjęcia tych działań była chęć zwiększenia efektywności produkcji, poszerzenia oraz odmłodzenia gamy spycharek gąsienicowych, w tym często nagradzanej TD-16N. Co równie istotne, przeniesienie produkcji do Changzhou zagwarantuje krótsze terminy realizacji zamówień na spycharki, w szczególności dla klientów Dressta na wzrastających rynkach, a także zmniejszy konieczność utrzymywania przez dealerów wysokich stanów zapasów.

Nasza nowoczesna i świetnie skomunikowana fabryka w Changzhou jeszcze bardziej zbliża nas do klientów i dealerów, zmniejszając czas od zamówienia do dostawy. Bardziej wydajna, zorientowana na klienta produkcja to korzyść dla dealerów, ostatecznych użytkowników naszych produktów oraz dla samej Dressty – ocenia Howard Dale, prezes LiuGong Europe.

Utrzymanie miejsc pracy

Utrzymanie miejsc pracy pracowników ze Stalowej Woli było priorytetem dla LiuGong. Główna hala produkcyjna spycharek oraz Zakład Zespołów Napędowych zostały nabyte przez renomowanego polskiego producenta uzbrojenia Hutę Stalowa Wola (HSW), od której LiuGong zakupił te zakłady jedenaście lat temu. Transakcja, która obejmowała głównie sprzedaż aktywów, zawiera również umowę na dostawę  komponentów, na podstawie której HSW nadal będzie produkować i dostarczać wytwarzane przez ZZN zespoły napędowe i części zamienne dla LiuGong. Projekt został wsparty przez polski rząd, a transakcja gwarantuje utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy. Ponad 80 pracowników, w tym zespół badawczo-rozwojowy Dressta, nadal będzie wspierać działalność LiuGong i Dressta w Europie oraz na rynku polskim.

Wzmocnienie działalności w Polsce

LiuGong w dalszym ciągu będzie rozwijać dystrybucję i sprzedaż detaliczną w Stalowej Woli. Nowo otwarte centrum komercyjne wspiera również biznes LiuGong w Europie oraz globalną działalność Dressta w zakresie obsługi i szkoleń klientów, administracji biznesem europejskim oraz bezpośredniej sprzedaży na polski rynek.

To pozytywny ruch dla wszystkich naszych interesariuszy. Maksymalizujemy nasze zdolności produkcyjne i równocześnie inwestujemy w rozwój i wzmacnianie oferty dla klientów. Jestem dumny, że osiągnęliśmy to wszystko zapewniając ciągłość zatrudnienia dla całej naszej załogi. Z optymizmem patrzę w przyszłość LiuGong i Dressta w Stalowej Woli i wierzę, że dotychczasowe dobre relacje z HSW zostaną utrzymane – mówi Howard Dale. W ciągu ostatniej dekady LiuGong zarządzał i utrzymywał zakład produkcyjny w Stalowej Woli. Dokonano wielu inwestycji i modernizacji, a obiekt wrócił do HSW w dobrym stanie, wraz z wysoko wykwalifikowaną i profesjonalną siłą roboczą. Prawdziwymi zwycięzcami są pracownicy - zarówno ci, których przyszłość jest teraz związana z HSW, jak i ci przenoszący się do nowego centrum biznesowego LiuGong w Stalowej Woli – dodaje Dale.

 

Więcej informacji na temat LiuGong i Dressta można uzyskać na stronach internetowych:

www.liugong-europe.com

www.dressta.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.