Komunikaty PR

Aeromixer 2021 – już wkrótce spotkanie branży lotniczej we Wrocławiu

2021-08-25  |  14:00
Biuro prasowe

Już za niewiele ponad miesiąc na Stadionie Wrocław odbędzie się 2. edycja Civil & Military Aeromixer 2021, kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej. Pierwotnie zaplanowane na marzec 2020 r. (i przełożone z uwagi na pandemię COVID-19) odbędzie się 21 września 2021 r. i podzielone będzie na dwie części – networkingową oraz naukową (wiodącymi tematami będą w tym roku druk 3D/additive manufacturing oraz Przemysł 4.0).

Civil & Military Aeromixer 2021 będzie drugą edycją kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej. Dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) impreza będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz sprawdzenia, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą ich produkty i rozwiązania.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, jedną z kluczowych elementów programu Aeromixera będzie część naukowa, podczas której omawiane będą wiodące trendy oraz innowacje w branży aeronautycznej. W tym roku omawiane będą m.in. kwestie związane z nowymi technologiami z tej dziedziny rozwijanymi na Politechnice Wrocławskiej – np. zastosowanie druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązania z dziedziny Przemysłu 4.0 dla branży lotniczej.

„Organizowanie jakiegokolwiek dużego spotkania jest w obecnych realiach prawdziwym wyzwaniem – jednak zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by formuła Civil & Military Aeromixer 2021 była maksymalnie przyjazna i bezpieczna dla uczestników. Osią imprezy będzie oczywiście przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego spotkanie w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław, jednak przewidzieliśmy również możliwość uczestniczenia we wszystkich częściach spotkania zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji telekonferencyjnych” – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator imprezy - „Forma hybrydowa spotkania została przez nas wdrożona, aby dać szansę uczestnictwa online firmom, które ze względu na wewnętrzną politykę organizacji lub obostrzenia w ich krajach nie będą w stanie uczestniczyć stacjonarnie, a wyrażają chęć uczestnictwa i spotkania się z pozostałymi firmami i instytucjami” – dodaje E. Ciullo.

Doskonała okazja do nawiązania współpracy

Wprowadzona podczas pierwszej edycji Aeromixer (w roku 2018) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo – firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model „szybkich randek biznesowych”, który pozwala gościom na wygodne i szybkie spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów. „W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1to1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów” – wyjaśnia Fabrizio Bosetti, CEO Bosetti Global Consulting (Organizator Wydarzenia). „W pierwszej edycji uczestniczyło ponad 90 spółek i 30 instytucji z 5 krajów europejskich, w ciągu 3,5 godziny zostało zrealizowanych ponad 300 spotkań biznesowych. Trzydzieści dwa podmioty miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi w części showroom na przestrzeni 2500 m” - dodaje organizator wydarzenia. 

„Uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia bardzo docenili przyjazną i nowatorską formułę nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, co z pewnością było mocną stroną wydarzenia. Spodziewamy się zatem, że tegoroczna jej odsłona będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – nie tylko z uwagi na ciekawie skonstruowany program spotkań i sesji naukowych, ale również dlatego, że wielu osobom bardzo brakuje tej formy kontaktu z partnerami i kontrahentami. Wiele osób uważa, że pandemia radykalnie zmieni świat spotkań biznesowych - jestem jednak przekonana, że będzie to z korzyścią dla takich wydarzeń jak Aeromixer, które charakteryzują się nowatorską formułą i ciekawą tematyką spotkania” - mówi Paola Margnini, przedstawiciel Lombardia Aerospace Cluster”.

Pandemia stymuluje innowacje?

Oczywiście, organizatorzy nie zamierzają zignorować zmian, które w świecie biznesu aeronautycznego spowodowała pandemia oraz wpływu tejże na branżę – „Wśród poruszanych podczas imprezy tematów pojawią się również kwestie związane z odbudową kondycji przemysłu lotniczego oraz jego perspektyw. Paradoksalnie, kryzys, do którego doprowadziła pandemia, dla wielu firm może okazać się czynnikiem ożywczym – najbliższe lata będą czasem tworzenia i wdrażania innowacji, a także poszukiwania nowych, obiecujących partnerstw. Aeromixer 2021 będzie doskonałym miejscem do nawiązywania takich relacji” – tłumaczy Inż. Petr Tomášek, Executive Manager w Moravian Aerospace Cluster.

„Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudnym czasem dla całej gospodarki – branża aeronautyczna absolutnie nie jest tu wyjątkiem. Impreza taka jak Aeromixer 2021 będzie doskonałym forum do dyskusji o tym, jak teraz, w nowej rzeczywistości, będzie rozwijał się ten segment rynku. Oczywiście, kryzys przyniósł szereg problemów i wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się firmy i organizacje – jednocześnie sprawił jednak, że pojawiło się pole do innowacji, nawiązywania nowych kontaktów i poszukiwania nowych biznesowych możliwości” – komentuje Cezary Szczepański, przedstawiciel ZPPPOiL (Związek Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego).

Na liście uczestników znajduje się ponad 100 podmiotów branżowych i instytucjonalnych. Swoją obecność potwierdzili zarówno producenci branżowi tzw. Kluczowi Uczestnicy: Collins Aerospace, Pratt & Whitney Kalisz, Raytheon, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ”, GE Aviation, Lockheed Martin, Polskie Zakłady Lotnicze, Leonardo Poland, Flaris Metal – Master, 3M jak i współorganizatorzy, partnerzy i sponsorzy wydarzenia, m.in. Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank PKO BP, Rina Poland, Bergman Engineering, CoBouw Polska, Manima Srl, PM Group, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza, Lombardia Aerospace Cluster, Moravian Aerospace Cluster i wiele innych.

Podmioty zainteresowane uczestnictwem mogą znaleźć więcej informacji o imprezie  na stronie https://aeromixer.eu/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-12-03 | 19:52

Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie

AirHelp, światowy lider w dziedzinie praw pasażerów lotniczych, opublikował wyniki najnowszego rankingu AirHelp Score 2024, oceniającego 109 linii lotniczych z całego świata. Tegorocznym zwycięzcą zostały Brussels Airlines,
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-10-14 | 18:09

Lotniska w Polsce notują wzrost opóźnień lotów w sezonie letnim 2024

Najnowszy raport AirHelp, największej na świecie organizacji zajmującej się prawami pasażerów lotniczych, ujawnia znaczny wzrost opóźnień lotów w Polsce podczas lata 2024 roku. Ponad 34% pasażerów
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-09-06 | 10:03

AirHelp przypomina o prawach pasażerów z niepełnosprawnościami

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, wyjaśnia, jakie są prawach pasażerów lotniczych z niepełnosprawnościami, ograniczoną mobilnością i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.