Komunikaty PR

Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?

2022-11-21  |  16:42
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.

Nurkowanie w Adriatyku i plażowanie we włoskim stylu, czy może zwiedzanie imponujących zabytków i spacer słynnym Bulwarem Witosza? Już w marcu podróżujący z wrocławskiego lotniska polecą do Brindisi, kurortu zlokalizowanego na „obcasie” słynnego włoskiego buta i do Sofii, stolicy Bułgarii.

Ogłoszenie pierwszych nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów to świetna zapowiedź kolejnego sezonu. Południowa Europa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów, a nowe destynacje do Włoch czy Bułgarii wzmacniają naszą ofertę w tym sektorze. Mam nadzieję, że będzie to doskonały pretekst dla podróżnych, by zaplanować nie tylko wakacje, ale także okołoweekendowe city breaki w nowe i nieodkryte jeszcze przez nich miejsca w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

Kierunek – południe

Nadmorskie Brindisi zlokalizowane w Apulii dołączy do długiej listy włoskich kierunków oferowanych z Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsze samoloty do Brindisi wystartują 28 marca, a rejsy zaplanowane są dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas podróży to 2 godziny i 10 minut. - Połączenia do Włoch cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. Poszerzenie oferty o kolejny i to w dodatku nadmorski kierunek na pewno skłoni wielu podróżnych do odwiedzenia tego regionu słonecznej Italii. Zwłaszcza, że loty do Brindisi zostały rozplanowane tak, by umożliwić pasażerom wyloty na przedłużony weekend – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska. Co warto zobaczyć w Brindisi, mieście, które swoim kształtem przypomina głowę jelenia? Przede wszystkim port, z którego roztacza się wspaniały widok, a także rzymskie marmurowe kolumny pochodzące z II wieku. Miłośnicy plażowania i nurkowania zdecydowanie powinni się wybrać na plaże. Ta z najlepszymi warunkami do obserwacji podwodnego życia to Lido Ottagono. Bilety do Brindisi są już w systemie przewoźnika, a ceny za podróż w jedną stronę zaczynają się od 179 zł. Drugą nowością, która została włączona do letniego rozkładu lotów, jest Sofia, stolica Bułgarii. Pierwsze loty zaplanowano na 27 marca i będą one realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot potrwa 2 godziny 5 minut, a przewoźnik już umożliwił rezerwację biletów w swoim systemie. 

Sofia to największe miasto Bułgarii, znane m.in. ze swoich monumentalnych zabytków. Jej symbolem jest sobór św. Aleksandra Newskiego ze złotymi kopułami i neobizantyjskim wnętrzem. Sofia jest idealnym miastem dla osób, które lubią zwiedzać zabytki i odkrywać historię Europy. W mieście można zobaczyć m.in. jeden z najstarszych meczetów w Europie (Bania Baszi Dżamija), a także cerkwie – te najważniejsze to Cerkiew Św. Niedzieli i Mądrości Bożej. W planie zwiedzania warto uwzględnić również spacer i degustację lokalnych potraw oraz trunków na słynnym Bulwarze Witosza. Wylot do Sofii to także doskonała opcja dla fanów trekkingu. Nad miastem góruje bowiem urokliwy masyw górski Witosza z najwyższym szczytem - Czarny Wierch, znajdującym się na poziomie 2290 m n.p.m.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-10-14 | 18:09

Lotniska w Polsce notują wzrost opóźnień lotów w sezonie letnim 2024

Najnowszy raport AirHelp, największej na świecie organizacji zajmującej się prawami pasażerów lotniczych, ujawnia znaczny wzrost opóźnień lotów w Polsce podczas lata 2024 roku. Ponad 34% pasażerów
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-09-06 | 10:03

AirHelp przypomina o prawach pasażerów z niepełnosprawnościami

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, wyjaśnia, jakie są prawach pasażerów lotniczych z niepełnosprawnościami, ograniczoną mobilnością i
Lotnictwo Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina
2024-07-11 | 18:18

Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina

Szukasz wygodnego miejsca na „chillowanie” przed wylotem – Orbit® znalazł na to rozwiązanie. Z okazji sezonu urlopowego marka przygotowała wyjątkową niespodziankę dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.