Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.
Nurkowanie w Adriatyku i plażowanie we włoskim stylu, czy może zwiedzanie imponujących zabytków i spacer słynnym Bulwarem Witosza? Już w marcu podróżujący z wrocławskiego lotniska polecą do Brindisi, kurortu zlokalizowanego na „obcasie” słynnego włoskiego buta i do Sofii, stolicy Bułgarii.
- Ogłoszenie pierwszych nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów to świetna zapowiedź kolejnego sezonu. Południowa Europa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów, a nowe destynacje do Włoch czy Bułgarii wzmacniają naszą ofertę w tym sektorze. Mam nadzieję, że będzie to doskonały pretekst dla podróżnych, by zaplanować nie tylko wakacje, ale także okołoweekendowe city breaki w nowe i nieodkryte jeszcze przez nich miejsca w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Kierunek – południe
Nadmorskie Brindisi zlokalizowane w Apulii dołączy do długiej listy włoskich kierunków oferowanych z Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsze samoloty do Brindisi wystartują 28 marca, a rejsy zaplanowane są dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas podróży to 2 godziny i 10 minut. - Połączenia do Włoch cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. Poszerzenie oferty o kolejny i to w dodatku nadmorski kierunek na pewno skłoni wielu podróżnych do odwiedzenia tego regionu słonecznej Italii. Zwłaszcza, że loty do Brindisi zostały rozplanowane tak, by umożliwić pasażerom wyloty na przedłużony weekend – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska. Co warto zobaczyć w Brindisi, mieście, które swoim kształtem przypomina głowę jelenia? Przede wszystkim port, z którego roztacza się wspaniały widok, a także rzymskie marmurowe kolumny pochodzące z II wieku. Miłośnicy plażowania i nurkowania zdecydowanie powinni się wybrać na plaże. Ta z najlepszymi warunkami do obserwacji podwodnego życia to Lido Ottagono. Bilety do Brindisi są już w systemie przewoźnika, a ceny za podróż w jedną stronę zaczynają się od 179 zł. Drugą nowością, która została włączona do letniego rozkładu lotów, jest Sofia, stolica Bułgarii. Pierwsze loty zaplanowano na 27 marca i będą one realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot potrwa 2 godziny 5 minut, a przewoźnik już umożliwił rezerwację biletów w swoim systemie.
Sofia to największe miasto Bułgarii, znane m.in. ze swoich monumentalnych zabytków. Jej symbolem jest sobór św. Aleksandra Newskiego ze złotymi kopułami i neobizantyjskim wnętrzem. Sofia jest idealnym miastem dla osób, które lubią zwiedzać zabytki i odkrywać historię Europy. W mieście można zobaczyć m.in. jeden z najstarszych meczetów w Europie (Bania Baszi Dżamija), a także cerkwie – te najważniejsze to Cerkiew Św. Niedzieli i Mądrości Bożej. W planie zwiedzania warto uwzględnić również spacer i degustację lokalnych potraw oraz trunków na słynnym Bulwarze Witosza. Wylot do Sofii to także doskonała opcja dla fanów trekkingu. Nad miastem góruje bowiem urokliwy masyw górski Witosza z najwyższym szczytem - Czarny Wierch, znajdującym się na poziomie 2290 m n.p.m.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.