Komunikaty PR

Dwa nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Dokąd polecimy już w marcu?

2022-11-21  |  16:42
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Słoneczne Brindisi i klimatyczna Sofia – to dwa nowe kierunki ogłoszone przez linie Ryanair z wrocławskiego lotniska. Pierwsze loty na tych trasach uruchomione zostaną pod koniec marca. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.

Nurkowanie w Adriatyku i plażowanie we włoskim stylu, czy może zwiedzanie imponujących zabytków i spacer słynnym Bulwarem Witosza? Już w marcu podróżujący z wrocławskiego lotniska polecą do Brindisi, kurortu zlokalizowanego na „obcasie” słynnego włoskiego buta i do Sofii, stolicy Bułgarii.

Ogłoszenie pierwszych nowych kierunków w letnim rozkładzie lotów to świetna zapowiedź kolejnego sezonu. Południowa Europa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów, a nowe destynacje do Włoch czy Bułgarii wzmacniają naszą ofertę w tym sektorze. Mam nadzieję, że będzie to doskonały pretekst dla podróżnych, by zaplanować nie tylko wakacje, ale także okołoweekendowe city breaki w nowe i nieodkryte jeszcze przez nich miejsca w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

Kierunek – południe

Nadmorskie Brindisi zlokalizowane w Apulii dołączy do długiej listy włoskich kierunków oferowanych z Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsze samoloty do Brindisi wystartują 28 marca, a rejsy zaplanowane są dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Wylot będzie możliwy w godzinach porannych, podobnie jak loty powrotne. Czas podróży to 2 godziny i 10 minut. - Połączenia do Włoch cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. Poszerzenie oferty o kolejny i to w dodatku nadmorski kierunek na pewno skłoni wielu podróżnych do odwiedzenia tego regionu słonecznej Italii. Zwłaszcza, że loty do Brindisi zostały rozplanowane tak, by umożliwić pasażerom wyloty na przedłużony weekend – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska. Co warto zobaczyć w Brindisi, mieście, które swoim kształtem przypomina głowę jelenia? Przede wszystkim port, z którego roztacza się wspaniały widok, a także rzymskie marmurowe kolumny pochodzące z II wieku. Miłośnicy plażowania i nurkowania zdecydowanie powinni się wybrać na plaże. Ta z najlepszymi warunkami do obserwacji podwodnego życia to Lido Ottagono. Bilety do Brindisi są już w systemie przewoźnika, a ceny za podróż w jedną stronę zaczynają się od 179 zł. Drugą nowością, która została włączona do letniego rozkładu lotów, jest Sofia, stolica Bułgarii. Pierwsze loty zaplanowano na 27 marca i będą one realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot potrwa 2 godziny 5 minut, a przewoźnik już umożliwił rezerwację biletów w swoim systemie. 

Sofia to największe miasto Bułgarii, znane m.in. ze swoich monumentalnych zabytków. Jej symbolem jest sobór św. Aleksandra Newskiego ze złotymi kopułami i neobizantyjskim wnętrzem. Sofia jest idealnym miastem dla osób, które lubią zwiedzać zabytki i odkrywać historię Europy. W mieście można zobaczyć m.in. jeden z najstarszych meczetów w Europie (Bania Baszi Dżamija), a także cerkwie – te najważniejsze to Cerkiew Św. Niedzieli i Mądrości Bożej. W planie zwiedzania warto uwzględnić również spacer i degustację lokalnych potraw oraz trunków na słynnym Bulwarze Witosza. Wylot do Sofii to także doskonała opcja dla fanów trekkingu. Nad miastem góruje bowiem urokliwy masyw górski Witosza z najwyższym szczytem - Czarny Wierch, znajdującym się na poziomie 2290 m n.p.m.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo Biuro prasowe
2024-01-19 | 08:00

Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo

Członkowie Skywards i TudoAzul od teraz mogą zdobywać i wykorzystywać mile i punkty na wszystkich lotach obsługiwanych przez linie Azul i Emirates.   W 2021 r. obaj
Lotnictwo III edycja Italian-Polish Aerospace Forum
2023-11-23 | 14:00

III edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Za nami najważniejsze wydarzenie dotyczące współpracy naukowej i biznesowej pomiędzy Włochami a Polską w sektorze lotniczo-kosmicznym. Już po raz trzeci międzynarodowi eksperci
Lotnictwo Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]
2023-08-23 | 11:00

Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]

Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.