Dwa razy dziennie do Amsterdamu. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Jeszcze wygodniejsze przesiadki na międzynarodowych trasach i większy komfort podróżowania dla pasażerów biznesowych. KLM uruchamia drugie połączenie dziennie na trasie Wrocław-Amsterdam. Samolot przewoźnika będzie nocował we Wrocławiu, co oznacza, że podróżni polecą do Holandii już z samego rana.
Drugie dzienne połączenie z Wrocławia do Amsterdamu znajdzie się w zimowym rozkładzie lotów i ruszy 29 października. Dzięki tej decyzji przewoźnika, linii KLM, pasażerowie z Wrocławia będą mogli podróżować do jednego z największych europejskich hubów rano (samolotem nocującym we Wrocławiu) i wczesnym popołudniem.
– Wrocław jest ważnym lotniskiem regionalnym i dostrzegają to przewoźnicy sieciowi, którzy decydują się na rozwój połączeń właśnie ze stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowe rejsy to jeszcze więcej możliwości dla naszych pasażerów, w tym podróżowania na trasach międzykontynentalnych – podkreśla Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Samoloty będą startować z Wrocławia o godz. 6.20 i lądować w Amsterdamie o godz. 8.05. Popołudniowe rejsy zaplanowano z wrocławskiego lotniska na godz. 14.10, a przylot do Holandii o godz. 16.00. Poranny rejs z wrocławskiego lotniska odbędzie się samolotem, który nocuje we Wrocławiu, co oznacza, że rano maszyna już będzie czekała na pasażerów.
- Dwa połączenie dziennie oznaczają lepszą obsługę ruchu tranzytowego przez Amsterdam – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. Jak podkreśla, dzięki lądowaniu o godz. 8.05 na lotnisku Schiphol pasażerowie będą mogli przesiadać się na poranne loty po Europie oraz na inne kontynenty. Popołudniowy rejs umożliwi zaś powrót do Wrocławia tym pasażerom, którzy wylądowali w Amsterdamie porannymi samolotami.
W obecnym letnim rozkładzie lotów, KLM należący do aliansu SkyTeam, zapewnia pasażerom jedno popołudniowe połączenie na trasie Wrocław-Amsterdam, które jest realizowane codziennie.
Holenderski przewoźnik jest jednym z czterech przewoźników sieciowych obecnych w Porcie Lotniczym Wrocław. Pozostali to: PLL LOT (Warszawa), Lufthansa (Frankfurt i Monachium) oraz Swiss (Zurych) – linie należące do sojuszu Star Alliance. Od kwietnia przyszłego roku do oferty lotniska dołączą także linie Finnair (alians Oneworld), dzięki którym podróżni będą mogli latać codziennie na trasie Wrocław-Helsinki.
Jeszcze więcej nowości na zimę
Poranne połączenie do Amsterdamu to już kolejna nowość, która pojawi się w zimowym rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Po raz pierwszy w zimowym rozkładzie lotów znalazło się połączenie czarterowe do Kenii. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Mombasy, położonej nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowano na 20 grudnia. Oznacza, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie można spędzić pod palmami. Samoloty z Wrocławia do Mombasy będą latały raz w tygodniu - w środy. Zimowe nowości ogłaszają już także przewoźnicy niskokosztowi: Wizz Air wprowadził do sprzedaży loty do Walencji oraz Malagi, a Ryanair również do Walencji.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.