Inauguracje lotów wakacyjnych. Dokąd z Wrocławia?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja – do tych krajów już latają samoloty z Portu Lotniczego Wrocław. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń. Ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc. Dużą popularnością już teraz cieszą się loty czarterowe.
Co łączy Hurghadę, Antalyę, Marsę Alam i Bodrum z Wrocławiem? Połączenia czarterowe z Portu Lotniczego Wrocław. A także to, że wszystkie te kurorty leżą nad morzem, wszystkie są słoneczne i ciepłe, wszystkie są atrakcyjne w oczach turystów, planujących spędzić urlop w hotelu blisko plaży.
Egipt, Turcja, Grecja i Bułgaria
Wiele osób już poleciało na wakacje z biurem podróży. W tej chwili realizowane są połączenia czarterowe do Egiptu i Turcji. Następną inauguracją w tej grupie będzie Heraklion – miasto położone na Krecie, nazywanej królową wysp greckich. Ten kierunek startuje 16 maja. W maju dołączą także: wyspy greckie Rodos i Zakynthos, a także bułgarskie miasta, położone nad Morzem Czarnym, Burgas i Warna. – Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej – zapowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Sprzyja temu kilka czynników: w wielu krajach maleją liczby nowych przypadków zachorowań, wzrastają liczby osób zaszczepionych, a z południa Europy i innych kierunków płyną sygnały otwarcia się na turystykę. Ponadto podróżowanie ułatwia możliwość wykonywania testów na terenie naszego lotniska. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon urlopowy będzie udany – dodaje.
Hiszpania, Niemcy i Polska
Czartery to oczywiście nie wszystko. Realizację wakacyjnych połączeń z Wrocławia zapoczątkowały także tanie linie lotnicze Ryanair. Aktualnie dostępne kierunki to: Chania na Krecie, Alicante w Hiszpanii oraz dwie hiszpańskie wyspy – Teneryfa i Majorka. Jest także kierunek dla miłośników Morza Bałtyckiego – Gdańsk. – Już niebawem Ryanair zainauguruje następne połączenia, które na ten sezon wprowadził do letniego rozkładu lotów z Wrocławia. Z niecierpliwością czekamy także na uruchomienie kierunków oferowanych przez Wizz Air – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Rozkład lotów jest rozbudowany i różnorodny. Składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia.
Do startu szykują się także przewoźnicy sieciowi. Pierwsza jest Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, a teraz uruchomiła również połączenie z Wrocławia do Monachium. To dobra informacja zwłaszcza dla pasażerów podróżujących do Niemiec i po Europie w celach biznesowych. Turyści z pewnością czekają na inaugurację połączeń PLL LOT, które w ramach akcji „Loty na wakacje” wprowadziły do rozkładu dwie nowości: Barcelonę–El Prat i wyspę Kos. Pierwsze loty już 19 i 20 czerwca.
Zmiana pory roku, wprowadzanie wakacyjnych połączeń i ustępująca powoli pandemia spowodowały zwiększenie ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław, który w kwietniu obsłużył ok. 23,4 tys. pasażerów. To o 16% więcej niż w marcu i o 48% więcej niż w lutym 2021 roku.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.