Komunikaty PR

Inauguracje lotów wakacyjnych. Dokąd z Wrocławia?

2021-05-11  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja – do tych krajów już latają samoloty z Portu Lotniczego Wrocław. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń. Ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc. Dużą popularnością już teraz cieszą się loty czarterowe.

 

Co łączy Hurghadę, Antalyę, Marsę Alam i Bodrum z Wrocławiem? Połączenia czarterowe z Portu Lotniczego Wrocław. A także to, że wszystkie te kurorty leżą nad morzem, wszystkie są słoneczne i ciepłe, wszystkie są atrakcyjne w oczach turystów, planujących spędzić urlop w hotelu blisko plaży. 

 

Egipt, Turcja, Grecja i Bułgaria

Wiele osób już poleciało na wakacje z biurem podróży. W tej chwili realizowane są połączenia czarterowe do Egiptu i Turcji. Następną inauguracją w tej grupie będzie Heraklion – miasto położone na Krecie, nazywanej królową wysp greckich. Ten kierunek startuje 16 maja. W maju dołączą także: wyspy greckie Rodos i Zakynthos, a także bułgarskie miasta, położone nad Morzem Czarnym, Burgas i Warna. – Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej – zapowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Sprzyja temu kilka czynników: w wielu krajach maleją liczby nowych przypadków zachorowań, wzrastają liczby osób zaszczepionych, a z południa Europy i innych kierunków płyną sygnały otwarcia się na turystykę. Ponadto podróżowanie ułatwia możliwość wykonywania testów na terenie naszego lotniska. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon urlopowy będzie udany – dodaje.

 

Hiszpania, Niemcy i Polska

Czartery to oczywiście nie wszystko. Realizację wakacyjnych połączeń z Wrocławia zapoczątkowały także tanie linie lotnicze Ryanair. Aktualnie dostępne kierunki to: Chania na Krecie, Alicante w Hiszpanii oraz dwie hiszpańskie wyspy – Teneryfa i Majorka. Jest także kierunek dla miłośników Morza Bałtyckiego – Gdańsk. – Już niebawem Ryanair zainauguruje następne połączenia, które na ten sezon wprowadził do letniego rozkładu lotów z Wrocławia. Z niecierpliwością czekamy także na uruchomienie kierunków oferowanych przez Wizz Air – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Rozkład lotów jest rozbudowany i różnorodny. Składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia. 

 

Do startu szykują się także przewoźnicy sieciowi. Pierwsza jest Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, a teraz uruchomiła również połączenie z Wrocławia do Monachium. To dobra informacja zwłaszcza dla pasażerów podróżujących do Niemiec i po Europie w celach biznesowych. Turyści z pewnością czekają na inaugurację połączeń PLL LOT, które w ramach akcji „Loty na wakacje” wprowadziły do rozkładu dwie nowości: Barcelonę–El Prat i wyspę Kos. Pierwsze loty już 19 i 20 czerwca.

 

Zmiana pory roku, wprowadzanie wakacyjnych połączeń i ustępująca powoli pandemia spowodowały zwiększenie ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław, który w kwietniu obsłużył ok. 23,4 tys. pasażerów. To o 16% więcej niż w marcu i o 48% więcej niż w lutym 2021 roku.      


 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych. 

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych. 

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo Biuro prasowe
2024-01-19 | 08:00

Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo

Członkowie Skywards i TudoAzul od teraz mogą zdobywać i wykorzystywać mile i punkty na wszystkich lotach obsługiwanych przez linie Azul i Emirates.   W 2021 r. obaj
Lotnictwo III edycja Italian-Polish Aerospace Forum
2023-11-23 | 14:00

III edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Za nami najważniejsze wydarzenie dotyczące współpracy naukowej i biznesowej pomiędzy Włochami a Polską w sektorze lotniczo-kosmicznym. Już po raz trzeci międzynarodowi eksperci
Lotnictwo Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]
2023-08-23 | 11:00

Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]

Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.