Kiwi.com łączy regionalne lotnisko w Ostrawie z portami lotniczymi na świecie
W lutym Kiwi.com nawiązała współpracę z regionalnym portem lotniczym w Ostrawie, zapewniając pasażerom z regionu morawsko-śląskiego swobodne połączenia lotnicze z lotniskami na całym świecie. Od teraz pasażerowie podróżujący z Ostrawy mogą dotrzeć w dowolne miejsce krótkiego, średniego lub dalekiego zasięgu z jedną lub dwiema przesiadkami po drodze, czy to w Lizbonie, Toronto czy na Sri Lance.** To świetna wiadomość dla podróżujących z Polski do Czech i vice versa, tym bardziej, że w Ostrawie mieszka na stałe wielu rodaków. Dodatkowo, otwarcie się portu lotniczego w Ostrawie ułatwi prowadzenie interesów przez firmy i przedsiębiorców z Czech i Polski. Dzięki bezpośredniemu połączeniu na trasie Warszawa-Ostrawa, odbywającemu się 5 razy w tygodniu, mogą szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce. Obecnie ceny lotów do Ostrawy zaczynają się od 129 zł!
Z Ostrawy w świat
Wszystko za sprawą widżetu Kiwi.com, dostępnego na stronie internetowej Ostrava Airport, który zapewnia podróżnym nieograniczoną liczbę miejsc dostępnych z portu w Ostrawie. Algorytm Kiwi.com umożliwia samodzielną przesiadkę, dzięki czemu podróżujący z niewielkiego, choć regionalnie niezwykle istotnego portu lotniczego w Ostrawie, mogą łatwo dotrzeć w dowolne miejsce na mapie świata.
Korzystając z połączenia Ostrawy z Warszawą (loty odbywają się 5 razy w tygodniu), dzięki współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT*, pasażerowie otrzymali szeroki wybór tras. Podróżni mogą dotrzeć z Ostrawy w dowolne miejsce krótkiego, średniego lub dalekiego zasięgu z jedną lub dwiema przesiadkami po drodze, czy to w Lizbonie, Toronto czy na Sri Lance.** To bardzo dobra wiadomość zarówno dla Polaków podróżujących do Czech w celach turystycznych, jak i w interesach, a także tych na stałe mieszkających w Ostrawie i regionie morawsko-śląskim.
Golan Shaked, dyrektor handlowy w Kiwi.com, mówi: „Obsługując ponad 95% globalnej oferty lotów, zapewniamy, że lotnisko w Ostrawie jest naprawdę połączone ze światem. Pasażerowie mogą szybko dotrzeć do lokalnego lotniska w Ostrawie, a następnie uzyskać dostęp do dowolnego miejsca na świecie za pomocą jednej prostej rezerwacji”.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.