Komunikaty PR

Kolejny rekord na wrocławskim lotnisku. 424 tys. pasażerów w czerwcu

2023-07-13  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Tak dobrego czerwca nie odnotowano w całej historii lotniska. Z miesiąca na miesiąc liczba pasażerów wzrasta, a w czerwcu osiągnęła ponad 424 tys. osób, czyli o 109 tys. więcej niż w analogicznym czasie rok temu. To o prawie 58 tys. podróżnych więcej niż w rekordowym 2019 roku.

Historyczny czerwiec w rekordowym roku dla wrocławskiego lotniska. Co miesiąc liczba pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Wrocław rośnie – w czerwcu było to już o 82 tys. osób więcej niż w maju 2023 roku, a przed nami jeszcze szczyt sezonu.

- Spodziewamy się, że w lipcu i sierpniu liczba podróżnych zwiększy się jeszcze o 20-30 tysięcy. Sezon wakacyjny sprzyja wylotom w południowe rejony Europy, a w tym roku pasażerowie jeszcze chętniej korzystają również z oferty czarterowej, na którą składa się blisko 30 kierunków – zaznacza Cezary Pacamaj, prezes wrocławskiego lotniska.

Czartery biją rekordy popularności

Liczba pasażerów korzystających z połączeń czarterowych jest największa od lat, a w czerwcu stanowiła ponad 27 proc. całego ruchu pasażerskiego. W ubiegłym miesiącu z oferty tour operatorów z opcją wylotu z Wrocławia skorzystało 116,5 tys. osób. Dla porównania w maju tego roku było to nieco ponad 49 tys., a w rekordowym czerwcu 2019 roku – 96 tys. Pozycję lidera utrzymuje tu niezmiennie od trzech miesięcy Turcja. W czerwcu poleciało tam blisko 46 tys. osób (w maju tego roku było to ponad 33 tys., a w kwietniu 9,2 tys.), czyli praktycznie tyle, ile wyniosła liczba wszystkich podróżnych na kierunkach czarterowych w maju tego roku. Pasażerowie w czerwcu chętnie wybierali także połączenia czarterowe do Grecji – wzrost był tu prawie trzykrotny i osiągnął poziom 32,6 tys. osób. Na trzecim miejscu uplasowała się Bułgaria – na zorganizowany wypoczynek do tego kraju wybrało się 11,6 tys. podróżnych. Na stałym poziomie, od kwietnia do czerwca tego roku, utrzymuje się zainteresowanie podróżami do Egiptu – średnio co miesiąc wypoczywa tam od 4 do 5 tys. osób lecących z Portu Lotniczego Wrocław.

Ponad połowa pasażerów korzysta z przewoźników niskokosztowych

57 proc. wszystkich podróżnych z Wrocławia korzystało w czerwcu z oferty przewoźników niskokosztowych. Łącznie było to blisko 241 tys. osób, czyli o prawie 50 tys. więcej niż w analogicznym miesiącu rekordowego 2019 roku. Największą popularnością cieszyły się loty do Wielkiej Brytanii – z tych połączeń skorzystało 72 tys. pasażerów. Z krajów w południowej części Europy liderem pozostają nadal Włochy (41,7 tys.), na drugim miejscu plasuje się Hiszpania (19,5 tys.), potem Grecja (powyżej 17,3 tys.) oraz Chorwacja (14,9 tys.). W porównaniu miesiąc do miesiąca (maj 2023-czerwiec 2023) największy wzrost liczby podróżnych – o ponad 10 tys., nastąpił na tym ostatnim kierunku.

- Połączenia niskokosztowe od zawsze stanowiły naszą mocną stronę i dlatego dbamy, by stale poszerzać naszą ofertę na najpopularniejszych kierunkach takich jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja – podkreśla Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Na stabilnym poziomie w czerwcu utrzymywała się także liczba pasażerów korzystających z połączeń sieciowych. Do Warszawy liniami PLL LOT poleciało 26 tys. podróżnych, a ofertę przewoźników takich jak Lufthansa, KLM, Swiss czy Eurowings wybrało 32,5 tys. osób.

Supernowość w zimowym rozkładzie lotów

Pasażerowie wylatują na upragnione wakacje, a Port Lotniczy Wrocław już planuje nowy zimowy rozkład lotów i ogłasza kolejne nowości. Niedawno zapowiedziano start pierwszego międzykontynentalnego i bezpośredniego połączenia z Wrocławia. Od 3 listopada liniami PLL LOT pasażerowie polecą ze stolicy Dolnego Śląska do Seulu. Nowościami w zimowej siatce będą również loty niskokosztowych przewoźników do Walencji, Malagi, Agadiru i Lizbony, a z tour operatorami będzie można polecieć do Kenii, Omanu i Dubaju. KLM uruchomi drugi dzienny rejs do Amsterdamu, a Swiss trzeci lot tygodniowo do Zurychu.  

Dodatkowo od kwietnia 2024 roku na wrocławskim lotnisku będzie operował nowy przewoźnik sieciowy – fińskie linie Finnair, z którymi pasażerowie będą mogli codziennie podróżować do Helsinek.

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina Biuro prasowe
2024-07-11 | 18:18

Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina

Szukasz wygodnego miejsca na „chillowanie” przed wylotem – Orbit® znalazł na to rozwiązanie. Z okazji sezonu urlopowego marka przygotowała wyjątkową niespodziankę dla
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-05 | 08:52

Lepsza oferta AirHelp dla pasażerów

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna  zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, oferuje ulepszoną usługę poprzez subskrypcję AirHelp+.   Największym atutem produktu  jest
Lotnictwo Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo
2024-01-19 | 08:00

Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo

Członkowie Skywards i TudoAzul od teraz mogą zdobywać i wykorzystywać mile i punkty na wszystkich lotach obsługiwanych przez linie Azul i Emirates.   W 2021 r. obaj

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.