Otwarty dialog przyspieszy światową transformację cyfrową
Ponieważ świat ma nadzieję położyć kres pandemii koronawirusów, "nowa rzeczywistość" będzie musiała stawić czoła wyzwaniom związanym z przezwyciężeniem poczucia zagrożenia i odbudową zaufania do rządów, przemysłu i globalnego bezpieczeństwa.
Wraz z tymi wyzwaniami pojawiają się nowe możliwości. Tak jak świat zmienił się po 11 września – od zwiększonej międzynarodowej współpracy w zakresie bezpieczeństwa po bardziej rygorystyczne kontrole podróży – obecna sytuacja pandemiczna staje się okazją do przyspieszenia transformacji świata na bezpieczniejszy, lepiej skomunikowany i pewniejszy i stworzenia planety Ziemia, na której nie ma miejsca na uprzedzenia geopolityczne i technologiczne.
Ma to szczególne znaczenie dla Europy, która przechodzi transformację cyfrową i dąży do tego, by stać się wzorem dla nowej gospodarki cyfrowej na świecie. Transformacja ta wymaga przejrzystego dialogu, w którym głównymi elementami składowymi muszą być jakość i doskonałość technologiczna, a nie polityka.
Nuctech jest światowym producentem sprzętu do kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa. Ma chińskie pochodzenie, ale bardzo silną tożsamość europejską. Firma opracowuje najnowocześniejszy sprzęt używany w lotnictwie, transporcie morskim i drogowym, a także przy kontroli osobistej, w ochronie miejskiej i innych sektorach.
Dzięki sprzętowi firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji.
Efektem obecnej pandemii koronawirusa będzie przekierowanie uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo. W tych sprawach nie ma kompromisów. Przestępczość i terroryzm pozostają głównymi międzynarodowymi zagrożeniami. W przeciwieństwie do COVID-19, nie znikną same. Takie zagrożenia można wyeliminować jedynie poprzez opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i stworzenie bezpieczniejszego świata w ramach międzynarodowego partnerstwa.
Dzięki skanerom firmy Nuctech udało się ostatnio zapobiec przemytowi poważnych ilości narkotyków w Bułgarii, Grecji i Turcji. Zajęto tony marihuany o wartości około 25 mln USD. Również na lotniskach technologia prześwietlania bagaży dostarcza niezwykle dokładną metodę obrazowania, zapewniającą najwyższe bezpieczeństwo pasażerom i na samym lotnisku. Na przykład, dzięki zastosowaniu urządzeń rentgenowskich Nuctech na jednym z europejskich lotnisk osiągnięto 25 proc. wzrost przepustowości lotniska w zakresie obsługi bagażu. Pozwoliło to na zdecydowanie bardziej efektywne radzenie sobie z rosnącym ruchem pasażerskim.
Oprócz wysokiej funkcjonalności i dużej wydajności urządzeń Nuctech, w centrum strategii produktowej firma stawia na bezpieczeństwo danych. Działa na europejskim rynku bezpieczeństwa od 17 lat. W tym czasie ani jeden klient nie zgłosił nigdy problemu związanego z danymi.
Sprzęt Nuctech posiada zabezpieczenia przed nielegalnym gromadzeniem danych oraz przed ewentualnymi naruszeniami bezpieczeństwa.
To nie jest zwykły przypadek: już na etapie projektowania Nuctech dba o to, aby urządzenia były zabezpieczone przed nielegalnym gromadzeniem danych i naruszaniem bezpieczeństwa. Dane generowane przez produkty Nuctech podczas ich użytkowania należą wyłącznie do ich klientów – firma nie ma do nich żadnego dostępu. Każde ewentualne naruszenie spowoduje zaalarmowanie systemu i zostanie natychmiast zgłoszone klientowi w celu przeprowadzenia dochodzenia.
Ochrona danych jest dodatkowo sprawdzana poprzez kontrole ze strony władz państwowych oraz niezależnych organów zewnętrznych, zanim sprzęt Nuctech zostanie w ogóle wprowadzony do użytku. Przekaz firmy jest prosty: "Nasza technologia, twoje dane."
Polska jak i cała Europa jest integralną częścią ekosystemu firmy Nuctech. Większość sprzętu produkowana jest właśnie tutaj w Kobyłce pod Warszawą, przy silnym wsparciu centrum badawczo-rozwojowego w Rotterdamie. Firma nie tylko tworzy miejsca pracy dla lokalnych pracowników i dostawców, ale zapewnia także szybki rozwój i niższe koszty produkcji.
Aby kontrola osób, towarów, pojazdów i mienia była skuteczna wymaga to zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Nasze doskonałe relacje i silne związki z badaczami oraz wynalazcami, w tym z uniwersytetami w Holandii i innymi uznanymi ośrodkami w całej Europie, dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań i napędzają innowacje cyfrowe na europejskim rynku kontroli bezpieczeństwa.
Kwestia bezpieczeństwa jest traktowana bardzo poważnie: pełne przestrzeganie ochrony danych w Europie i na świecie jest integralną częścią polityki korporacyjnej Nuctech. Długoletnia współpraca z klientami jest najlepszym dowodem ich zaufania.
Patrząc w przyszłość, postęp technologiczny i rosnąca łączność utorują drogę do szerszego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz sprawią, że kontrole bezpieczeństwa i inspekcje będą bezpieczniejsze i bardziej bezkontaktowe.
„Nasza technologia, twoje dane”
Algorytmy sztucznej inteligencji pomogą urzędnikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo – operatorom lotnisk i portów, organom celnym, przedstawicielom rządu – w skutecznym analizowaniu dużych ilości danych i zapewnieniu dokładniejszej oceny ryzyka, a także osiągnięciu wyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu zrealizowana zostanie wizja bezkontaktowych punktów kontroli bezpieczeństwa, które ponownie uruchomią przepływ towarów i osób – wszystko to przy jednoczesnym zminimalizowaniu zagrożeń dla zdrowia, wzmocnieniu zaufania i zwiększeniu bezpieczeństwa w Europie i na świecie.
Bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest przejrzysty i partnerski dialog bez uprzedzeń, aby zapewnić udaną transformację cyfrową w kluczowych obszarach, takich jak SI, ochrona danych i bezpieczeństwo publiczne.
W po-pandemicznej przyszłości, "nowa normalność" powinna rozpocząć się od wzmożonej współpracy międzynarodowej w celu zapewnienia skorelowanych działań w odpowiedzi na zagrożenia oraz w celu przyspieszenia postępu technologicznego i wspierania wymiany wiedzy. Nuctech jest chętny do współpracy z europejskimi partnerami i klientami w celu urzeczywistnienia tej przyszłości.
O firmie Nuctech: Nuctech Company Limited jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i kontroli. Z chińskim pochodzeniem i silną obecnością w Europie, dostarcza zaawansowane technologie w branży kontroli bezpieczeństwa swoim klientom w 160 krajach i regionach świata.
Autor:
Robert Bos
Zastępca Dyrektora Generalnego Nuctech Nederlanden

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.