Polska technologia wesprze transformację cyfrową Pratt & Whitney Canada
Pratt & Whitney Canada, światowy lider w projektowaniu, produkcji i serwisie silników do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych, w tym Airbus, Boeing czy Lockheed Martin, wybrał polskie rozwiązanie jako globalne narzędzie IT do digitalizacji procesów we wszystkich oddziałach koncernu. Z pomocą WEBCON BPS, platformy low-code do automatyzacji procesów biznesowych, firma chce skutecznie zarządzać zmianą i budować w oparciu o nią przewagę konkurencyjną na rynku.
Początki WEBCON BPS w Pratt & Whitney sięgają 2013 roku, gdy technologia polskiego producenta zaczęła być wykorzystywana do usprawniania procesów operacyjnych w ramach jednego z polskich oddziałów firmy. Po serii sukcesów na tym polu, zastosowanie platformy rozszerzono o zarządzanie i automatyzację procesów biznesowych w obszarze produkcji.
Jako lider branży, musimy nie tylko stale optymalizować wydajność operacyjną, ale także stawiać na innowacyjność. Dlatego od wielu lat korzystamy z platform klasy low-code do digitalizacji procesów biznesowych. Jednym z rozwiązań, z jakich korzystaliśmy, był właśnie WEBCON BPS, używany w naszym polskim oddziale. Ze względu na wydajność i elastyczność platformy, szybkość, z jaką mogliśmy dostarczać aplikacje, a także łatwe zarządzanie zmianą, zdecydowaliśmy się wdrożyć WEBCON BPS globalnie. Tym samym, platforma zastąpi inne narzędzia tej klasy, z których korzystaliśmy do tej pory – mówi Jocelyn Brulé, Digital Technology Manager w Pratt & Whitney Canada.
Rozwiązanie WEBCON pozwala na błyskawiczne dostarczanie aplikacji biznesowych bez kodowania. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii InstantChange™, możliwa jest modyfikacja tak przygotowanych rozwiązań w dowolnym momencie, bez przerywania ciągłości ich działania. Możliwość natychmiastowego wprowadzania zmian, o które wnioskują użytkownicy, oraz zwinność w dostosowywaniu rozwiązań do stale zmieniających się potrzeb biznesu, były decydujące dla wyboru polskiej platformy jako globalnego standardu IT w międzynarodowym koncernie.
Pratt & Whitney to wymagający klient, z bardzo wymagającej branży. Działalność w Ameryce Północnej i Europie, oraz współpraca z klientami z całego świata, to skala prowadzenia biznesu, która wymaga efektywnego zarządzania procesami i ich ciągłej optymalizacji. WEBCON BPS zapewnia wsparcie dla nowych, innowacyjnych pomysłów, pomagając tym samym budować wyraźną przewagę konkurencyjną na rynku - mówi Łukasz Wróbel, CBDO i wiceprezes WEBCON. Doświadczenie, zdobyte przez zespół Pratt & Whitney podczas lat pracy z innymi platformami low-code, ustawiło poprzeczkę wysoko - dlatego jesteśmy dumni, że firma zaufała właśnie naszemu rozwiązaniu – dodaje.
Rozszerzenie współpracy z Pratt & Whitney to kolejny ruch polskiego producenta platformy low-code na drodze do strategicznej ekspansji na rynki północnoamerykańskie. W 2019 roku WEBCON ogłosił otwarcie swojego pierwszego oddziału w Stanach Zjednoczonych. Za rozwój kanałów biznesowych oraz partnerskich firmy w USA i Kanadzie odpowiada Mike Fitzmaurice, światowej sławy autorytet w dziedzinach Microsoft SharePoint, metodyki workflow oraz wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w biznesie.
O WEBCON
WEBCON jest producentem WEBCON BPS – kompleksowego rozwiązania klasy low-code do elektronicznego obiegu dokumentów oraz digitalizacji, automatyzacji i zarządzania procesami biznesowymi. Platforma pomaga firmom pracować wydajniej, podejmować lepsze decyzje biznesowe oraz generować oszczędności wynikające z lepszego zarządzania procesami. Dzięki aplikacjom biznesowym zbudowanym na platformie, firmy mogą stale optymalizować swoje procesy, automatyzować powtarzalne zadania oraz pozbyć się papieru – skutecznie wykorzystując technologie IT do wspierania istniejących i wdrażania nowych modeli biznesowych. Z WEBCON BPS korzysta już ponad 500 firm i korporacji na całym świecie, w tym m.in. Siemens Finance, Link4, Societe Generale, Tauron, Energa, LPP, OTCF, Media Markt, Raben, Grupa Nowy Styl, Man, CEDC, Echo Investment czy Warbud. https://www.webcon.com/pl
O Pratt & Whitney
Pratt & Whitney jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych na świecie, m.in. Airbus, Boeing oraz Lockheed Martin. Firma współpracuje także z ponad 70 liniami lotniczymi na świecie. Pratt & Whitney jest jedną z czterech firm, które tworzą Raytheon Technologies Corporation. Organizacja z główną siedzibą w East Hartford w Connecticut, zatrudnia 43 000 pracowników na całym świecie.
Lotniska w Polsce notują wzrost opóźnień lotów w sezonie letnim 2024
AirHelp przypomina o prawach pasażerów z niepełnosprawnościami
Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.