Komunikaty PR

Polska technologia wesprze transformację cyfrową Pratt & Whitney Canada

2021-07-20  |  01:00
Biuro prasowe

Pratt & Whitney Canada, światowy lider w projektowaniu, produkcji i serwisie silników do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych, w tym Airbus, Boeing czy Lockheed Martin, wybrał polskie rozwiązanie jako globalne narzędzie IT do digitalizacji procesów we wszystkich oddziałach koncernu. Z pomocą WEBCON BPS, platformy low-code do automatyzacji procesów biznesowych, firma chce skutecznie zarządzać zmianą i budować w oparciu o nią przewagę konkurencyjną na rynku.

Początki WEBCON BPS w Pratt & Whitney sięgają 2013 roku, gdy technologia polskiego producenta zaczęła być wykorzystywana do usprawniania procesów operacyjnych w ramach jednego z polskich oddziałów firmy. Po serii sukcesów na tym polu, zastosowanie platformy rozszerzono o zarządzanie i automatyzację procesów biznesowych w obszarze produkcji.

Jako lider branży, musimy nie tylko stale optymalizować wydajność operacyjną, ale także stawiać na innowacyjność. Dlatego od wielu lat korzystamy z platform klasy low-code do digitalizacji procesów biznesowych. Jednym z rozwiązań, z jakich korzystaliśmy, był właśnie WEBCON BPS, używany w naszym polskim oddziale. Ze względu na wydajność i elastyczność platformy, szybkość, z jaką mogliśmy dostarczać aplikacje, a także łatwe zarządzanie zmianą, zdecydowaliśmy się wdrożyć WEBCON BPS globalnie. Tym samym, platforma zastąpi inne narzędzia tej klasy, z których korzystaliśmy do tej pory – mówi Jocelyn Brulé, Digital Technology Manager w Pratt & Whitney Canada.

Rozwiązanie WEBCON pozwala na błyskawiczne dostarczanie aplikacji biznesowych bez kodowania. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii InstantChange™, możliwa jest modyfikacja tak przygotowanych rozwiązań w dowolnym momencie, bez przerywania ciągłości ich działania. Możliwość natychmiastowego wprowadzania zmian, o które wnioskują użytkownicy, oraz zwinność w dostosowywaniu rozwiązań do stale zmieniających się potrzeb biznesu, były decydujące dla wyboru polskiej platformy jako globalnego standardu IT w międzynarodowym koncernie.

Pratt & Whitney to wymagający klient, z bardzo wymagającej branży. Działalność w Ameryce Północnej i Europie, oraz współpraca z klientami z całego świata, to skala prowadzenia biznesu, która wymaga efektywnego zarządzania procesami i ich ciągłej optymalizacji. WEBCON BPS zapewnia wsparcie dla nowych, innowacyjnych pomysłów, pomagając tym samym budować wyraźną przewagę konkurencyjną na rynku - mówi Łukasz Wróbel, CBDO i wiceprezes WEBCON. Doświadczenie, zdobyte przez zespół Pratt & Whitney podczas lat pracy z innymi platformami low-code, ustawiło poprzeczkę wysoko - dlatego jesteśmy dumni, że firma zaufała właśnie naszemu rozwiązaniu – dodaje.

Rozszerzenie współpracy z Pratt & Whitney to kolejny ruch polskiego producenta platformy low-code na drodze do strategicznej ekspansji na rynki północnoamerykańskie. W 2019 roku WEBCON ogłosił otwarcie swojego pierwszego oddziału w Stanach Zjednoczonych. Za rozwój kanałów biznesowych oraz partnerskich firmy w USA i Kanadzie odpowiada Mike Fitzmaurice, światowej sławy autorytet w dziedzinach Microsoft SharePoint, metodyki workflow oraz wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w biznesie.


O WEBCON

WEBCON jest producentem WEBCON BPS – kompleksowego rozwiązania klasy low-code do elektronicznego obiegu dokumentów oraz digitalizacji, automatyzacji i zarządzania procesami biznesowymi. Platforma pomaga firmom pracować wydajniej, podejmować lepsze decyzje biznesowe oraz generować oszczędności wynikające z lepszego zarządzania procesami. Dzięki aplikacjom biznesowym zbudowanym na platformie, firmy mogą stale optymalizować swoje procesy, automatyzować powtarzalne zadania oraz pozbyć się papieru – skutecznie wykorzystując technologie IT do wspierania istniejących i wdrażania nowych modeli biznesowych. Z WEBCON BPS korzysta już ponad 500 firm i korporacji na całym świecie, w tym m.in. Siemens Finance, Link4, Societe Generale, Tauron, Energa, LPP, OTCF, Media Markt, Raben, Grupa Nowy Styl, Man, CEDC, Echo Investment czy Warbud. https://www.webcon.com/pl

O Pratt & Whitney

Pratt & Whitney jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych na świecie, m.in. Airbus, Boeing oraz Lockheed Martin. Firma współpracuje także z ponad 70 liniami lotniczymi na świecie. Pratt & Whitney jest jedną z czterech firm, które tworzą Raytheon Technologies Corporation. Organizacja z główną siedzibą w East Hartford w Connecticut, zatrudnia 43 000 pracowników na całym świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina Biuro prasowe
2024-07-11 | 18:18

Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina

Szukasz wygodnego miejsca na „chillowanie” przed wylotem – Orbit® znalazł na to rozwiązanie. Z okazji sezonu urlopowego marka przygotowała wyjątkową niespodziankę dla
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-05 | 08:52

Lepsza oferta AirHelp dla pasażerów

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna  zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, oferuje ulepszoną usługę poprzez subskrypcję AirHelp+.   Największym atutem produktu  jest
Lotnictwo Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo
2024-01-19 | 08:00

Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo

Członkowie Skywards i TudoAzul od teraz mogą zdobywać i wykorzystywać mile i punkty na wszystkich lotach obsługiwanych przez linie Azul i Emirates.   W 2021 r. obaj

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.