Komunikaty PR

Polska technologia wesprze transformację cyfrową Pratt & Whitney Canada

2021-07-20  |  01:00
Biuro prasowe

Pratt & Whitney Canada, światowy lider w projektowaniu, produkcji i serwisie silników do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych, w tym Airbus, Boeing czy Lockheed Martin, wybrał polskie rozwiązanie jako globalne narzędzie IT do digitalizacji procesów we wszystkich oddziałach koncernu. Z pomocą WEBCON BPS, platformy low-code do automatyzacji procesów biznesowych, firma chce skutecznie zarządzać zmianą i budować w oparciu o nią przewagę konkurencyjną na rynku.

Początki WEBCON BPS w Pratt & Whitney sięgają 2013 roku, gdy technologia polskiego producenta zaczęła być wykorzystywana do usprawniania procesów operacyjnych w ramach jednego z polskich oddziałów firmy. Po serii sukcesów na tym polu, zastosowanie platformy rozszerzono o zarządzanie i automatyzację procesów biznesowych w obszarze produkcji.

Jako lider branży, musimy nie tylko stale optymalizować wydajność operacyjną, ale także stawiać na innowacyjność. Dlatego od wielu lat korzystamy z platform klasy low-code do digitalizacji procesów biznesowych. Jednym z rozwiązań, z jakich korzystaliśmy, był właśnie WEBCON BPS, używany w naszym polskim oddziale. Ze względu na wydajność i elastyczność platformy, szybkość, z jaką mogliśmy dostarczać aplikacje, a także łatwe zarządzanie zmianą, zdecydowaliśmy się wdrożyć WEBCON BPS globalnie. Tym samym, platforma zastąpi inne narzędzia tej klasy, z których korzystaliśmy do tej pory – mówi Jocelyn Brulé, Digital Technology Manager w Pratt & Whitney Canada.

Rozwiązanie WEBCON pozwala na błyskawiczne dostarczanie aplikacji biznesowych bez kodowania. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii InstantChange™, możliwa jest modyfikacja tak przygotowanych rozwiązań w dowolnym momencie, bez przerywania ciągłości ich działania. Możliwość natychmiastowego wprowadzania zmian, o które wnioskują użytkownicy, oraz zwinność w dostosowywaniu rozwiązań do stale zmieniających się potrzeb biznesu, były decydujące dla wyboru polskiej platformy jako globalnego standardu IT w międzynarodowym koncernie.

Pratt & Whitney to wymagający klient, z bardzo wymagającej branży. Działalność w Ameryce Północnej i Europie, oraz współpraca z klientami z całego świata, to skala prowadzenia biznesu, która wymaga efektywnego zarządzania procesami i ich ciągłej optymalizacji. WEBCON BPS zapewnia wsparcie dla nowych, innowacyjnych pomysłów, pomagając tym samym budować wyraźną przewagę konkurencyjną na rynku - mówi Łukasz Wróbel, CBDO i wiceprezes WEBCON. Doświadczenie, zdobyte przez zespół Pratt & Whitney podczas lat pracy z innymi platformami low-code, ustawiło poprzeczkę wysoko - dlatego jesteśmy dumni, że firma zaufała właśnie naszemu rozwiązaniu – dodaje.

Rozszerzenie współpracy z Pratt & Whitney to kolejny ruch polskiego producenta platformy low-code na drodze do strategicznej ekspansji na rynki północnoamerykańskie. W 2019 roku WEBCON ogłosił otwarcie swojego pierwszego oddziału w Stanach Zjednoczonych. Za rozwój kanałów biznesowych oraz partnerskich firmy w USA i Kanadzie odpowiada Mike Fitzmaurice, światowej sławy autorytet w dziedzinach Microsoft SharePoint, metodyki workflow oraz wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w biznesie.


O WEBCON

WEBCON jest producentem WEBCON BPS – kompleksowego rozwiązania klasy low-code do elektronicznego obiegu dokumentów oraz digitalizacji, automatyzacji i zarządzania procesami biznesowymi. Platforma pomaga firmom pracować wydajniej, podejmować lepsze decyzje biznesowe oraz generować oszczędności wynikające z lepszego zarządzania procesami. Dzięki aplikacjom biznesowym zbudowanym na platformie, firmy mogą stale optymalizować swoje procesy, automatyzować powtarzalne zadania oraz pozbyć się papieru – skutecznie wykorzystując technologie IT do wspierania istniejących i wdrażania nowych modeli biznesowych. Z WEBCON BPS korzysta już ponad 500 firm i korporacji na całym świecie, w tym m.in. Siemens Finance, Link4, Societe Generale, Tauron, Energa, LPP, OTCF, Media Markt, Raben, Grupa Nowy Styl, Man, CEDC, Echo Investment czy Warbud. https://www.webcon.com/pl

O Pratt & Whitney

Pratt & Whitney jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych na świecie, m.in. Airbus, Boeing oraz Lockheed Martin. Firma współpracuje także z ponad 70 liniami lotniczymi na świecie. Pratt & Whitney jest jedną z czterech firm, które tworzą Raytheon Technologies Corporation. Organizacja z główną siedzibą w East Hartford w Connecticut, zatrudnia 43 000 pracowników na całym świecie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie! Biuro prasowe
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Lotnictwo Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-04-03 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-12-03 | 19:52

Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie

AirHelp, światowy lider w dziedzinie praw pasażerów lotniczych, opublikował wyniki najnowszego rankingu AirHelp Score 2024, oceniającego 109 linii lotniczych z całego świata. Tegorocznym zwycięzcą zostały Brussels Airlines,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.