Komunikaty PR

REAKTO uzyskało zezwolenie ULC na loty bezzałogowe w formie zdalnej

2022-12-01  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Bugno
REAKTO

ul. Isep 1
31-588 Kraków
kinga.bugno|reakto.eu| |kinga.bugno|reakto.eu
512 686 643
https://www.reakto.eu/

Spółka REAKTO to startup technologiczny, który konsekwentnie realizuje swój plan zrewolucjonizowania branży ochrony mienia, poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnej usługi dronowych interwencji “na żądanie”. Spółka jest już po testach z Partnerami branżowymi i przygotowuje się właśnie do realizacji kolejnych etapów pilotażu w pierwszym kwartale 2023 roku. Spółka otrzymała niedawno zezwolenie na wykonywanie lotów w kategorii szczególnej, które uprawnia ją do realizacji operacji zdalnych.

Zezwolenie otrzymane od Urzędu Lotnictwa Cywilnego to dla nas kolejny krok w kierunku uzyskania certyfikatu LUC, a wcześniej zgody na realizację operacji na podstawie własnego scenariusza operacyjnego. Zezwolenie nie tylko umożliwia nam realizację lotów w sposób zdalny na wybranym terenie, ale również ułatwi nam składanie kolejnych wniosków uprawniających nas do lotów na większym i bardziej zaludnionym obszarze, m.in. w Mysłowicach czy na obszarze Gminy Skawina, gdzie planowane są kolejne etapy pilotażu. – wyjaśnia Kamil Żołądź, menedżer ds. operacyjnych w REAKTO

Docelowo spółka REAKTO planuje ubiegać się o certyfikat LUC, który da przedsiębiorstwu uprawnienie do samodzielnego zatwierdzania operacji lotniczych o podobnym charakterze, bez dodatkowych wniosków i pozwoleń. Umożliwi to elastyczne i płynne działania w zakresie komercyjnego rozwoju usługi i wdrożenia jej na kolejnych obszarach, w tym za granicą.

REAKTO na przełomie ostatnich miesięcy przeprowadziło szereg testów operacyjnych wraz z Partnerami z branży ochrony, m.in. Seris Konsalnet, Taurus Ochrona, VIP Security System czy Capital Security, a także konsultacje rynkowe. Podczas misji testowych realizowanych w powiecie nowosądeckim spółka wraz z Partnerami zrealizowała loty w oparciu o scenariusze weryfikacji fałszywych alarmów, automatycznych lotów patrolowych czy lokalizacji intruza i wsparcia taktycznego grupy interwencyjnej. 

Instrukcja operacyjna, będąca częścią zatwierdzonego wniosku, jest także istotnym kamieniem milowym w kontekście przeprowadzania obowiązkowej diagnostyki bezzałogowca w formie zdalnej. Już wkrótce nasze stacje dokujące będą w sposób zautomatyzowany realizować diagnostykę techniczną hangarowanych dronów. Pilot będzie zapoznawał się z raportem i zatwierdzał go z centrum operacyjnego, bez konieczności przebywania w pobliżu infrastruktury. – dodaje Patryk Basiaga, kierownik projektu stacji dokującej w REAKTO

REAKTO tworzy System Szybkiego Reagowania - infrastrukturę i usługę, która zapewni 3-minutowy czas reakcji na wezwanie alarmowe. Drony i stacje dokujące rozmieszczone w przestrzeni publicznej umożliwią realizację misji “na żądanie” do obiektów objętych ochroną niemal natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia alarmowego. Rozwiązanie ma zapewnić wyższy standard ochrony dla spółek z branży security i ich Klientów, a także ograniczyć koszty. Wartość rynku ochrony w Polsce wyniosła ok. 12 mld złotych w 2021 roku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo Biuro prasowe
2024-01-19 | 08:00

Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo

Członkowie Skywards i TudoAzul od teraz mogą zdobywać i wykorzystywać mile i punkty na wszystkich lotach obsługiwanych przez linie Azul i Emirates.   W 2021 r. obaj
Lotnictwo III edycja Italian-Polish Aerospace Forum
2023-11-23 | 14:00

III edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Za nami najważniejsze wydarzenie dotyczące współpracy naukowej i biznesowej pomiędzy Włochami a Polską w sektorze lotniczo-kosmicznym. Już po raz trzeci międzynarodowi eksperci
Lotnictwo Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]
2023-08-23 | 11:00

Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]

Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek makaronów w Polsce wart jest około 800 mln zł. Producenci pracują nad nowymi funkcjami tych produktów w diecie

Makarony stają się coraz nowocześniejszą kategorią na rynku spożywczym. Konsumenci mają do wyboru m.in. szereg makaronów warzywnych, bezglutenowych, a także funkcjonalnych, których regularne spożywanie ma pomagać w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. To m.in. w ten segment rynku chce w najbliższych latach inwestować notowany na warszawskiej giełdzie producent Makarony Polskie. Spółka podkreśla, że wyzwaniem dla dalszego rozwoju firm z branży spożywczej pozostają rosnące koszty działalności, braki kadrowe, a także niestabilność cenowa.

Edukacja

Do Polski z Ukrainy uciekło nawet 70 tys. Romów. Ich sytuacja po ponad dwóch latach nadal pozostaje trudna

Mniejszość romska w Polsce liczy ok. 30 tys. osób, po wybuchu wojny za wschodnią granicą mogła się zwiększyć do nawet 100 tys. na skutek napływu uchodźców z Ukrainy. Jak wskazuje Fundacja w Stronę Dialogu, uchodźcy romskiego pochodzenia nie byli chętnie przyjmowani w punktach recepcyjnych, a na traumę spowodowaną agresją Rosji nałożyły się bieda, wykluczenie społeczne i traktowanie jak uchodźców drugiej kategorii. Przez dwa lata w tym zakresie niewiele się zmieniło, dlatego fundacja zaapelowała do rządu i Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się problemami Romów z Ukrainy, w szczególności w zakresie zakwaterowania, edukacji i miejsc pracy.

Transport

Bezpieczeństwo paliwowe w Polsce wymaga inwestycji w nowe moce magazynowe. Branża przyspiesza też zieloną transformację

Branża paliwowa dobrze poradziła sobie z zawirowaniami, które przez ostatnie dwa lata wpływały na polski rynek. Wciąż jednak kwestia bezpieczeństwa paliwowego wymaga dużego wysiłku. Wśród priorytetowych zadań stojących przed sektorem i rządem jest rozbudowa infrastruktury paliwowej, szczególnie nowych mocy magazynowych, ale też kolei i morskich terminali – wskazują eksperci POPiHN. Wyzwaniem w kolejnych latach będzie także zielona transformacja oparta m.in. na elektryfikacji transportu i paliwach alternatywnych, która – w opinii ekspertów – wymaga w Polsce znacznego przyspieszenia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.