Komunikaty PR

Wielka inwestycja we Wrocławiu. Ryanair rozbuduje swoją bazę

2022-09-07  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Nowy hangar i ponad 200 miejsc pracy dla inżynierów i mechaników. Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę swojej bazy serwisowej we Wrocławiu. To największa inwestycja przewoźnika w Polsce. Jej wartość to 25 mln euro.

 

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę zaplecza obsługi technicznej samolotów we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstanie nowy 2-stanowiskowy hangar o powierzchni 8 200 mkw. Budowa ruszy już w przyszłym tygodniu i zakończy się w sierpniu 2023 roku.

Do tej pory w bazie technicznej Wrocław Aircraft Maintenance Services (w skrócie WAMS), gdzie zatrudnionych jest 300 osób, przeprowadzono kompleksowe przeglądy aż 335 samolotów. We Wrocławiu działa też centrum IT Ryanair - Travel Labs Poland, gdzie powstają aplikacje mobilne przewoźnika dla pasażerów. 

To dla nas jedno z najważniejszych miast w Europie pod względem rozwoju. To tu powstało pierwsze w Polsce i trzecie w Europie centrum obsługi technicznej samolotów. To we Wrocławiu bazują nasze trzy samoloty, których łączna wartość to ponad 300 milionów dolarów. Tu mamy nasze centrum IT. I to właśnie tutaj będziemy rozbudowywać naszą bazę, która pozwoli podwoić liczbę serwisowanych samolotów – mówi Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair. Dodaje także: – Inwestycja o wartości 25 milionów euro jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Ryanair w najwyższe standardy operacji lotniczych i obsługi technicznej, a także w przewodzenie procesowi odbudowy ruchu i zatrudnienia w Polsce po COVID.

Nowa inwestycja realizowana przez przewoźnika to również nowe miejsca pracy. Dzięki rozbudowie zaplecza technicznego we Wrocławiu powstanie ponad 200 stanowisk dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego. Kadry przewoźnik chce szukać głównie na Politechnice Wrocławskiej czy w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu. Łącznie do 2024 roku Ryanair będzie zatrudniał we Wrocławiu ponad 500 osób.

Ogłoszenie rozbudowy bazy w Porcie Lotniczym Wrocław to efekt naszej wieloletniej i owocnej współpracy. To również wielki sukces miasta Wrocław, bo takie decyzje pokazują, że Ryanair czuje się tu dobrze i chce rozwijać swoją infrastrukturę oraz poszerzać ofertę połączeń – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Dodaje również, że decyzja o rozbudowie pozytywnie wpłynie na cały region. – Ta inwestycja to nie tylko ugruntowanie pozycji linii Ryanair we Wrocławiu, ale przede wszystkim potężny zastrzyk nowych stanowisk na rynku pracy. Wielką pracę w koordynacji tego procesu wykazała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dolnoślązacy zyskają na rozbudowie bazy podwójnie – jako pasażerowie lotniska i jako przyszli pracownicy.

Michael O’Leary: – Ta inwestycja to kontynuacja naszego 10-letniego rozwoju. Jesteśmy bardzo wdzięczni partnerom we Wrocławiu, którzy wiele lat temu, bardzo przewidująco, zabezpieczyli nam odpowiednio duże tereny i stworzyli możliwości do takich wzrostów.

 

Ryanair  ogłasza nowy rozkład lotów

Linie lotniczego Ryanair ogłosiły również rozkład na sezon zimowy. W nowej siatce lotów z Wrocławia znajdzie się 26 połączeń tego przewoźnika do 10 krajów. Samoloty linii Ryanair będą realizowały ponad 70 lotów tygodniowo. Trwają jeszcze rozmowy, w wyniku których ta rozbudowana siatka połączeń może zostać jeszcze wzbogacona o kolejne kierunki i dodatkowe rotacje samolotów.

Dodatkowo linie lotnicze przygotowały specjalną promocję dla pasażerów. Od 8 września podróżni lecący z Wrocławia mogą zarezerwować bilety w atrakcyjnej cenie już od 99 zł na loty w terminach od października 2022 do stycznia 2023. W puli jest 100 tys. biletów.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo Biuro prasowe
2024-01-19 | 08:00

Emirates i Azul rozszerzają partnerstwo

Członkowie Skywards i TudoAzul od teraz mogą zdobywać i wykorzystywać mile i punkty na wszystkich lotach obsługiwanych przez linie Azul i Emirates.   W 2021 r. obaj
Lotnictwo III edycja Italian-Polish Aerospace Forum
2023-11-23 | 14:00

III edycja Italian-Polish Aerospace Forum

Za nami najważniejsze wydarzenie dotyczące współpracy naukowej i biznesowej pomiędzy Włochami a Polską w sektorze lotniczo-kosmicznym. Już po raz trzeci międzynarodowi eksperci
Lotnictwo Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]
2023-08-23 | 11:00

Rozbudują Port Lotniczy Wrocław [ETAPY, TERMINY]

Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.