Wielka inwestycja we Wrocławiu. Ryanair rozbuduje swoją bazę
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Nowy hangar i ponad 200 miejsc pracy dla inżynierów i mechaników. Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę swojej bazy serwisowej we Wrocławiu. To największa inwestycja przewoźnika w Polsce. Jej wartość to 25 mln euro.
Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę zaplecza obsługi technicznej samolotów we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstanie nowy 2-stanowiskowy hangar o powierzchni 8 200 mkw. Budowa ruszy już w przyszłym tygodniu i zakończy się w sierpniu 2023 roku.
Do tej pory w bazie technicznej Wrocław Aircraft Maintenance Services (w skrócie WAMS), gdzie zatrudnionych jest 300 osób, przeprowadzono kompleksowe przeglądy aż 335 samolotów. We Wrocławiu działa też centrum IT Ryanair - Travel Labs Poland, gdzie powstają aplikacje mobilne przewoźnika dla pasażerów.
– To dla nas jedno z najważniejszych miast w Europie pod względem rozwoju. To tu powstało pierwsze w Polsce i trzecie w Europie centrum obsługi technicznej samolotów. To we Wrocławiu bazują nasze trzy samoloty, których łączna wartość to ponad 300 milionów dolarów. Tu mamy nasze centrum IT. I to właśnie tutaj będziemy rozbudowywać naszą bazę, która pozwoli podwoić liczbę serwisowanych samolotów – mówi Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair. Dodaje także: – Inwestycja o wartości 25 milionów euro jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Ryanair w najwyższe standardy operacji lotniczych i obsługi technicznej, a także w przewodzenie procesowi odbudowy ruchu i zatrudnienia w Polsce po COVID.
Nowa inwestycja realizowana przez przewoźnika to również nowe miejsca pracy. Dzięki rozbudowie zaplecza technicznego we Wrocławiu powstanie ponad 200 stanowisk dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego. Kadry przewoźnik chce szukać głównie na Politechnice Wrocławskiej czy w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu. Łącznie do 2024 roku Ryanair będzie zatrudniał we Wrocławiu ponad 500 osób.
– Ogłoszenie rozbudowy bazy w Porcie Lotniczym Wrocław to efekt naszej wieloletniej i owocnej współpracy. To również wielki sukces miasta Wrocław, bo takie decyzje pokazują, że Ryanair czuje się tu dobrze i chce rozwijać swoją infrastrukturę oraz poszerzać ofertę połączeń – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Dodaje również, że decyzja o rozbudowie pozytywnie wpłynie na cały region. – Ta inwestycja to nie tylko ugruntowanie pozycji linii Ryanair we Wrocławiu, ale przede wszystkim potężny zastrzyk nowych stanowisk na rynku pracy. Wielką pracę w koordynacji tego procesu wykazała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dolnoślązacy zyskają na rozbudowie bazy podwójnie – jako pasażerowie lotniska i jako przyszli pracownicy.
Michael O’Leary: – Ta inwestycja to kontynuacja naszego 10-letniego rozwoju. Jesteśmy bardzo wdzięczni partnerom we Wrocławiu, którzy wiele lat temu, bardzo przewidująco, zabezpieczyli nam odpowiednio duże tereny i stworzyli możliwości do takich wzrostów.
Ryanair ogłasza nowy rozkład lotów
Linie lotniczego Ryanair ogłosiły również rozkład na sezon zimowy. W nowej siatce lotów z Wrocławia znajdzie się 26 połączeń tego przewoźnika do 10 krajów. Samoloty linii Ryanair będą realizowały ponad 70 lotów tygodniowo. Trwają jeszcze rozmowy, w wyniku których ta rozbudowana siatka połączeń może zostać jeszcze wzbogacona o kolejne kierunki i dodatkowe rotacje samolotów.
Dodatkowo linie lotnicze przygotowały specjalną promocję dla pasażerów. Od 8 września podróżni lecący z Wrocławia mogą zarezerwować bilety w atrakcyjnej cenie już od 99 zł na loty w terminach od października 2022 do stycznia 2023. W puli jest 100 tys. biletów.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Polskie Linie Lotnicze LOT wśród najlepszych przewoźników na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.