Komunikaty PR

Z Wrocławia do Legolandu samolotem! Nowe połączenie

2021-05-06  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Jak daleko są marzenia o największym świecie Lego? Zaledwie półtorej godziny od Wrocławia. To za sprawą nowego połączenia, które do rozkładu lotów z Portu Lotniczego Wrocław wprowadza Ryanair. 

 

Billund, liczące kilka tysięcy ludności miasto na północy Danii, prawdopodobnie nigdy nie zdobyłoby światowej sławy, gdyby nie Ole Kirk Christiansen. Urodził się on na wsi, w biednej rodzinie farmerów. Do Billund przeprowadził się już jako cieśla i tam otworzył zakład stolarski. Pewnego dnia wystrugał kaczkę. Z czasem okazało się, że był to początek produkcji na większą skalę i zalążek fabryki klocków Lego.

 

Do Legolandu samolotem z Wrocławia

Po śmierci założyciela rozpoczął się eksport klocków m.in. do USA, dzięki czemu Billund przestało być miastem anonimowym. Prawdziwy rozgłos zyskało za sprawą otworzonego w 1968 roku Legolandu. Do dziś jest to największy na świecie park rozrywki zbudowany z klocków Lego. Jest na tyle duży, że z góry przypomina miasteczko. Niedługo będzie się można o tym przekonać na własne oczy, lecąc do Billund samolotem z Wrocławia. Nowe połączenie uruchomi jesienią tania linia lotnicza Ryanair. – To fantastyczna wiadomość. Cieszymy się tym bardziej, że nowość ucieszy najbardziej naszych najmłodszych pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Lotnisko położone jest niedaleko Legolandu. Droga zajmuje spacerem kilkadziesiąt minut. Podczas pobytu w Billund warto odwiedzić także Lalandię. To miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny. Jest park wodny ze zjeżdżalniami, place zabaw, są restauracje, sklepy, a nawet stok narciarski – informuje.


 

Dwa razy w tygodniu

Pierwszy lot z Wrocławia do Billund zaplanowany jest na 31 października. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele – według rozkładu:

  • środa – wylot z Wrocławia o godzinie 21.15, lądowanie w Billund o godzinie 22.45; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 19.20, lądowanie we Wrocławiu o 20.50; 

  • niedziela – wylot z Wrocławia o 8.10, lądowanie w Billund o 9.40; w przeciwnym kierunku: wylot z Billund o godzinie 6.15, lądowanie we Wrocławiu o 7.45.

 

Lot z Wrocławia do Billund potrwa zatem półtorej godziny. – To oznacza, że osoby podróżujące z Polski do Danii, w różnych celach, zyskują wygodne i szybkie połączenie. Samolot jest w tym przypadku bardzo atrakcyjną alternatywą wobec samochodu – zauważa Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Przejazd autem z Wrocławia do Billund zajmuje około 10 godzin (odległość to od 900 do 1000 km w zależności od trasy).

 

Bilety do Billund można już rezerwować w internetowym systemie przewoźnika. Ceny zaczynają się od 69 zł za lot w jedną stronę (cena aktualna na dzień 6 maja 2021 roku). 


 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych. 

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych. 

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-09-06 | 10:03

AirHelp przypomina o prawach pasażerów z niepełnosprawnościami

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, wyjaśnia, jakie są prawach pasażerów lotniczych z niepełnosprawnościami, ograniczoną mobilnością i
Lotnictwo Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina
2024-07-11 | 18:18

Orbit® zaprasza na Orbitę Chillu na Lotnisku Chopina

Szukasz wygodnego miejsca na „chillowanie” przed wylotem – Orbit® znalazł na to rozwiązanie. Z okazji sezonu urlopowego marka przygotowała wyjątkową niespodziankę dla
Lotnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-05 | 08:52

Lepsza oferta AirHelp dla pasażerów

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna  zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, oferuje ulepszoną usługę poprzez subskrypcję AirHelp+.   Największym atutem produktu  jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Transport

Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych

Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu.  – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.

DlaWas.info

Problemy społeczne

Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania

Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.