Maciej Orłoś rozpoczyna działalność w branży motoryzacyjnej
Maciej Orłoś będzie wspierał swoim doświadczeniem planowane na 2020 r. działania społeczne Kingsman Finance, takie jak „Program Młody Menedżer Zarzadzanie Przyszłością”, czyli projekt edukacyjno-rozwojowy dla młodzieży z domów dziecka. Celem programu jest kompleksowe przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w obszarze finansów oraz życia zawodowego. Program opiera się̨ na założeniu, że odpowiedzialne podejmowanie decyzji finansowych wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności z zakresu finansów, ale również̇ wyrobienia określonej postawy wobec dóbr materialnych.
Wśród tematów warsztatów organizowanych w ramach Projektu znajdzie się również motoryzacja. Podczas spotkań z ekspertami młodzież będzie omawiać aspekt technologii w motoryzacji i jej wpływu na bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Ich celem jest wypracowanie z partnerem merytorycznym skutecznej linii komunikacji tego obszaru. Warsztaty te będą pierwszym etapem do odrębnej kampanii społecznej, skupiającej się wokół bezpieczeństwa na drogach.
W tej kampanii pobudzamy wyobraźnię zarówno ludzi młodych, jak i życiowo dojrzałych, którzy nie zawsze są gotowi na zmianę swoich przyzwyczajeń. Jestem kierowcą z wieloletnim doświadczeniem i na co dzień przejeżdżam dziesiątki kilometrów. Jestem wyczulony na tle bezpieczeństwa, nie tylko własnym, ale również rowerzystów, pieszych i innych kierowców. Chciałbym mieć to poczucie, że w świadomości ludzkiej zasiana jest wątpliwość w kontekście praw i obowiązków uczestników ruchu drogowego. Wątpliwość, która podda pod dyskusję wszelkie prawa logiki i fizyki i pozwoli zrozumieć każdemu, że posiadanie racji w zderzeniu z samochodem bądź motocyklem nie uchroni pieszego przed utratą życia bądź zdrowia – przekonuje Maciej Orłoś, Partner Zarządzający w Kingsman Finance.
Poza działaniami społecznymi spółka planuje rozwój serwisów sprzedażowych w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz machinę learning. Maciej Orłoś będzie wspierał ten proces w m.in. w zakresie produkcji materiałów promocyjnych serwisu oraz wewnętrznych szkoleń sprzedażowych. Dziennikarz wesprze również markę jako jej ambasador medialny.
Ponad dwa lata temu trafiłem na właścicieli firmy i od samego początku wiedziałem, że jest to wyjątkowe miejsce, które skupia dookoła siebie pasjonatów motoryzacji. Wspólnie zorganizowaliśmy wydarzenia networkingowe, wywiady oraz szkolenia, które pozwoliły mi lepiej poznać organizację, jej klientów, ale przede wszystkim zespół sprzedażowy. Dziś widzę, ze wartości, jakimi kieruje się firma są mi bliskie więc z pełnym przekonaniem postanowiłem zaangażować się biznesowo w rozwój firmy. Teraz przed nami duże wyzwania, nie tylko te związane z klientem, ale również te związane z rozwojem technologicznym i produktowym - tłumaczy Maciej Orłoś, Partner Zarządzający w Kingsman Finance.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.