Komunikaty PR

Maksymalna elastyczność. IBC AeroFix G3 – nowy system montażu na dachy płaskie

2021-08-31  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 1.52 MB )

IBC SOLAR AG, światowy lider systemów PV i dostawca kompleksowych rozwiązań dla magazynowania energii, wprowadza na rynek najnowszą wersję aerodynamicznego systemu IBC AeroFix, przeznaczonego do montażu na dachach płaskich. Nowy AeroFix G3 daje możliwość dostosowania do różnorodnych wymiarów modułów PV. Szeroka gama opcji montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych zapewniają wysoką elastyczność i efektywność kosztową.

Coraz większe powierzchnie osiągane przez moduły fotowoltaiczne wymagają zarówno elastycznych i precyzyjnie dopasowanych systemów montażowych, jak i gwarancji maksymalnego bezpieczeństwa. Nowy AeroFix G3 umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm, a zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej systemu pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.

Nowością w IBC AeroFix G3 jest możliwość łączenia w jednym systemie montażowym szerokich i wąskich szyn nośnych. Takie rozwiązanie w przypadkach stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście pozwala wykorzystywać ekonomiczną szynę wąską. W konsekwencji uzyskuje się nie tylko maksymalną elastyczność, ale także minimalizację wydatków i nakładów materiałowych, wpływających na całkowity koszt systemu. Co ważne, osiągnięta efektywność kosztowa nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa instalacji dachowej.

Również pod względem opcji montażowych nowy system oferuje szeroką gamę zastosowań, precyzyjnie dopasowujących się do każdego dachu. Moduły AeroFix G3 mogą być instalowane w sześciu różnych wariantach - zarówno poprzecznie, jak i pionowo oraz w ustawieniu pod kątem 8, 10 lub 15 stopni w kierunku południowym lub wschód-zachód.

Oszczędność czasu i wygodna instalacja

Maksymalne ułatwienie montażowe i opłacalność systemu zapewniają fabrycznie zainstalowane maty ochronne oraz kanały kablowe. System AeroFix G3 został wyposażony w szerokie szyny nośne, w które wbudowano kanały kablowe mogące pomieścić 28 x 6 mm² kabli. Oznacza to nie tylko łatwiejszy montaż, ale również oszczędność czasu, pracy i pieniędzy. Ponadto szyny podłogowe zapewniają dużą powierzchnię styku, a tym samym niski nacisk powierzchniowy i równomierny rozkład obciążeń na całym dachu.

Podobnie jak we wcześniejszych modelach, tak i w nowym AeroFix G3 zastosowano materiały najwyższej jakości - aluminium i stal nierdzewną oraz zadbano o idealne dopasowanie wszystkich komponentów. Gwarantuje to maksymalną stabilność systemu i trwałość dla wszystkich rodzajów dachów płaskich, niezależnie od tego, czy są one pokryte folią, bitumem, żwirem, czy też roślinnością. Nowy AeroFix G3 jest zgodny z najnowszymi kryteriami Wind Technology Society (WtG). Szczegółowe informacje na temat systemu montażowego AeroFixG3 dostępne są na https://www.ibc-solar.pl/produkty/systemy-montazowe-ibc/ibc-aerofix-g3/.


IBC SOLAR

IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca kompleksowych systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Firma działająca na globalnych rynkach już od 39 lat ma na swoim koncie ponad 5,4 gigawatów mocy zainstalowanej na całym świecie, a zakres inwestycji IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych. Firma stworzyła sieć 15 międzynarodowych filii i współpracuje z licznymi firmami regionalnymi, biurami sprzedaży i firmami partnerskimi w ponad 30 krajach.

W Polsce IBC SOLAR skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych, a asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.