„Mała Castorama” w Łodzi – praktyczna nauka zawodu w Zespole Szkół Ekonomii i Us
W ramach trwającej od kilku lat współpracy Castorama Polska i Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi przekazano elementy nowoczesnego wyposażenia sklepu, które umożliwi uczniom naukę zawodu bez konieczności opuszczania murów szkoły. Kooperacja sklepu i łódzkiej placówki jest częścią ogólnopolskiego programu „Kierunek Castorama”, który rozwija sieć klas patronackich w całym kraju. Dzięki niemu uczniowie zdobywają cenne umiejętności, co zwiększa ich szanse na szybkie wejście na rynek pracy.
Program Kierunek Castorama wystartował w 2018 roku i od tamtej pory przygotowuje młodzież do pracy w zawodach związanych z handlem, takich jak sprzedawca, logistyk, magazynier czy projektant wnętrz. Łączenie edukacji teoretycznej z intensywną nauką praktyczną pozwala na rozwój kompetencji młodzieży poprzez dostęp do rzeczywistych narzędzi i systemów stosowanych w handlu.
Na początku października za sprawą Castorama Polska wyposażenie Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi wzbogaciło się o nowoczesny boks kasowy oraz regały z symulacjami towarów. Dodatkowo firma Exorigo-Upos, będąca partnerem projektu, zadbała o instalację sprzętu oraz dostarczyła oprogramowanie, które pozwala symulować rzeczywiste operacje kasowe.
W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli m.in.: Dyrektor szkoły Ewa Baczewska, Wicedyrektor Agnieszka Zajączkowska oraz Emilia Lewandowska – Kierownik szkolenia praktycznego. Ze strony Castoramy obecni byli: Agata Piątkowska – Dyrektor ds. Zarządzania i Logistyki Castorama Łódź 1 wraz z zespołem pracowników.
„Nasza współpraca ze szkołą trwa już wiele lat. Uczniowie regularnie odbywają płatne praktyki w naszym sklepie. Cieszę się, że teraz będą mieli „małą Castoramę” u siebie” – skomentowała Agata Piątkowska z Castorama Polska. „Mam nadzieję, że to pomoże młodym ludziom w zdobywaniu praktycznych umiejętności i ułatwi im start na rynku pracy” – dodała.
Podczas przekazania sprzętu odbyło się także szkolenie dla nauczycieli oraz uczniów, które obejmowało wprowadzenie do obsługi kas i systemów sprzedaży. W planach są lekcje pokazowe dla kolejnych klas, które poprowadzą przedstawiciele Castoramy. Dodatkowo, szkoła otrzymała materiały wideo wspierające naukę obsługi oprogramowania.
Program „Kierunek Castorama” rozwija się w całej Polsce. Współpraca Castoramy ze szkołami branżowymi i technicznymi zakłada nie tylko przekazywanie sprzętu dydaktycznego, ale także organizację praktyk zawodowych oraz szkoleń dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie otrzymują dostęp do nowoczesnych narzędzi, które pozwalają im zdobywać doświadczenie potrzebne w pracy w handlu. Oprócz nauki w szkołach, Castorama oferuje także możliwość odbycia praktyk zawodowych w swoich sklepach, a najlepsi absolwenci mają szansę na zatrudnienie.
Program „Kierunek Castorama” odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze handlowym. Dzięki połączeniu edukacji teoretycznej z praktyką, młodzi ludzie są lepiej przygotowani do egzaminów zawodowych oraz podjęcia pracy bezpośrednio po ukończeniu szkoły. Współpraca z Castoramą umożliwia uczniom zapoznanie się z rzeczywistymi standardami pracy w handlu, co znacząco zwiększa ich kompetencje i konkurencyjność na rynku pracy.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.