„Mała Castorama” w Łodzi – praktyczna nauka zawodu w Zespole Szkół Ekonomii i Us
W ramach trwającej od kilku lat współpracy Castorama Polska i Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi przekazano elementy nowoczesnego wyposażenia sklepu, które umożliwi uczniom naukę zawodu bez konieczności opuszczania murów szkoły. Kooperacja sklepu i łódzkiej placówki jest częścią ogólnopolskiego programu „Kierunek Castorama”, który rozwija sieć klas patronackich w całym kraju. Dzięki niemu uczniowie zdobywają cenne umiejętności, co zwiększa ich szanse na szybkie wejście na rynek pracy.
Program Kierunek Castorama wystartował w 2018 roku i od tamtej pory przygotowuje młodzież do pracy w zawodach związanych z handlem, takich jak sprzedawca, logistyk, magazynier czy projektant wnętrz. Łączenie edukacji teoretycznej z intensywną nauką praktyczną pozwala na rozwój kompetencji młodzieży poprzez dostęp do rzeczywistych narzędzi i systemów stosowanych w handlu.
Na początku października za sprawą Castorama Polska wyposażenie Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi wzbogaciło się o nowoczesny boks kasowy oraz regały z symulacjami towarów. Dodatkowo firma Exorigo-Upos, będąca partnerem projektu, zadbała o instalację sprzętu oraz dostarczyła oprogramowanie, które pozwala symulować rzeczywiste operacje kasowe.
W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli m.in.: Dyrektor szkoły Ewa Baczewska, Wicedyrektor Agnieszka Zajączkowska oraz Emilia Lewandowska – Kierownik szkolenia praktycznego. Ze strony Castoramy obecni byli: Agata Piątkowska – Dyrektor ds. Zarządzania i Logistyki Castorama Łódź 1 wraz z zespołem pracowników.
„Nasza współpraca ze szkołą trwa już wiele lat. Uczniowie regularnie odbywają płatne praktyki w naszym sklepie. Cieszę się, że teraz będą mieli „małą Castoramę” u siebie” – skomentowała Agata Piątkowska z Castorama Polska. „Mam nadzieję, że to pomoże młodym ludziom w zdobywaniu praktycznych umiejętności i ułatwi im start na rynku pracy” – dodała.
Podczas przekazania sprzętu odbyło się także szkolenie dla nauczycieli oraz uczniów, które obejmowało wprowadzenie do obsługi kas i systemów sprzedaży. W planach są lekcje pokazowe dla kolejnych klas, które poprowadzą przedstawiciele Castoramy. Dodatkowo, szkoła otrzymała materiały wideo wspierające naukę obsługi oprogramowania.
Program „Kierunek Castorama” rozwija się w całej Polsce. Współpraca Castoramy ze szkołami branżowymi i technicznymi zakłada nie tylko przekazywanie sprzętu dydaktycznego, ale także organizację praktyk zawodowych oraz szkoleń dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie otrzymują dostęp do nowoczesnych narzędzi, które pozwalają im zdobywać doświadczenie potrzebne w pracy w handlu. Oprócz nauki w szkołach, Castorama oferuje także możliwość odbycia praktyk zawodowych w swoich sklepach, a najlepsi absolwenci mają szansę na zatrudnienie.
Program „Kierunek Castorama” odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w sektorze handlowym. Dzięki połączeniu edukacji teoretycznej z praktyką, młodzi ludzie są lepiej przygotowani do egzaminów zawodowych oraz podjęcia pracy bezpośrednio po ukończeniu szkoły. Współpraca z Castoramą umożliwia uczniom zapoznanie się z rzeczywistymi standardami pracy w handlu, co znacząco zwiększa ich kompetencje i konkurencyjność na rynku pracy.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Zmieniają się zagrożenia dla polskiej gospodarki. Ekonomiści boją się skutków szybkiego zadłużania się rządu i napięć geopolitycznych
Groźba eskalacji napięć geopolitycznych w Ukrainie, na Bliskim Wschodzie i na Tajwanie, wielka niewiadoma związana z polityką przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, planującego wprowadzenie ceł na towary z Chin, Kanady, Meksyku i Unii Europejskiej, oraz niepokojąco szybko rosnący dług publiczny polskiego państwa to czynniki, które najmocniej niepokoją ekonomistów. Na plan dalszy zeszła natomiast wysoka inflacja, która dotychczas budziła największe obawy.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.