Mark Koziel mianowany nowym CEO AICPA & CIMA
W efekcie szeroko zakrojonych globalnych poszukiwań Rada Dyrektorów Association of International Certified Professional Accountants mianowała Marka Koziela CPA, CGMA na stanowisko kolejnego CEO organizacji. Mark Koziel zastąpi Barry’ego Melancona CPA, CGMA, który odchodzi na emeryturę pod koniec 2024 r.
Mark Koziel jest obecnie Prezydentem i CEO Allinial Global – stowarzyszenia niezależnych firm księgowych i doradczych zrzeszającego 268 firm członkowskich na całym świecie. Rozpocznie pracę w styczniu po okresie przekazania mu obowiązków.
Mark Koziel ma bogate doświadczenie przywódcze. Został Prezydentem i CEO Allinial Global w 2020 r. po 14 latach pracy w American Institute of CPAs (AICPA) i Association of International Certified Professional Accountants, gdzie pełnił szereg funkcji – obejmował m.in. stanowisko Vice President, Firm Services. Rozpoczął pracę w zawodzie w dużej firmie księgowej Lumsden McCormick z siedzibą w Buffalo w stanie Nowy Jork. Przez całą swoją karierę był konsekwentnym orędownikiem rachunkowości, posiada międzynarodowe doświadczenie i dogłębne zrozumienie profesji księgowo-finansowej.
„Jestem podekscytowany i zaszczycony, że zostałem mianowany CEO największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej. Cieszę się mogąc poprowadzić organizację i profesję na nowe wyżyny. Profesja jest na dobrej drodze do rozwoju i dalszej ewolucji wartości, jaką tworzy służąc interesowi publicznemu oraz podejmując działania, by sprostać wyzwaniom, które stoją przed gospodarkami, biznesem i społeczeństwem. Nie mogę się doczekać na rozpoczęcie współpracy z członkami, kandydatami, wolontariuszami i pracownikami, by móc tego dokonać i poprowadzić naszą wspaniałą profesję w przyszłość” – powiedział Mark Koziel.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 597 000 członków i kandydatów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. merytoryczne przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.