Mars rozbudowuje fabrykę w Błoniu, tworząc kolejne miejsca pracy
Mars Polska, czołowy producent m.in. jedzenia dla zwierząt, rozpoczął instalację drugiej linii produkcyjnej w fabryce w Błoniu. Rozbudowa otwartego w ubiegłym roku zakładu oznacza powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Na część z nich już trwa rekrutacja.
Fabryka mokrej karmy dla zwierząt domowych w Błoniu to piąty zakład produkcyjny międzynarodowej firmy w Polsce. Pierwsza linii inwestycji wartej ponad 600 mln zł została uruchomiono w 2022 roku, zapewniając ponad 200 miejsc pracy. Firma Mars gwarantuje swoim pracownikom m.in. szeroki wachlarz benefitów, czy unikalną kulturę organizacyjną, ale przede wszystkim zatrudnienie i rozwój w stabilnym i bezpiecznym miejscu pracy.
- Pomimo dynamicznej sytuacji na wielu rynkach i branżach, którą obserwujemy od momentu wybuchu globalnej pandemii, Mars konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce. Budowa pierwszej linii nowej fabryki w Błoniu przebiegła bez zakłóceń, wręcz cały czas zwiększaliśmy skalę inwestycji. Teraz przyszedł czas na otwarcie drugiej linii i kolejne 100 pełnoetatowych miejsc pracy. Mars to bardzo stabilny pracodawca, nawet w czasach kryzysów. Zawdzięcza to m.in. temu, że pozostaje prywatną, rodzinną firmą, która ma dużą swobodę decydowania o swoich inwestycjach – mówi Maciej Woźny, dyrektor fabryki Mars w Błoniu.
Zakład produkcyjny w Błoniu wyróżnia się nowoczesnym parkiem maszynowym, a bezpieczeństwo i komfort pracy zatrudnionych osób są traktowane priorytetowo. Firma, współpracując z inżynierami, operatorami i technikami, skupiła się na wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań dla stworzenia linii przyjaznej pracownikom, zapewnieniu ergonomicznych stanowisk pracy i automatyzacji ułatwiającej proces produkcji. Nieocenionym walorem pracy w Mars jest także unikalna kultura organizacyjna oparta na Pięciu Zasadach oraz równości i otwartości. Każdy osoba, bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie, może liczyć na równe szanse począwszy od procesu rekrutacji poprzez wspieranie rozwoju zawodowego na każdym etapie budowania kariery.
Mars celebruje kamienie milowe rozwoju firmy w Polsce
Od 1992 roku Mars regularnie inwestuje w Polsce. W ciągu tego czasu firma zdobyła renomę długoterminowego inwestora, odpowiedzialnego sąsiada, zaufanego partnera biznesowego oraz jednego z najbardziej pożądanych i stabilnych pracodawców w kraju.
W minionym roku firma Mars obchodziła 30. urodziny pierwszej fabryki firmy w Polsce – zakładu produkującego jedzenie dla zwierząt domowych w Sochaczewie oraz świętowała otwarcie w Błoniu piątej już fabryki w naszym kraju, produkującej jedzenie dla psów i kotów. Z tej okazji przyjechali do Polski przedstawiciele Rodziny Mars i Globalnego Zarządu. Także fabryka Mars Wrigley w Poznaniu już od ponad 25 lat prężnie się rozwija.
Więcej informacji o firmie Mars Polska znajduje się na stronie www.mars.pl.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.