Mazda MX-30 zwycięzcą Tech Awards 2020 w kategorii Elektromobilność
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Pierwsza elektryczna Mazda MX-30 rozpoczęła rok 2021 od sukcesu. Czytelnicy magazynu „Komputer Świat” i serwisu www.komputerswiat.pl w prestiżowym plebiscycie Tech Awards 2020 uznali Mazdę MX-30 najlepszym samochodem elektrycznym.
Nagroda czytelników - entuzjastów najnowszych technologii – jest dla MX-30, debiutującej zaledwie kilka miesięcy temu w konkurencyjnym segmencie aut elektrycznych, ogromnym wyróżnieniem. „Mazda MX-30 jest nie tylko bardzo stylowa – zachowuje piękną, staranną stylistykę projektowania KODO – ale jednocześnie jest zaawansowana technologicznie. Już w seryjnym wyposażeniu ma wszystkie nowinki, które ułatwiają jazdę i czynią ją bardziej komfortową – kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED, aktywny tempomat, system Apple Car Play/Android Auto i można nią zarządzać z poziomu smartfona poprzez aplikację MyMazda. To podoba się współczesnym kierowcom i dlatego MX-30 doceniona została w plebiscycie Tech Awards.” – powiedział Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.
Zastosowana w MX-30 nowa technologia napędu elektrycznego e-Skyactiv łączy wykorzystanie akumulatora litowo-jonowego i silnika elektrycznego z użyciem rozwiązań będących realizacją filozofii konstrukcyjnej Mazdy, skupionej na człowieku. Nie tylko starannie zaprojektowane wnętrze, ale przede wszystkim liczne systemy bezpieczeństwa oraz wsparcia kierowcy zapewniają komfort podróżowania i pewność prowadzenia. Jednocześnie Mazda MX-30 jest samochodem na wskroś ekologicznym zarówno pod względem zastosowanego napędu, ale też z uwagi na koncepcję napędu elektrycznego w duchu rightsizingu, czyli dostosowania wielkości akumulatora do rozmiaru i przeznaczenia pojazdu, w trosce o pozostawienie jak najmniejszego śladu węglowego. Wnętrze Mazdy MX-30 wykonane jest z estetycznych materiałów częściowo pochodzących z recyklingu.
Moc maksymalna silnika e-Skyactiv Mazdy MX-to 145 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 270,9 Nm. Przy zużyciu energii elektrycznej wg normy WLTP w cyklu mieszanym na poziomie 19 kWh/100 km i zerowej emisji CO2[1] samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,7 s., a zasięg w mieście mierzony wg normy WLTP wynosi 265 km.
Tech Awards to największy i najważniejszy w Polsce plebiscyt na najlepsze produkty technologicznie. W tej edycji oddano ponad 425 tys. głosów na produkty z 9 kategorii.
[1] Pojazdy są homologowane zgodnie z procedurą zatwierdzenia WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure – światowej zharmonizowanej procedury testów pojazdów lekkich; Rozporządzenie (UE) 1151 / 2017; Rozporządzenie (UE) 2007/715).

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.