Medale EcoVadis przyznane. Jednym z laureatów firma Etisoft
Etisoft został sklasyfikowany przez EcoVadis – czołową globalną agencję ratingową zajmującą się oceną działań i praktyk przedsiębiorstw w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. W efekcie audytu firma została uhonorowana brązowym medalem!
Etisoft oceniono w zakresie działań środowiskowych, społecznych, etyki działania oraz łańcucha dostaw. Ocena dokonana przez EcoVadis to potwierdzenie skuteczności i poprawności działań i kierunku w jakim podąża Etisoft.
Jako firma – w codziennej działalności – podejmujemy działania wspierające zrównoważony rozwój tak pracowników, jak – w ujęciu globalnym – mającym istotny, długofalowy wpływ na otaczające nas środowisko czy relacje biznesowe. Mamy długą historię i z dumą wykazujemy się uczciwością i przejrzystością działania, uważając odpowiedzialne zarządzanie za niezbędną wartość korporacyjną. Wykorzystujemy je do budowania lepszej, bezpiecznej przyszłości, poprawy jakości i komfortu życia i pracy – podkreśla Michał Majnusz, prezes Etisoft Sp. z o.o.
EcoVadis to cieszący się zaufaniem międzynarodowy system certyfikacji powszechnie akceptowany i uznawany przez międzynarodowe marki. Ocena działań powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy, takie jak 10 Zasad ONZ Global Compact, konwencję Międzynarodowej Organizacji Pracy czy normę ISO 26000. Wyniki publikowane na platformie EcoVadis pozwalają potencjalnym klientom na ocenę dostawcy, a ocenianym – na ciągłe monitorowanie wdrożonych praktyk CSR i zarządzanie nimi.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.