Komunikaty PR

MediSensonic przygotowuje się do procesu certyfikacji dla Touchwave’

2024-05-29  |  08:45
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

MediSensonic planuje w 2025 roku przeprowadzenie procesu szybkiej ścieżki certyfikacji dla jednego ze swoich wiodących projektów – ‘Touchwave’. To efekt pomyślnie zakończonej II fazy badania klinicznego dla technologii medycznej, która służy do ciągłego oraz bezinwazyjnego pomiaru ciśnienia we krwi. Celem badań było porównanie dokładności systemu pomiarowego oraz holtera pompowanego jako systemu referencyjnego. Wyniki testów okazały się bardzo pozytywne, a urządzenie jest na dobrej drodze do komercjalizacji, która spodziewana jest na przełomie 2025/2026 roku.

Testy na grupie 40 ochotników II fazy badania klinicznego trwały 24 godziny w warunkach domowych i polegały na analizie ciśnienia skurczowego (SBP) i rozkurczowego (DBP) przy użyciu systemu pomiarowego oraz holtera pompowanego. Kluczowym wskaźnikiem była średnia miara błędu MARD (Mean Absolute Relative Difference) w pomiarze ciśnienia górnego i dolnego krwi, względem urządzenia referencyjnego, która wynosi poniżej 10%.

Dało to potwierdzenie bardzo wysokiej skuteczności zastosowanych technik pomiarowych obejmujących metodę optyczną i mikrofalową.

I oraz II fazę badań klinicznych przeprowadzono w Klinice Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego, pod kierownictwem płk. prof. dr. hab. n. med. Pawła Krzesińskiego.

- Wyniki badań klinicznych są bardzo satysfakcjonujące i potwierdzają założenia dotyczące dokładności systemu Touchwave. Aktualnie urządzenie, w wersji optycznej, jest gotowe do rozpoczęcia procesu szybkiej ścieżki certyfikacji. Liczymy, że niezbędne certyfikaty uda nam się otrzymać już w 2025 roku, co pozwoli nam płynnie przejść do etapu komercjalizacji, której spodziewamy się na przełomie 2025/2026 roku. – informuje Robert Gromada, prezes zarządu MediSensonic. – Po tym jak nasz ciśnieniomierz optyczny trafi na rynek będziemy starali się o pozyskanie dodatkowych środków na dalsze działania R&D. Rozważamy też fuzję dwóch technologii: głowicy i optycznej i mikrofalowej w jednym wyrobie. – dodaje. Robert Gromada

Touchwave to rozwiązanie, które rewolucjonizuje bezinwazyjny pomiar ciśnienia we krwi. Urządzenie, działające bez użycia tradycyjnych pompowanych mankietów lub elektrod, zapewnia rzetelne i wygodne badania dzięki zaawansowanym technikom pomiaru: mikrofalowym i optycznym oraz zaawansowanym systemom analizy danych.

Zastosowane w urządzeniu techniki optyczne i mikrofalowe oprócz pomiaru ciśnienia krwi w czasie rzeczywistym, pozwalają na uzyskanie wielu cennych informacji dotyczących przepływu krwi w układzie sercowo-naczyniowych.

- Techniki te umożliwiają ocenę stanu żywotności i sztywności tętnic, a także prawdopodobieństwa wystąpienia chorób serca, co ma ogromne znaczenie pod kątem profilaktyki chorób kardiologicznych.

Dotychczasowe metody nie dostarczały tak precyzyjnych i szczegółowych informacji, co czyni Touchwave przełomowym produktem. Zdajemy sobie także sprawę, że prócz precyzji ważna jest również wygoda użytkowania. To ona odgrywa szczególną rolę przede wszystkim dla dzieci i osób starszych. – mówi Zenon Szczepaniak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w MediSensonic.

MediSensonic równolegle finalizuje badania kliniczne w innym autorskim projekcie o nazwie ‘Glucowave’, czyli rewolucyjnym na skalę światową urządzeniu do bezinwazyjnego pomiaru poziomu glukozy we krwi, które ma potencjał zmienić diagnostykę około 500 milionów osób na świecie cierpiących na cukrzycę.

Innowacje w technologii mają na celu poprawę jakości opieki nad pacjentem, prowadząc do cyfrowego wzrostu zdrowia. Przewiduje się, że rynek ten w ujęciu globalnym, do 2026 roku osiągnie wartość 456,9 mld USD, rosnąc o 18,8% rdr.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: InnerValue
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie Biuro prasowe
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna
Giełda Robs Group Logistic podsumowuje I kwartał 2024 r.
2024-05-16 | 14:00

Robs Group Logistic podsumowuje I kwartał 2024 r.

Robs Group Logistic SA (RGL), notowana na NewConnect spółka z branży magazynowo – logistycznej, w I kwartale 2024 r. miała 5,67 mln zł przychodów ze sprzedaży,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy wśród narodów najczęściej odwiedzających Czechy. Południowy sąsiad chce przyciągnąć więcej polskich turystów, nie tylko do Pragi

Prawie połowa polskich turystów podróżujących do Czech obiera za cel stolicę tego kraju. Chociaż w ostatnich latach chętniej podróżujemy do innych regionów naszego południowego sąsiada, wciąż wiele miejsc i atrakcji pozostaje nieodkrytych przez Polaków. Czesi chcą to zmienić i ruszają z dwiema kampaniami promocyjnymi skierowanymi do polskich turystów, które mają pokazać nieco inne Czechy, niż do tej pory znaliśmy. Potencjał jest, bo Polacy już dziś stanowią trzecią najliczniejszą grupę gości zagranicznych na czeskim rynku.

Firma

Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania

Prawie 3/4 polskich start-upów, które rozwijają innowacje w medycynie, nawiązuje współpracę z placówkami medycznymi – pokazuje nowy raport „Top Disruptors in Healthcare 2024”. Wynika z niego też, że największym wyzwaniem dla młodych, innowacyjnych spółek wciąż pozostaje znalezienie inwestora i pozyskanie finansowania. Szansą dla start-upów może się okazać międzynarodowy program eco-Disruptive, prowadzony przez Bupa, właściciela Grupy LUX MED. Obok 200 tys. funtów nagrody finansowej zwycięski start-up może liczyć w nim również na wsparcie doradcze, możliwość dalszego rozwoju swojego produktu bądź usługi oraz szansę zadebiutowania na zagranicznych rynkach.

Ochrona środowiska

Małe i średnie firmy dopiero zapoznają się z tematyką zrównoważonego rozwoju. Oczekiwania ze strony dużych kontrahentów wymuszą na nich szybsze działania

Czynniki ESG, związane ze zrównoważonym rozwojem, odgrywają coraz ważniejszą rolę w działalności firm, bez których zaangażowania niewiele da się zdziałać w kwestii łagodzenia skutków zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska. W Polsce słyszało o nich już 3/4 dużych i 2/3 średnich firm, ale w praktyce długofalową strategię działań w tym obszarze ma o wiele mniej podmiotów. Rodzime przedsiębiorstwa przywiązują też zdecydowanie większą wagę do celów społecznych niż środowiskowych. Jednak unijne regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku, wymuszą poprawę na tym polu, chociaż będą one dotyczyć w pierwszej kolejności dużych podmiotów. One będą z kolei wymagać tego od swoich mniejszych kontrahentów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.