Michał Wojdyła dołącza do grona Partnerów w Innova Capital
Innova Capital, wiodąca firma private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła awans Michała Wojdyły na stanowisko Partnera. Kolejne poszerzenie grupy Partnerów wzmacnia pozycję Innova w ramach sektora technologicznego przed uruchomieniem nowego funduszu inwestycyjnego Innova/7.
Michał Wojdyła, pełniący wcześniej funkcję Dyrektora Zarządzającego, związany jest z Innova Capital od 2008 r. Na przestrzeni lat, Michał zdobył bogate doświadczenie w branży private equity, pracując przy licznych inwestycjach i spółkach portfelowych. Oprócz zaangażowania w szereg różnorodnych transakcji w sektorach produkcyjnym i konsumenckim (np. Libet, Marmite, Bakalland, Profim i Prime Label), Michał w ostatnim czasie rozwijał ekspertyzę Innova w obszarze technologii, koncentrując się głównie na sektorze usług IT, gdzie nadzorował inwestycję związaną z STX Next, poznańskim software house’em. Przed dołączeniem do Innova pracował w KPMG Corporate Finance, gdzie zdobył niezbędną na rynku wiedzę i poznał narzędzia związane ze sferą finansów i transakcji.
W roli Partnera, Michał będzie koncentrował się przede wszystkim na poszerzaniu kompetencji Innova w zakresie nowych technologii i transformacji cyfrowej. Obszary te są kluczową częścią strategii inwestycyjnej Innova dla jej najnowszego funduszu Innova/7.
„Jestem bardzo wdzięczny Partnerom Innova za zaufanie, ale także za ciągłe wsparcie mojej drogi zawodowej. Ta 14-letnia podróż z Innovą była zarówno ekscytująca, jak i pełna wyzwań, a obecnie cieszę się już z racji rozpoczęcia kolejnego rozdziału i możliwości wzmocnienia kompetencji Innova w tak interesujących obszarach, jak cyfryzacja i inwestycje technologiczne” – powiedział Michał Wojdyła, Partner w Innova Capital.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu Michała na Partnera. Jest nam szczególnie miło powitać w gronie partnerów członka zespołu, który swoją karierę w PE rozpoczął w Innova. Jest on modelowym przykładem naszego podejścia do rozwoju talentów. Jego zaangażowanie i osiągnięcia inwestycyjne, w tym niedawna akwizycja STX Next, znacznie przyczyniły się do sukcesu naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie odegra kluczową rolę w przypadku kolejnych inwestycji i wdrażaniu strategii naszego nowego funduszu Innova/7” – skomentował Andrzej Bartos w imieniu Partnerów Innova.
Michał jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.