Komunikaty PR

MICROSYSTEM – stworzony by być niewidocznym

2022-03-23  |  01:00
Biuro prasowe

Microsystem to prawdziwy kameleon – potrafi zupełnie zniknąć z pola widzenia, jednocześnie oferując perfekcyjną jakość oświetlenia. Choć niewielki w swojej kubaturze, kryje w sobie moc. Pracuje dla wnętrza i komfortu użytkowników, jednocześnie nie narzucając swojej formy i pozwalając się dowolnie przekształcać.

Ludwig Mies van den Rohe wierzył w koncepcję przestrzeni uniwersalnej, którą można, za sprawą modułowości, dowolnie modelować. Kierując się tą ideą LABRA, powołała do życia Microsystem - czyli system liniowego oświetlenia. Pozwala zgodnie z potrzebami użytkowników, dokładając bądź zmieniając miejscami oprawy, stworzyć pożądany efekt oświetlenia.


Microsystem ma przede wszystkim istnieć i pracować dla użytkowników przestrzeni, zgodnie z ideą human centric design. Dlatego dowolność jest jedną z jego nadrzędnych cech. Sprawia ona, że system zostawia dużo miejsca na własną interpretację i pobudza kreatywność. Tylko od użytkowników zależy, gdzie i jak zostaną umieszczone oprawy. I czy zgodnie z ich potrzebami, mają stać się zupełnie niewidoczne czy mogą zabłysnąć w przestrzeni.


Niewielkie rozmiary to nie przypadek, ale celowy zabieg. Nie tylko by diametralnie zmniejszyć ilości elementów we wnętrzu, zgodnie z obowiązującą minimalistyczną tendencją w projektowaniu, ale także by ograniczyć ilość zużytych materiałów podczas produkcji.

To najmniejsze rozwiązanie systemowe oparte na aluminiowym profilu. W wersji natynkowej wysokość jedynie 10,5 mm, w wersji wpuszczanej zaledwie grubość płyty gipsowo-kartonowej, dając tym samym możliwość montażu we wnętrzach w których standardowe obniżenie sufitu jest niemożliwe.

Microsystem to linia o szerokości zaledwie 1,1 cm, czyni to produkt 4 razy mniejszym od klasycznych rynkowych profili o szerokość rzędu 4-5 cm. 

Pomimo maksymalnej miniaturyzacji — parametry świetlne są porównywalne z 75% razy większym Multisystemem i oferują niezmiennie wysoki wskaźnik oddawania barwy. 

Jego funkcjonalny kształt zapewnia wszechstronne zastosowanie, a prosta minimalistyczna forma wykonana z aluminium, sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. 

Szyny, na których opiera się cały system, pracują na bezpiecznym dla użytkowników napięciu (48 V), a wraz z wysoką odpornością lakieru na uszkodzenia mechaniczne, czynią Microsystem idealnym rozwiązaniem.

Lekcja geometrii… Linia, koło, prostokąt, czyli STIK, FLATO i SHIFT. Przy pomocy tych najprostszych minimalistycznych kształtów opraw można wykreować dowolny efekt świetlny. STIK to specjalista od tworzenia odpowiednich warunków do wypoczynku i relaksu. Oprawy FLATO i SHIFT, dzięki zwiększonej ilości lumenów, pomagają doświetlić więcej. Każdą z opraw można dowolnie przepinać, zamieniać miejscami na profilu, by stworzyć warunki odpowiednie do relaksu, wypoczynku czy pracy. Kształty opraw doskonale ze sobą korelują, nie stanowiąc wzajemnie dla siebie konkurencji. Można je dowolnie zestawiać, bez obawy, że wpłynie to na estetyczny efekt całości a także po wybraniu odpowiedniego zasilacza sterować każdą oprawą osobno. Wystarczy postawić tylko na kreatywność i własną pomysłowość, resztą zajmie się Microsystem.

 

 

LABRA 

 

To polska marka rodzinna, założona w 2010 roku. Ideą firmy jest Light Thinking – które oznacza nie tylko precyzję użycia odpowiednich materiałów, ale przede wszystkim świadomość jaki wpływ ma światło na nasze samopoczucie, dlatego największą uwagę skupiamy na nim. Jesteśmy otwarci na ludzi, ponieważ wierzymy, że dobre relacje stanowią fundament rozwoju tak samo jak nowe, innowacyjne rozwiązania i technologie. Wszystko tworzymy ze świadomością jak ważne jest projektowanie w duchu zero waste, żeby ograniczyć nasz wpływ na środowisko. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.