Komunikaty PR

Misja: Kurier

2020-04-16  |  12:58
Kontakt

W obecnej sytuacji przedstawiciele wielu zawodów nie mogą liczyć na komfort bezpiecznej pracy zdalnej – dotyczy to nie tylko pracowników służby zdrowia, policji czy sklepów z żywnością, ale również kurierów. Świadczone przez nich usługi, w sytuacji wprowadzania kolejnych obostrzeń, zamykania granic międzypaństwowych i rekomendacji maksymalnego ograniczenia ruchu, nabrały szczególnego znaczenia.

Zamknięcie części sklepów i przejście wielu firm w tryb pracy zdalnej poskutkowało zwiększonym ruchem w handlu online – w sieci potrzebnych produktów poszukują zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy. Aktualnie zamówienia dotyczą głównie towarów pierwszej potrzeby, przez co sprawna realizacja dostaw jest krytyczna.   

Kurierzy DHL Express dostarczają nie tylko produkty dla klientów indywidualnych czy biznesowych, ale również sprowadzane z zagranicy kluczowe wyposażenie dla szpitali czy artykuły higieniczne umożliwiające przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się pandemii. Dlatego tak ważna jest świadomość roli i swoistej misji, którą wypełniają każdego dnia – mówi Agnieszka Błaś, Dyrektor ds. Operacji w DHL Express Polska.

Ograniczenia ruchu utrudniają dostawy

Na konieczność obsługi zwiększonej liczby zamówień nakładają się coraz większe trudności związane z decyzjami kolejnych krajów wprowadzających restrykcyjne środki ostrożności. Ograniczanie ruchu transgranicznego w oczywisty sposób rodzi problemy logistyczne – już teraz 34 proc. przedsiębiorstw zgłasza problemy z otrzymywaniem na czas zamówionych produktów od podwykonawców, podczas gdy 18 proc. odnotowuje braki magazynowe[1].

– Dzięki wytężonej pracy kurierów przesyłki międzynarodowe wciąż mogą docierać pod wskazany adres – mówi Tomasz Buraś, Dyrektor Zarządzający DHL Express Polska– Utrzymanie ciągłości dostaw jest istotne nie tylko dla konsumentów czy instytucji, ale dla całej gospodarki. W ten sposób pomagamy firmom sprzedającym obecnie wyłącznie online. Są one teraz, jak wszyscy przedsiębiorcy, w trudnej sytuacji. Niejednokrotnie walczą o utrzymanie miejsc pracy, stabilność biznesową i możliwość dalszego działania.

Pomóż we własnym interesie

Kurierzy mimo podejmowanych środków ostrożności każdego dnia narażeni są na zachorowanie, a ciągłość ich pracy leży w naszym wspólnym interesie. Kluczowe jest zrozumienie ich roli i wsparcie ze strony samych klientów.

Firmy szkolą kurierów z zachowania zasad BHP przy doręczaniu oraz odbieraniu przesyłek. Pracownicy i kurierzy DHL Express zostali dodatkowo wyposażeni w preparaty służące do dezynfekcji, mają też dostęp do rękawiczek i maseczek ochronnych. Wprowadzono również  szereg wewnętrznych procedur, mających na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia.

W trosce o zdrowie kurierów oraz klientów wprowadziliśmy bezpieczne i bezkontaktowe formy doręczania przesyłek międzynarodowych. Kluczowa jest jednak odpowiedzialność osób, z którymi kurierzy stykają się na co dzień, np. informowanie o kwarantannie – wskazuje Agnieszka Błaś z DHL Express. Istnieje możliwość zrealizowania dostawy bez konieczności potwierdzania jej podpisem. Kurierzy wyposażeni są dodatkowo w terminale do obsługi kart płatniczych i kredytowych umożliwiające płatności bezgotówkowe. Odbiorcy mogą również w prosty sposób dzięki aplikacji On Demand Delivery przekierować przesyłkę pod inny adres lub do paczkomatu DHL – dodaje.

 


[1] Francusko-Polska Izba Gospodarcza

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę
Gospodarka SHEIN wygenerował w 2023 roku 119 mln euro do polskiego PKB
2024-12-20 | 08:00

SHEIN wygenerował w 2023 roku 119 mln euro do polskiego PKB

SHEIN, globalny sklep internetowy z modą i produktami lifestyle’owymi, umacnia swój pozytywny wpływ na lokalne gospodarki. Firma zleciła firmie doradczej Oxford Economics
Gospodarka Pierwszy Kreuzberg Kraft Kebap poza stolicą – Chajzer postawił na Manufakturę
2024-12-19 | 15:06

Pierwszy Kreuzberg Kraft Kebap poza stolicą – Chajzer postawił na Manufakturę

Łódź to pierwsze miasto poza Warszawą, w którym rozwijająca się sieć Kreuzberg Kraft Kebap Filipa Chajzera znalazła swoją lokalizację. Foodtruck

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Prawo

Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów

Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.