Komunikaty PR

Młodzi, innowacyjni, ambitni – na nich stawia Przemysł 4.0

2022-07-12  |  01:00
Biuro prasowe

Branża automatyki i robotyki rośnie w siłę. Dzięki rozpowszechnianiu rozwiązań, nad którymi pracuje, coraz większej popularności i przedstawianiu korzyści ich stosowania nie brakuje firm zainteresowanych wdrożeniem. Co za tym idzie – branża szeroko rozumianego przemysłu 4.0 rozwija się i poszukuje rąk do pracy. Najwięcej zyskują firmy, które stawiają na młodych specjalistów. Doskonałym przykładem jest firma Etisoft.

 

Równowaga w każdym obszarze – również w kadrach

 

Gliwicka spółka Etisoft od lat stawia na równowagę w wielu obszarach – także w zakresie pracowników. Wśród osób zatrudnionych nie brakuje zatem doświadczonych ekspertów z długim stażem pracy, ale ich przeciwwagę stanowi spore grono młodych specjalistów, którzy mimo młodego wieku wielokrotnie mają na swoim koncie niemałe sukcesy.

 

Co przyciąga młodych, zdolnych i ambitnych specjalistów? Przede wszystkim ciekawe projekty, które realizuje firma. To nie tylko sprzedaż gotowych rozwiązań i urządzeń, ale nieustanna praca nad udoskonaleniem własnych, innowacyjnych produktów i systemów. W Etisoft Smart Solutions, spółce z Grupy Etisoft, takie działania są codziennością. Przykładem jest chociażby nagrodzony w ostatnim półroczu w konkursie „(R)ewolucja przemysłowa” (organizowanym przez Platformę Robotów DBR77) projekt „Zintegrowanego systemu intralogistycznego bazującego na robotach mobilnych AGV/AMR”. Nagroda przyznana w kategorii „Projekt, który prezentuje wzrost efektywności i wydajności pracy na stanowisku” potwierdza, że rozwiązania, nad którymi pracuje ESS, sprawdzają się w codziennym funkcjonowaniu, ułatwiając pracę, usprawniając procesy, przynosząc korzyści firmom i ich pracownikom.

 

Duże znaczenie w zainteresowaniu potencjalnych pracowników mają też programy stażowe, takie jak Young Stars EtiACADEMY. To program dedykowany studentom, w pierwszej kolejności związanym z obszarem jakości, czyli osób studiujących na kierunkach takich jak zarządzanie jakością czy inżynierii środowiska. Taki program stażowy to doskonała okazja do pozyskania zaufanego i sprawdzone pracownika na długi czas.

 

W zespole Etisoft nad innowacyjnymi produktami pracuje wiele młodych osób, które ambitnie rozwijają swoją ścieżkę zawodową, będącą jednocześnie ich pasją. Poniżej przedstawiamy jeden z ostatnich przykładów.

 

Młody, innowacyjny, z sukcesami

 

Olaf Dudek to młody, zdolny innowator, menedżer ds. badań i rozwoju w Dziale Budowy Maszyn Etisoft Smart Solutions, a teraz także zdobywca jednej z trzech nagród głównych za pracę doktorską w XIV edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni 2022”! Konkurs ten, organizowany przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, odbywający się pod patronatem m.in. komitetów Polskiej Akademii Nauk, od lat cieszy się wielkim prestiżem i zainteresowaniem.

 

Olaf Dudek swoją pracę doktorską obronił w marcu tego roku na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej. Jej tytuł brzmi: „Kształtowanie charakterystyk dynamicznych zawieszeń jezdnych robotów mobilnych opartych na kołach omnikierunkowych”.

 

W dużym uproszczeniu: chodziło o to, aby zredukować drgania korpusu pojazdu AGV/AMR pochodzące od kół wielokierunkowych poruszającego się robota mobilnego – tłumaczy autor. – Regulamin konkursu kładł nacisk nie tylko na walory poznawcze i naukowe prezentowanej pracy, ale także na praktyczne wdrożenie jej wyników, w szczególności w takich dziedzinach jak automatyka i automatyzacja procesów, robotyka czy sterowanie. Warunek dotyczący wykorzystania wyników mojej pracy w praktyce został w pełni spełniony – realizujemy go na co dzień w Etisoft Smart Solutions podczas prac nad produkcją seryjną robotów mobilnych.

 

Olaf Dudek od 10 lat interesuje się robotyką mobilną i swoją karierę zawodową od czasów studiów wiąże z firmami Przemysłu 4.0. Realizował również projekty dla sektora cywilnego i wojskowego. Wykłada również na Politechnice Śląskiej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Z ziemniaka zrobili biznes Biuro prasowe
2025-07-15 | 01:00

Z ziemniaka zrobili biznes

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Grodek i Adam Głos zarządzali strukturami w firmach finansowych. Pierwszy był wiceprezesem Tax Care, potem prezesem Faktura.pl, wcześniej związany
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.