Mocny wynik Soudal za 2023 rok
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Kolejny rok z rzędu firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, wypracowała doskonałe wyniki finansowe. Belgijski koncern osiągnął łączny obrót brutto w wysokości 1,34 miliarda euro, odnotował 118 milionów euro EBITDA oraz zysk netto w wysokości 51 milionów euro. Wzrosła również liczba pracowników firmy, która zatrudnia obecnie 4115 osób.
Soudal jest największym w Europie niezależnym producentem uszczelniaczy, klejów i pianek poliuretanowych oraz pionierem w dziedzinie nowoczesnych technologii dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Portfolio flagowych rozwiązań firmy obejmuje m.in. Soudal Window System (SWS), czyli system warstwowego montażu okien oraz Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, który uzyskał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt. W 2023 roku Soudal wygenerował rekordowe wyniki finansowe, osiągając wzrost wolumenu o 7% i przychodów o 3% w porównaniu do roku poprzedniego.
Soudal sukcesywnie umacnia swoją pozycję na światowym rynku chemii budowlanej poprzez nieustanne udoskonalanie i poszerzanie oferty produktowej, opracowywanie innowacji odpowiadających na potrzeby zrównoważonego budownictwa, a także rentowne inwestycje na całym świecie. W ramach zeszłorocznych inwestycji firma m.in. wybudowała nowoczesne centrum dystrybucyjne i biurowiec w Nowej Zelandii oraz przejęła francuską firmę Tramico, jednego z najważniejszych graczy na rynku wstępnie skompresowanych taśm piankowych dla branży budowlanej. Jednak najbardziej intratną transakcją było nabycie większościowego pakietu udziałów we włoskim przedsiębiorstwie Durante Adesivi, które należy do czołowych producent klejów dla przemysłu drzewnego oraz branży montażowej i opakowaniowej. „Transakcja ta stanowi największe przejęcie w dotychczasowej historii firmy Soudal i oznacza wzrost rocznych obrotów o ponad 90 milionów euro, dlatego mamy nadzieję, że w naszym kolejnym raporcie, za rok 2024, będziemy mogli poinformować Państwa, że wygenerowaliśmy łączny obrót o wysokości 1,5 miliarda euro. Dowodzi to, że stale rozwijamy się nie tylko jako producent klejów, uszczelniaczy i pianek, ale również jako odpowiedzialny pracodawco, któremu przyświeca hasło BUDUJ PRZYSZŁOŚĆ” – mówi Vic Swerts, założyciel i prezes firmy Soudal.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.