Mocny wynik Soudal za 2023 rok
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Kolejny rok z rzędu firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, wypracowała doskonałe wyniki finansowe. Belgijski koncern osiągnął łączny obrót brutto w wysokości 1,34 miliarda euro, odnotował 118 milionów euro EBITDA oraz zysk netto w wysokości 51 milionów euro. Wzrosła również liczba pracowników firmy, która zatrudnia obecnie 4115 osób.
Soudal jest największym w Europie niezależnym producentem uszczelniaczy, klejów i pianek poliuretanowych oraz pionierem w dziedzinie nowoczesnych technologii dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Portfolio flagowych rozwiązań firmy obejmuje m.in. Soudal Window System (SWS), czyli system warstwowego montażu okien oraz Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, który uzyskał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt. W 2023 roku Soudal wygenerował rekordowe wyniki finansowe, osiągając wzrost wolumenu o 7% i przychodów o 3% w porównaniu do roku poprzedniego.
Soudal sukcesywnie umacnia swoją pozycję na światowym rynku chemii budowlanej poprzez nieustanne udoskonalanie i poszerzanie oferty produktowej, opracowywanie innowacji odpowiadających na potrzeby zrównoważonego budownictwa, a także rentowne inwestycje na całym świecie. W ramach zeszłorocznych inwestycji firma m.in. wybudowała nowoczesne centrum dystrybucyjne i biurowiec w Nowej Zelandii oraz przejęła francuską firmę Tramico, jednego z najważniejszych graczy na rynku wstępnie skompresowanych taśm piankowych dla branży budowlanej. Jednak najbardziej intratną transakcją było nabycie większościowego pakietu udziałów we włoskim przedsiębiorstwie Durante Adesivi, które należy do czołowych producent klejów dla przemysłu drzewnego oraz branży montażowej i opakowaniowej. „Transakcja ta stanowi największe przejęcie w dotychczasowej historii firmy Soudal i oznacza wzrost rocznych obrotów o ponad 90 milionów euro, dlatego mamy nadzieję, że w naszym kolejnym raporcie, za rok 2024, będziemy mogli poinformować Państwa, że wygenerowaliśmy łączny obrót o wysokości 1,5 miliarda euro. Dowodzi to, że stale rozwijamy się nie tylko jako producent klejów, uszczelniaczy i pianek, ale również jako odpowiedzialny pracodawco, któremu przyświeca hasło BUDUJ PRZYSZŁOŚĆ” – mówi Vic Swerts, założyciel i prezes firmy Soudal.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.