Mocny wynik Soudal za 2023 rok
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Kolejny rok z rzędu firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, wypracowała doskonałe wyniki finansowe. Belgijski koncern osiągnął łączny obrót brutto w wysokości 1,34 miliarda euro, odnotował 118 milionów euro EBITDA oraz zysk netto w wysokości 51 milionów euro. Wzrosła również liczba pracowników firmy, która zatrudnia obecnie 4115 osób.
Soudal jest największym w Europie niezależnym producentem uszczelniaczy, klejów i pianek poliuretanowych oraz pionierem w dziedzinie nowoczesnych technologii dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Portfolio flagowych rozwiązań firmy obejmuje m.in. Soudal Window System (SWS), czyli system warstwowego montażu okien oraz Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, który uzyskał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt. W 2023 roku Soudal wygenerował rekordowe wyniki finansowe, osiągając wzrost wolumenu o 7% i przychodów o 3% w porównaniu do roku poprzedniego.
Soudal sukcesywnie umacnia swoją pozycję na światowym rynku chemii budowlanej poprzez nieustanne udoskonalanie i poszerzanie oferty produktowej, opracowywanie innowacji odpowiadających na potrzeby zrównoważonego budownictwa, a także rentowne inwestycje na całym świecie. W ramach zeszłorocznych inwestycji firma m.in. wybudowała nowoczesne centrum dystrybucyjne i biurowiec w Nowej Zelandii oraz przejęła francuską firmę Tramico, jednego z najważniejszych graczy na rynku wstępnie skompresowanych taśm piankowych dla branży budowlanej. Jednak najbardziej intratną transakcją było nabycie większościowego pakietu udziałów we włoskim przedsiębiorstwie Durante Adesivi, które należy do czołowych producent klejów dla przemysłu drzewnego oraz branży montażowej i opakowaniowej. „Transakcja ta stanowi największe przejęcie w dotychczasowej historii firmy Soudal i oznacza wzrost rocznych obrotów o ponad 90 milionów euro, dlatego mamy nadzieję, że w naszym kolejnym raporcie, za rok 2024, będziemy mogli poinformować Państwa, że wygenerowaliśmy łączny obrót o wysokości 1,5 miliarda euro. Dowodzi to, że stale rozwijamy się nie tylko jako producent klejów, uszczelniaczy i pianek, ale również jako odpowiedzialny pracodawco, któremu przyświeca hasło BUDUJ PRZYSZŁOŚĆ” – mówi Vic Swerts, założyciel i prezes firmy Soudal.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.