Modernizacja systemów HVAC szansą na optymalizację kosztów działania obiektów
Przegląd i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych wpływa na poprawę efektywności energetycznej. Optymalizacja kosztów technicznych działania obiektów jest jednym z największych wyzwań nadchodzących miesięcy. Modernizacje systemów HVAC i automatyki sterowniczej powodują oszczędzanie energii elektrycznej i zasobów, przez co generowane są wymierne korzyści finansowe. Mają one również korzystny wpływ na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego.
– Nasi klienci chcą ulepszać infrastrukturę techniczną: serwisować i unowocześniać operacje HVAC z kilku powodów. Jednym z nich jest ograniczenie kosztów zużycia mediów technicznych i zapewnienie sobie środków na nowe inwestycje, ponieważ stara infrastruktura wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków pracy nasi klienci modernizują obiekt, instalując systemy zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w budynku oraz klimatyzatory, których bezawaryjne działanie zawłaszcza w okresie letnim, ma szczególne znaczenie – mówi Paweł Trojanowski, Kierownik Sprzedaży w obszarze Nowych Technologii, Sescom S.A.
Technologia SES Control od Sescom umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń HVAC, integrację z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych. Pozwala to skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
– Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to nie tylko dobry sposób na generowanie oszczędności, ale też na zapobieganie awariom, weryfikację efektywności urządzeń i ich harmonogramów pracy. System typu Smart Metering od Sescom monitoruje zarówno harmonogram pracy jak i konsumpcję energii przez klimatyzatory znajdujących się na terenie obiektu, a nasza autorska platforma SES Control zbiera i wizualizuje dane. Dzięki danym pozyskanym z systemów monitorujących nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają m.in. optymalny czas dokonania przeglądu urządzeń, który czasami może istotnie różnić się od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces pozwala zapobiegać awariom i zminimalizować ich przykre konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. Wszystko zmierza w stronę Predictive Maintenance – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Wykorzystanie technologii do zarządzania infrastrukturą techniczną i zwiększania efektywności energetycznej budynków daje większą kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, a także, ułatwia sprostanie nowym wyzwaniom.
– W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – dodaje Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.